Truck Racing by Renault Trucks

2009

freeware

Závody tahačů nepatří mezi nejoblíbenější typy závodů, ale jsou určitě zajímavé. V této reklamní hře Renault Trucks si vyzkoušíte, jak se cítí takový šofér tahače na závodní dráze.

Ačkoli se hra tváří jako simulace, je to spíše arkáda, poškození vozu nemá na hru žádný vliv a třeba jízda mimo vozovku také ne. Na druhou stranu má hra na freeware poměry velmi dobré grafické zpracování.

Na trati si to rozdáte až s patnáctkou počítačem řízených soupeřů, kteří se od sebe liší pouze barevně, ve hře je jen jeden typ vozu.

Na tuto hru jsem narazil díky DH, když jsem se koukal po nějakých závodech tahačů. Tahle freewarovka vypadala více než lákavě.

Hra se bohužel spouští přes launcher, díky čemuž mi nešla spouštět přes Steam, a tudíž nemám žádné obrázky. Přitom je docela na co se dívat. Grafika je sice spíše účelová, ale během závodu není nic, co by vás vyloženě praštilo do očí, snad jen jasně žlutý zvířený prach vypadá divně. K náročnosti řeknu jen to, že s GTX 560 jsem neustálých 60 FPS neudržel. Hudba ve hře je dost děsná a některé melodie zní jak vytvořené v telefonu pomocí midi editoru.

Bohužel mi nefungovala online část hry, takže jsem byl odkázán jen na offline ježdění na čtyřech tratích. Ze začátku hra hodně zaujme a baví, nicméně ne nijak na dlouho. Rozsáhlé jsou možnosti nastavení asistentů, čili tu máme možnost zahrát si NFS, stejně jako neřiditelnou simulaci. I při rozumném kompromisu je to ale výzva.

Na freewarovku je to velmi dobré a minimálně za vyzkoušení to stojí.

Pro: Velmi povedený pohled z kokpitu včetně zpětného zrcátka, grafika, tématika

Proti: Nefungovalo online, HW nároky, poměrně rychle přijde nuda

Když jsem si chtěl vyzkoušet závody tahačů, s Truck Racing by Renault Trucks jsem určitě chybu neudělal. Je to zadarmo, vypadá to celkem uspokojivě a v neposlední řadě se to dobře hraje. Dostal jsem sice k dispozici pouze jeden model tracku a soupeři na tom byli úplně stejně, ale na těch čtyřech okruzích se s tímto velikánem dalo značně vyblbnout.

Tahač se totiž chová o poznání jinak, než klasický automobil, je větší a silnější, a i když mají soupeři naprosto identické stroje, je daleko jednodušší je vytlačit z trati. To mě na hře bavilo úplně nejvíc, na klasické závodění si najdu jiný simulátor.

Pro: ovládání, čtyři okruhy, síla trucků

Proti: krátké