@Shoggot (06.03.2019 16:27): Rozjel jsem to znovu a dal si Mortal Empires, asi jsem udělal tu chybu, že jsem šel pro Khainův meč hned ze startu a vyprdl se na sjednocení Ulthuanu. Pak se to uvnitř mydlilo mezi sebou a vnějšek okusovali VC. V 60 tahu s příjmem 1 500, třemi provinciemi a jednou armádou plnou základních jednotek jsem myslím neměl šanci.

Edit: tak jsem v 21 tahu první. Konfederoval jsem s Tyrionem. V podstatě od prvního kola jsem mu sypal všechny peníze, párkrát přes intriky zvýšil vliv a nakonec mi nechal všechny tři své provincie za mrzkých 10 000. Tohle je asi v její kampani klíčové, jak se Tyrion rozjede, tak bude o dost složitější spojit se s ním. Teď si s ním zajdu pro Kainův meč a můžu sólovat armády.. :D
@SilentWolf (05.03.2019 19:45): V mojí kampani za HE se z Ulthuanu stal jakýsi brutálni shitstorm všech možných frakcí poměrně rychle.

Jinak, klan Mors je teda fakt jako vytírání si prdele šmirglpapírem - je to sice velmi bolestivé, ale sranda. Ze všech stran obklopení nepřáteli, kteří se absolutně neštítí kdykoli vypovědět mírovou smlouvu (byť to je pochopitelné, kdo by tu krysí havěť jako sousedy toleroval...) nebo dokonce někdy skaveny přečíslit.
Ale už se mi podařilo odklonit trochu trpaslíky (dvě velké vítězství mi od nich zaručily mírovou smlouvu), zničit Stříbrnou armádu a dokonce už posolit lizard-things v poušti tak, že v tuhle chvíli nemají žádnou armádu a vypadá to s nimi bledě (byť si jsem jistý, že ještě něco dohromady dát stihnou a pár vyrovnaných bitev bude, byť strategicky už prohráli).

A zrovna když to vypadá takhle dobře, tak mi dementní Tomb Kings hned seberou na jihu Karak Zorn.

Skaven si holt nikdy neodpočine.
Kolem Ulthuanu s těmi DLC dosti přituhlo. :D pořád si říkám, kde bere Alarielle furt ty postihy, a pak koukám že 5 měst kdesi vlevo ovládá Noctilus. :D Norsca ukusuje pravý vrch. Občas kolem propluje lvl30 Skavení armáda plná top tier věcí. A jo... nemám prachy na nic, stěží zvládám jednu armádu. Která je prostě složená z lučištníků a kopiníků + počáteční jednotky. Ještě že ten Tyrion to má docela pod kontrolou. Tak nějak jsem si mylně myslel že začínat hru v Ulthuanu je automaticky easy mod. A ono už ne.
Mortal Empires si dám za Gelta, jak vyjde update té říše (respektive všechen obsah do dvojky). Vadí mi na ní, že se kampaňová mapa po odzoomování dosti seká. Tak nechci pokoušet... :D

edit: lol, nevěděl jsem že mě při prozkoumávání vraků můžou přepadnout piráti. A to aniž bych měl to DLC. Tohle se mi na CA líbí, hodně věcí jim nevyjde a hráčská základna je občas dosti toxická, ale já je mám prostě rád. Není to sice úroveň Paradoxu, ale dávají do toho podle mě vše.
Vy tedy ve dvojce hlavně hrajete tu VELKOU kampaň a ne ty Větry magie či jak se to vlastně jmenuje?
@SilentWolf (04.03.2019 15:08): Já jsem za to vylepšení Skavenů rád, podle všeho co jsem četl, tak to potřebují jak sůl. A protože mám taky Říši nejraději (hned po Skavenech :D), tak si pro ně přeju DLC taky. Hlavně abych měl výmluvu to za ně rozehrát znova :)

Chci to pak dát za Orky a Chaos, ale zrovna Chaos je prý nuda...
@Shoggot (04.03.2019 15:05): No, na to taky čekám. Páč říši mám nejraději. A věřím, že vyjde vedle jednoho z těch DLC. A řekl bych, že pokud bude třetí velké DLC Southern Realms, tak to bude u nich. Zatímco Orkové dostanou vylepšení spolu s tím malým DLC ke Skavenům a Lizardmenům.

