Trine 4: Melody of Mystery

19.11.2020

rozšíření

Jedná se o rozšíření k plošinovce Trine 4: The Nightmare Prince přinášející šest nových úrovní, které se odemknou po dohrání původní hry. Trojici hrdinů přivádí zpět do Astrální akademie, kde se místnímu studentovi Corneliu Crownsteedovi omylem podařilo vypustit kouzlo, jež uspalo místní studenty. Amadeus, Pontius a Zoya se proto vydávají přímo do snových světů dřímajících studentů, uvnitř kterých se nalézá klíč k jejich probuzení.

Hratelnost se nijak neliší od základní hry a i v Melody od Mystery na hráče čeká řada hádanek a soubojů se starými i novými druhy nepřátel, přičemž všichni tři hrdinové dostanou k dispozici několik vylepšených schopností. Průchod tematicky různorodými sny, mezi nimiž se nachází například pirátská zátoka, krypta nebo cukrovinková říše v oblacích, je tradičně možné absolvovat sólo nebo v kooperaci až čtyř hráčů.

Herní výzva 2021 - 8. Herní nášup - DLC

Jak už jsem psal v komentu na základní hru, hrál jsem s dětmi, kteří z toho byli opravdu nadšení. Koupě DLC tak byla po dohrání samozřejmostí. Šest levelů sice není sice nášup kdo ví jaký, ale i tak nám to pár večerů zabralo.

Díky faktu, že se tyto levely odehrávají ve snech studentů, se mohli designéři řádně vyblbnout, a tak se jednou podíváme do pirátského prostředí, jindy budeme proskakovat soustavou teleportů a třeba v jednom snu nás čeká prostředí složené ze sladkostí a takové skákání ze sušenky na sušenku, to byl, panečku, pro děti zážitek... :-)

Kromě nových levelů a pár menších drobností se jedná prakticky o stejnou hratelnost jako u základní hry, což je ale jedině dobře, protože tyto principy zkrátka fungují. Grafika je opět na špičkové úrovni a je opravdu radost pohledět, jak to borci z Frozenbyte vymysleli.

Ve finále jsme tak byli spokojeni a tento přídavek dohráli s chutí. Mohlo to mít ale o dva tři levely více a nezlobili bychom se.

Pro: Nádherný audiovizuál; hratelnost; rozmanitost prostředí.

Proti: Trochu kratší.