Transformers: The Game

20.07.2007

Hra na motivy stejnojmenného filmu nabízí hrát jak za Autoboty, tak Decepticony. Za Autoboty je přítomen Optimus Prime, Bumblebee, Jazz, Ironhide a za Decepticony Megatron, Starscream, Barricade, Blackout, Scorponok. Transformeři se můžou "trasformovat" na auta, helikoptéry, stíhačky. Je jen na Vás, kterou stranu zvolíte. Příběh se, podobně jako film, točí kolem mladíka Samuela Witwickyho a Allspark.

Herní výzva 2022 - bod č. 5 Na vážkách

Před lety, když jsem dostal první film Transformers, líbil se mi natolik, že jsem si ho musel pustit druhý den ještě jednou. Po nějaké době jsem v časopisu KyberMyš viděl recenzi a plno obrázků ze hry, které mě velice zaujaly a já si od té doby chtěl hru zahrát. Po několika letech se mi to splnilo, ale tehdy jsem hru nebyl schopný dokončit z důvodů její prkennosti. Po letech jsem se rozhodl v rámci herní výzvy dát hře druhou šanci a tentokrát ji dohrát. Jak mé samotné hodnocení napovídá, nebyl to ten nejlepší zážitek.

Začnu od gameplaye, který je asi nejdůležitější složkou hry. Již jsem ho částečně popsal v úvodu slovem prkenný, což odpovídá dokonale tomu, že se Autoboti i Deceptikoni neovládají úplně snadno. V jejich robotí formě je ovládání celkem obstojné, ale v momentě, kdy se přemění na auto nebo vrtulník či stíhačku jde ovladatelnost strmě dolů. Ovládat vozidlo je ještě celkem v klidu, i když se často o téměř všechno zasekává a někdy se mu nechce úplně zatáčet, tak oproti leteckým formám Transformerům je to ještě pohádka. Vrtulník či letadlo je téměř neovladatelné z důvodu neschopné kamery, která neustále přeskakuje, jak používáte směrové klávesy.

Dalším problémem, kterým hra trpí je zasekávání se o předměty, především ve formě vozidel. Tehdy jsem kvůli jedné misi, kdy jsem měl zničit větrací zařízení a poté ujíždět tunelem hru vzdal, protože jsem se neustále zasekával o padající části tunelu. Tentokrát jsem to zvládl a hru dohrál, i když mě trápila řada bugů od nemožnosti lézt po budovách nebo zaseknutá likvidace pozemních vozidel, okolo kterých se vytvořil bílý oblak a místo výbuchu stále doutnala a když jsem se k nim přiblížil, tak mě to odhodilo. Všechny tyto neduhy vyřešilo uzamknutí FPS na 60 snímků za vteřinu, takže se hra dala alespoň dohrát.

Negativem jsou i samotné mise, které jsou většinou nudné a rozsekané řadou filmečků. Naštěstí misí není mnoho a většinou jsou trochu rozdílné. Souboje s dalšími nepřáteli jsou alespoň trochu zábavné, i když v tomhle případě budete muset volit boj na blízko, jelikož zbraně na dálku jsou kvůli štítům téměř nepoužitelné. Různé formy Transformerů nutí k různým způsobům boje s nimi, kdy tedy většinou stačí po nich hodit nějaké vozidlo či jiný dostupný předmět a poté je nablízko zmlátit.

Abych nebyl pouze negativní, tak se musím zmínit i o nějakých kladech, které hra nabízí. Největším kladem je možnost zahrát si příběh za obě strany konfliktu, tedy za Autoboty a Deceptikony. Za každou stranu si vyzkoušíte několik Transformerů, jež byly k vidění ve filmu. Přesto je hra s nimi téměř na chlup stejná, tak alespoň tento aspekt potěší.

Rozhodně největším lákadlem je zničitelné prostředí, kdy můžete v otevřeném světě zcela bez problémů zlikvidovat celé město a kochat se jeho troskami. V některých misích je dokonce úkolem likvidace prostředí či jeho ochrana. A to je asi všechno, co bych zmínil.

Pro: Zničitelné prostředí, možnost hrát za obě strany konfliktu

Proti: Časté bugy komplikující dohrání, zasekávání se o malé předměty, nudné mise

Ačkoliv je transformesrs obyčejná hra, já jsme se u ní celkem bavil a to zejména díky modelu poškození. Zničit toho šlo hodně, navíc po městě nebylo těžké najít někoho na souboj. Transformeři byli provedení dobře, jejich změna na auta se mi líbila. Graficky byla hra povedená, akorát některé mise stály za nic (například ty mise v podzemí v pozdější části hry)

Pro: Grafika, souboje, model poškození

Proti: Stereotyp, pozdější část hry

ikdyz to byla kravina tak sem se dobre pobavil:),takova transformace Blackouta byla paradni....