Ale tak,.. vše jsou spekulace. :D Každopádně jejich upgrade Vampire Counts je přesně to, jakou péči bych rád viděl i u říśe.
@Gordon (04.03.2019 14:23): je to podobné jen ve dvojce máš u velkých DLC místo nové kampaně a 2 hrdinů "jen" 4 hrdiny. Což je dle mého (a mnoha jiných) lepší. Jinak je to podle mě podobné.

1. Velká DLC - Bestie, Wood Elfové, Norsca
1. Malá DLC - The King and the Warlord, The Grim and the Grave
2. Velká DLC - Tomb Kings, Vampire Coast, TBD
2. Malá DLC - Queen and Crone, TBD (Lizardmeni + Skaveni)

Počet sedí, akorát do jedničky byl ještě preorder bonus a Bretonnia zdarma. Navíc každé placené DLC doprovází třeba i nějaký free lord.
Jsem se z prdele koukl na DLC té dvojky a lze z toho vidět že se docela poučily, jen dvě velké frakce za peníze, oproti jedničce, kde je DLC skoro každá druhá rasa celkem dobrá změna + Vidím že Blood for the blood God už mám "rezervovanou" i na dvojku.
@SilentWolf (04.03.2019 08:02): Eh, Bretonnia na tom s armor piercing možnostmi taky není nijak slavně, takže proti třeba Chaosu to mají docela těžké.

Mají teda nějakou jízdu, která má ještě magický útok, který i dost armor ignoruje...ale u nich je na tom obecně pěchota špatně, ještě aby měli nějaké armor piercing udělovače, to by bylo...
Ale nevím, ještě jsem za ně nehrál.

Teď jsem rozjel Mortal Empires kampaň za skaveny, klan Mors. Zatím docela pohoda, trpaslíci na jihu vyhlazený během chvíli, ty počáteční orkové taky. Ale na západě Tomb Kings, na severu dost silný trpaslíci...bude to zajímavý.
Chci být větší chlapák než Shoggot, který vyhladověl obří žábu, tak jsem rozehrál princeznu na jednorožcovi, která když navštíví město, tak v něm jsou všichni nějakou dobu šťastní a létají tam motýlci a kvete kvítí... :D

Každopádně zatím dobré, je fajn být pro jednou ten dobrák a šířit smrt "hezky". :D Jen nevím, zda se zvládnu adaptovat na styl "stůj v pozadí a občas po někom šlehni léčivé kouzlo". To i ten Gelt něco dělal. Je to divné. 3 Provincie a 0 killů. Kvůli tomu jsem velmi zvědav, co budu dělat, až budu čelit nějakému z hlavních lordů, jak zde popisuje Shoggot své trápení s Mazdou.
Tak Mazdamundiho se mi nakonec podařilo dostat od obléhání a pak na jeho vyhladovělou armádu zaútočit. Do toho nalevelovaného monstra to rvalo všechno (zbyl totiž poslední), včetně asi osmi balist, hromadou elitní pěchoty, 4 hrdinové...a došla mu tak akorát morálka, tak po svých odešel přes celou mapu někam do prdele, i přes neustálou palbu :)
Musím zas konečně rozjet nějakou kampaň. Zřejmě to bude Khatep. Se Skaveny ještě počkám na DLC. Nové jednotky zní super.
Teda Mazdamundi je pěkná svině. V kampani za Teclise už jdu do end-game řeže s Hexoatl a to hovado mi zaútočilo na hraniční město, kde jsem měl vetší garrison a levnější armádi (kopiníci, lučištníci, pár bílých lvů).

Zatímco z jeho stacku po chvíli nezbylo vůbec nic, samotný Mazdamundi rozsekal moji armádu na sračky. Má snad kolm 10K HP, armor asi 180. To jsem nečekal, myslel jsem, že je kouzelník a proto v boji na blízko dostane od kopiníků a lvů po tlamě. Omyl, totálně je rozsekal na sračky a protože elfové nemají krom balisty žádnou armor-piercing střeleckou jednotku, tak se svými masivními HPčky a absurdně vysokým armorem pak už jen honil lučištníky po mapě a následně vyhrál. Jo a s kouzelníky si taky vytřel prdel, aniž by za celou bitvu hodil jen jedno jediné kouzlo.

