Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 60
Na tuto hru jsem narazil díky DH, když jsem se koukal po nějakých závodech tahačů. Tahle freewarovka vypadala více než lákavě.

Hra se bohužel spouští přes launcher, díky čemuž mi nešla spouštět přes Steam, a tudíž nemám žádné obrázky. Přitom je docela na co se dívat. Grafika je sice spíše účelová, ale během závodu není nic, co by vás vyloženě praštilo do očí, snad jen jasně žlutý zvířený prach vypadá divně. K náročnosti řeknu jen to, že s GTX 560 jsem neustálých 60 FPS neudržel. Hudba ve hře je dost děsná a některé melodie zní jak vytvořené v telefonu pomocí midi editoru.

Bohužel mi nefungovala online část hry, takže jsem byl odkázán jen na offline ježdění na čtyřech tratích. Ze začátku hra hodně zaujme a baví, nicméně ne nijak na dlouho. Rozsáhlé jsou možnosti nastavení asistentů, čili tu máme možnost zahrát si NFS, stejně jako neřiditelnou simulaci. I při rozumném kompromisu je to ale výzva.

Na freewarovku je to velmi dobré a minimálně za vyzkoušení to stojí.

Pro: Velmi povedený pohled z kokpitu včetně zpětného zrcátka, grafika, tématika

Proti: Nefungovalo online, HW nároky, poměrně rychle přijde nuda

+8
  • PC 60
Když jsem si chtěl vyzkoušet závody tahačů, s Truck Racing by Renault Trucks jsem určitě chybu neudělal. Je to zadarmo, vypadá to celkem uspokojivě a v neposlední řadě se to dobře hraje. Dostal jsem sice k dispozici pouze jeden model tracku a soupeři na tom byli úplně stejně, ale na těch čtyřech okruzích se s tímto velikánem dalo značně vyblbnout.

Tahač se totiž chová o poznání jinak, než klasický automobil, je větší a silnější, a i když mají soupeři naprosto identické stroje, je daleko jednodušší je vytlačit z trati. To mě na hře bavilo úplně nejvíc, na klasické závodění si najdu jiný simulátor.

Pro: ovládání, čtyři okruhy, síla trucků

Proti: krátké

+6