Treasure Adventure Game

26.11.2011

freeware

Přes 2 roky vyvíjenou indie plošinovku lehce připomínající Cave Story má na svědomí Stephen Orlando z Robit Studios. Hra se vyznačuje rozsáhlým otevřeným světem, který je rozdělen na ostrovy, mezi kterými se hlavní postava pohybuje po člunu (který vytáhne automaticky po kontaktu s vodou). Svět byl kdysi jeden velký kontinent, po válce mezi démonem a čarodějem se ale změnil - démon ve smrtelné křeči vyvolal obrovskou vlnu, která svět zaplavila a změnila ho právě na velkou řadu menších ostrůvků.

Hra se odehrává s velkým časovým odstupem od této události, kdy se ujmete role mladého dobrodruha, kterého jednou našli vyplaveného na pobřeží a který trpí amnézií. Vydáváte se na cestu za hledáním pokladů v rozlehlém světě, jenž je plný překvapení a skrytých tajemství. Na cestě vám bude pomáhat papoušek, často poskytující užitečné rady a jako každý správný dobrodruh nesmíte zapomenout na svůj klobouk.

Tak se dělá na remaku, jen doufám, že se vylepšení dočká i gameplay a hlavně ovládání, které mi nepřišlo ideální.