Townsmen 2

Townsmen 2 Gold

listopad 2004

Townsmen 2 je pokračování budovatelské strategie Townsmen od německých HandyGames. Stejně jako v prvním díle, i tentokrát se hráč ujímá kontroly nad malou středověkou vesničkou, o kterou se musí starat a rozšiřovat ji. Druhý díl však nabízí mnoho změn a vylepšení.

Na rozdíl od prvního dílu nabízí Townsmen 2 příběhovou kampaň s jednoduchým příběhem, točícím se okolo skupinky vesničanů z říše tyranského krále, kteří se rozhodli osamostatnit a vybudovat si nový domov. Jednotlivé mise slouží k seznámení hráče s určitými herními mechanikami, jejichž znalost posléze může využít ve volné hře na náhodně vygenerované mapě o zvolené velikosti a hustotě lesů, skalisek, vodních ploch a surovin.

Po stránce hratelnosti je zásadní novinkou oproti předchozímu dílu kompletní předělání herní mapy. Hra se neomezuje na pouhou jednu obrazovku, ale nabízí rozsáhlé čtvercové mapy, kde může hráč stavět budovy dle libosti. Hra se tak daleko více podobá svému vzoru The Settlers. Mezi další novinky patří například nové typy budov jako prasečí farma, kostel, zbrojíř nebo kasárna, z nichž můžou hráčovi vesničané (Townies) podnikat loupežné nájezdy na sousední vesnice. Jednotlivé dílky mapy lze za zlato také teraformovat podle svého gusta a vytvářet tak nové lesy nebo jezírka. Vylepšení se dočkala i grafická stránka hry, která je o poznání detailnější a bohatěji animovaná.

Série Townsmen pokračovala v roce 2006 dílem Townsmen 3, v němž se Townies pustili do kolonizace severní Ameriky.

Skvělá hratelnost, jednoduché ovládání a nádherná grafika. Na strategie nejsem, ale tomuhle jsem hezkých pár hodin věnoval...