Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Traffix

Traffix: City Rush, Traffix: Traffic Simulator

12.06.2019
08.07.2019
21.12.2020
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Traffix vám představí simulátor silničního provozu pro ukrácení dlouhé chvíle. V každé úrovni máte za úkol nechat projet jisté množství vozidel. Silnice se kříží a obsahují semafory, tak jako v reálném světě, a vy kontrolujete barvy na semaforu a staráte se o to, aby auta do sebe nenabourala. Červená zastaví provoz, oranžová propustí jediné auto a poté se přepne na červenou, zelená pustí provoz neomezeně. Nesmíte však řidiče nechat na červené příliš dlouho čekat, jinak je popadne amok, a začnou zběsile řídit bez ohledu na dopravní pravidla. U hry tudíž uplatníte dobrý postřeh, rychlé prsty, a trochu plánování dopředu.

Hra má velmi minimalistický vzhled a triviální ovládání, je tedy snadno přístupná každému. Jednotlivé úrovně se liší, od základních vesnických křižovatek, přes spletité smyčky velkoměst, až po přejezdy přes železniční tratě či třeba letištní plochu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 50
Hra nemá špatný nápad, vyžaduje hbité prsty, a je tam i úroveň plánování, kdy se musíte rozhodovat, zda vám stojí za to pustit semafor na zelenou a pak ho potenciálně nestihnout včas zastavit, nebo hrát bezpečně přes oranžovou, což se vám ale může vymstít s agresivními řidiči. Zároveň je potřeba odhadovat rychlost rozjíždění vozidel, atp.

Bohužel jsem ale nedokázal strávit grafiku. Na obrázcích vypadá pěkně, ale na mobilu je vše extrémně prťavé a do očí vám pálí čistě bílé pozadí. Tato kombinace svítivé bílé a mžourání po malých detailech mě při hraní byla velmi nepříjemná a bolely mě z ní oči, a byl to asi hlavní důvod, proč jsem hru následně odložil.

Zájemcům doporučuji od toho samého studia mnohem raději hru Railways, která mě bavila výrazně více a neměl jsem tam problém s přílišným namáháním očí.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2020 v angličtině na Google Play).
+8