Hexoatl armáda tak ztratila VŠECHNY jednotky až na jednu (číslicí 1). Mazdamundi. Co by tak bylo rozhodným vítězstvím se pro mě změnilo v těsnou porážku.
Jako proti skavenům se s elfama hrálo dobře, temný elfové taky v pohodě, ale tady už ten nedostatek dostupných armor-piercing jednotek bolí (řešením samozřejmě je hromadně přejít na fénixovu stráž, učence a balisty, ale to zas chvíli potrvá...).
@Bodkin (20.02.2019 16:14): To je právě ten problém, co jsem četl. Ta jejich mechanika degenerace a vlastně tedy pomalé rozšiřování ve skutečnosti nutí být s jednotkami docela opatrný, protože ztráty bolí, expanze je pomalá...a tudíž je to prý "very unskaven gameplay".

Ale třeba je to omyl. Každopádně ve světě WH jsou Skaveni top strana.
@Shoggot (20.02.2019 15:22): Úplně naprd ne, ale ty DLC přidané strany jsou 'zajímavější'. O DLC jsem nevěděl, těšing.

@SilentWolf (20.02.2019 15:29): Artilerku už mají dobrou teď, bez toho se to pomalu ani nedá. Člověk ideálně musí táhnout spolu dvě armády, jednu plnou cannon fodderu a druhou plnou heavy hitterů.

Edit: Ale to mi právě příjde na tom tak Skavení, cizí jednotka zasypaná bojovýma otrokama a z dálky do ní pálí plamentometčíci a plynometčíci likvidující cizáky stejně jako vlastní... Velmi, velmi skavení.
@Shoggot (20.02.2019 15:22): Mě Skaveni moc nezaujali, ale mám dva kamarády, kteří maj Skaveny rádi (jo, mám divný kamarády) a ty si tu kampaň za ně nemohli vynachválit.

Jinak jsem před týdnem zrovna rozehrál kampaň za ty nemrtvý piráty a to mě bavilo hodně. Zombíci s pistolema jsou supr!
@Shoggot (20.02.2019 15:22): oni odsunuli Three Kingdoms tak budou brzo Skaveni + Lizardi. Pokud bude u Skavenů lord na dálku.. spekuluje se Ikit Claw a k tomu nějaké ty jejich gatlingy nebo sniperky ( jezzail ) tak mě budou hodně lákat. Artilerii já rád. Balthasar Gelt + Helstorm Rocket Batteries, to je prostě <3
Já mám trochu obavy ohledně trojky, kde už prostě nemají moc zajímavých ras v záloze a teoreticky by se to mělo točit kolem chaosu a démonů.. což je trochu meh. Ale tak uvidíme.
@Gordon (17.02.2019 18:32): Ono během 27 měsíců vyšlo i 21 Warhammer her. No joke. Ale v drtivé většině se držely strategie jako žánru, ta exploze všemožných her všech žánrů přišla až nedávno.

Je to protože před pár lety v Games Workshop dost změnili business model, protože samotný prodej figurek a povětšinou polodementní rubačkových knih tolik nenese a velký dohody o licenci taky ne...tak prostě dají licenci na použití značky čemukoli, co se jim zdá, že má komerční potenciál.
Ajéje, ten posun settingu tomu tak prospěl! Historii ať už nechají v CA raději Paradoxu, tohle funguje skvěle.

A dokonce si to uvědomuje sebe samo, takže se to tomu hloupoučkému světu Warhammeru tak trochu směje. Zaslouží si tu víc hodnocení, ať není v šedých číslech.
@Bodkin (18.10.2018 19:06): no Tomb Kings jsou naprosto parádní. Ale s tímto DLC si dám asi znovu klasické upíry. Vlada, nebo Mannfreda. Za ně jsem to v době vydání hrál asi nejvíc. Hlavně Vlad je řezník, to jeho předsunuté postavení je za upíry naprosto bombovní. Ty bitvy byly vždy úplný blitzcrieg.

Každopádně jak jsem psal níže, můj TOP1 favorit je Gelt. A může ta to primárně jeho hlas.. :D