Transmissions: Element 120

TE120, Trλnsmissions: Element 120

16.06.2016

freeware
totální konverze

Transmissions: Element 120 je freeware single playerová modifikácia, ku ktorej hraniu nie je potrebné vlastniť pôvodnú hru Half-Life 2. Práve do tohto univerza, konkrétne do bližšie nešpecifikovaného času po udalostiach Half-Life 2: Episode Two, je zasadený tento krátky titul. Zobúdzate sa vo vlaku a netušiac kto vôbec ste odomykáte črepiny príbehu prostredníctvom tajomných QR kódov. Hra predstavuje novú, unikátnu zbraň; Zero Point Energy Projector, ktorej silné výboje dokážu odrovnať nepriateľov, ničiť objekty alebo je vďaka nej možné vysoko skákať.

Hra obsahuje celkovo štyri kapitoly, 11 steam achievementov a pre zlepšenie vizuálneho zážitku pridáva k využitému Source engine Source Shader Editor 0.5 pre vylepšený post processing a svetlá, lepšiu AI nepriateľov a aj o poznanie uveriteľnejšiu fyziku komplexných a veľkých objektov.

Dost možná jeden z nejlepších modů pro HL2. První non-steam verze se potýkala s propady FPS, ale po oficiálním vydání na Steamu byla technická stránka vyladěna, bugy vychytány a teď už si tenhle majstrštyk může každý nerušeně vychutnat v plné parádě.

Autor to má dobře nascvícené a jaxám doporučuje na začátku, je nejlepší hrát ve tmavém prostředí. A nekecá. Příběh se sice odstěhoval do Humpolce, ale kvůli němu to stejně nikdo hrát nebude. Do slabší hodinky je konec a nuda nehrozí ani na pikosekundu. Intenzivní finále jsem si zopakoval ještě několikrát a řadím ho k nejlépe zvládnutým soubojů v HL universu.