Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Trials Evolution

Trials Evolution: Gold Edition

69
18 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.04.2012 X360
22.03.2013 PC
Vývojáři:
RedLynx, Ubisoft Shanghai (PC verze)
Oficiální stránky:
http://redlynx.com/game/legacy-games/
Třetí díl v sérii arkádových závodních her Trials. Poprvé vyšel v roce 2012 na konzoli Xbox 360 a s odstupem téměř celého roku se dočkali také hráči na PC, kde hra vyšla s podtitulem Gold Edition. Hra nabízí 120 tratí, propracovanou grafiku, multiplayerové úrovně pro až 4 hráče (online i lokální) v rozdílném prostředí (válečná vřava, poušť, hory). Součástí Gold Edition jsou také všechny tratě ze hry Trials HD.

V roli jezdce terénního motocyklu se musíte dopracovat do vytyčeného cíle – v co možná nejrychlejším čase a bez pádu. Postupem ve hře odemykáte nové (silnější) stroje a další výbavu pro svého motocyklistu. Pohyb má realistickou fyzikální odezvu, překážky (např. kamenná socha, svírající ruku v pěst) jsou zdolávány stylem brzda - plyn.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Občas je důležité trochu zvolnit a přestat zachraňovat svět, nejít sveřepě za pomstou, neřešit záhady a vraždy a jen tak pro radost a pro zábavu si zablbnout. S touto ideou jsem šel do Trials - občas si dát pár kol a zase je nechat spát... Nu, idea je jedna věc, Trials druhá. Oázu klidu a radosti poměrně brzo střídá barel plný vzteku.

Z počátku není problém udělat licenci a na pár pokusů udělat nejlehčí obtížnost, pak tu těžší a zase licenci a opět o něco náročnější tratě. Do toho šílené výzvy jako je vystřelení chudáka jezdce z motocyklu (s deskami na rukou jako křídly) co možná nejdál nebo válení koule skrz v oblacích plovoucí trať. A pravě zde začíná přituhovat: pro další postup a odemykání nových tratí a výzev je nutné sbírat zlaté medaile, protože ty bronzové se dostanou pokaždé, stačí dokončit tratě. Člověk je tvor soutěživý, soutěží hlavně sám se sebou, a tak začíná zkoušet, jak by bylo možné docílit oněch příček nejvyšších... Je nutné obrnit se velkou dávkou trpělivosti, frustrace ze stále se opakujících pokusů je až hmatatelná (jako krizové se vždy ukáže stejné místo, nic nepomůže znát trať nazpaměť). K stejné chybě dochází pravidelně, třeba po stošesté...

Moc oddychově to nezní, což? Má to jeden vůbec zapotřebí? Odpověď přichází velmi rychle, když hráč jakoby ledabyle přejede přes tlačítko restartu tratě a s nesmrtelnými slovy na rtech (říkajících něco o opravdu posledním pokusu) znovu vyráží vstříc novým metám. Asi právě tato návykovost činní ze hry v onom konečném zúčtování zábavnou hru (když hráč přijme výzvu za vlastní a je schopen ovládat svůj stroj s jemností hodinářské práce).

Vše je zabalené v pěkně slušivém kabátku, občasná myšlenka na závěrečné masakrování jezdce zavání sice po perverzi, takový padající vagón na uhlí ale musí vyvolat úsměv u každého, no ne?Zajímavě jsou vymyšlené i samotné tratě, mají rozdílné umístění a jistou variabilitu nabízí i závodní stroje (po postupném zpřístupňování úprav). Samostatnou kapitolou je pak audio složka (notně napomáhající zvedání adrenalinu), fajný editor a možnost uložení videa přímo na Youtube. Ale abych jen nechválil, zde asi více než kde jinde dalo by se uplatnit pravidlo o tom, že méně je někdy více a tak klidně stačí takových deset závodů na jedno sezení, protože potom je to už dokola se opakující spirála. Občas taky dochází k záškubům a pádům do systému a úplně optimálně nefungují ani "actions", kdy jsem měl mít po dohrání odemknuté všechny, ale ze mně neznámému důvodu se odemknul jen jeden.

Pro: audiovizuál, cílové pasáže, zakončení, šílené disciplíny, výzva

Proti: na jeden zátah stále to samé, pokles fps, pády do os

+15