Než přijdou do WH3 Immortal Empires (23.8.), doporučuju zkusit si ve dvojce novej mód, přidávající unikátní frakci Nagashe (Legions of Nagash). Kombinuje krále hrobek, upíří hrabata a upíří pobřeží. Skrz technologie postupně dostanete několik LL nově pridaných i těch "starých známých" jako Luthor, Arkhan nebo Vlad.
Zachvíly je tu konečně trojka, tak doufám že už nevydají žádné DLC, kvůli kterému bych musel upravovat popisek. :-D
@Gordon (16.08.2021 12:33): Dik za tip, urcite vyzkousim. Chameleona asi casem taky zkusim. Ale musim najit motivaci, jesterky me bavily napoprvy, druhy hrani jsem uz dojizdel z povinnosti.
Ted mam rozehranyho Thoreka (novej trpaslik) a docela to ujde. Jen kdyby ty zakrslici nebyli tak pomaly.
@Wyy (16.08.2021 08:31): "One man Army" jde dosáhnout třeba i s Malusem nebo létajícímy čaroději, Geltem nebo Teclisem. Viděl jsem na YT i Tyriona nebo Archaona. Víc mě ale láká hrát za chameleona. :-)
Tak co, uz jste si nekdo zahral za Tauroxe? Za me v bitve nejzabavnejsi general. Vyleveloval jsem ho na max, pridal absolutni vitalitu, ziskal Khainuv mec a zbytek armady uz jsem skoro nepotreboval. Hodne akcni hrani bez starosti o spravu rise. Proste parada.
Tak jsem si chtěl zahrát multák a nikdo multák nehraje :D nebo jo, ale je to zaheslované
Další DLC bude "The Silence & The Fury" a dostanem tolik chtěný rework bestií. Na druhé straně dostanem sedmého LL pro Ještěry, Oxyotla. Egh.
@Wyy (06.06.2021 08:01): ale píšu to všem, když na to přijde řeč. Kupujte si jen rasy, které fakt chcete hrát. Koupit si něco, co ani nezkusíte, je zbytečné. Ten obsah tam bude, jen za něj nebudete hrát. Ono to svádí k tomu nakoupit vše. Ale zvažujte... :-D já většiny velkých DLC lituju a naopak nejlepší koupě jsou ty menší.
Na Steamu jsou ted vsechny Warhammer hry vcetne DLC ve slusnych slevach. Tomb kings, wood elves nebo vampire coast za 50%, to ujde
Vlku! Cos to proboha naškrábal do popisku, Lizardmeni?! :-D A v editaci dokonce vidím vysoké elfy! Jžišmarja! :-D
Na FB total war oznámil zatím neznámého Legendárního hrdinu zdarma.

Podle mě bude další DLC o bestiích a temných elfech a bude se jmenovat The Master and The Monster. :-D
@Gordon (04.02.2021 12:25): no já se bál, že mě nebudou zajímat frakce a teď Cathay? A navíc i Kislev vypadá líp, než jsem si představoval. Zbytek mě moc nezajímá, ale už jen fakt, že tam jsou 2-3 frakce, které mě zajímají, je parádní. Předobjednávám. :D Jedna z mála radostí na poli videoherním. :D
@SilentWolf (04.02.2021 11:07): Pravděpodobně i Nagash. Chaos trpaslíci a Ogři buď budou taky, ale spíš jako DLC. Warhammer hry jsou jediné, kde na mě jejich debilní DLC politika funguje. Zvláštní, ale je pravda, že ty DLC jsou čím dál více vymakané a přidávají do hry i obecné vylepšení mechanik, které mají i ti bez DLC.
@Shoggot (05.12.2020 10:55): Jestli myslíš mechaniky elfů, tak ano, i bez DLC jsou komplet překopaní, tedy pokud je vlastníš z jedničky. Jsou to DLC race.
Mapa je zase o něco větší, nové stromy pro elfy a malý reskin pro chaos pustiny, jsou zasněžené, takže jsou akurátnější.

Jinak proběhl rebalanc jednotek, tak by to snad mělo být i vyváženější. Vzhledem k tomu že se rozhodli ještě pro jedno DLC a Beastmen stojí za vyliž, tak to budou pravděpodobně Beastmen + jiná race v dalším DLC (asi dark elves).

Jinak jo, pokud vysloveně nestojíš o hraní DLC hrdinů, tak je hra zase o něco lepší.
Tak změna, zrovna jeden vývojář oznámil, že mají plány ještě na jedno DLC, že by tedy nakonec Bestie dostali novou karosérii? :)
@SilentWolf (19.11.2020 19:53): Na lidské frakce máš úžasné módy, Konktetně ER: Kislev a Southern Realms (Jižní knížectrví)

A věřím, že bys našel na workshopu i Arábii + Albion. Říši jde taky solidně osolit módama, to samé s bretonií.
@SilentWolf (19.11.2020 18:14): Ne, tohle se kategorizuje jako velké DLC, mezitím budou ještě tři male updaty. Pak už nic nebude, tohle je poslední, pak už jen můžem čekat na třetí díl.

Ale samozřejmě, ty "extra" velké, které přidávali celou rasu, byly o dost větší.

Já jsem upřímně spokojen, možnost hrát za klan Moulder je milá. Elfové z jedničky si taky zaslouží update. Ve trojce bychom se zase měli dočkat vylepšení Beastmen, kteří teď stojí dost za vyliž.
Už mám ve hře dvacet modů aniž by se jakkoliv navzájem crashovali. Především vizuální ale také některé na přidání jednotek nebo frakcí. To vše při zachování Lore-friendly gameplaye.

Seznam, pokud by si někdo chtěl bezproblémově vylepšit hru:
Unique Steam Tanks III - přidá Říši unikátní tanky, celkem jich je devět plus normální, který odteď nelze verbovat normálně, je třeba vlastnit město Nuln a může se naverbovat pouze každých deset tahů. Skaveni taky dostanou jeden.

Reloading - přidá animaci puškařům a zvuk. Autor plánuje udělat pro všechny frakce.

Armoured Empire - Pokud hrajete za Reikland, můžete naverbovat obrněnější varianty klasických státních vojsk. Nic moc OP.

[HN] Clear Skies - jenom umaže mlhu na mapě kampaně.

Clan Ferrik - Faction Overhaul - přidá Skavení klan, který se specializuje na zpracování kovů, legendární krysák má kovovou lebku. Jejich jednotky jsou těžce obrněné. (Tento jsem ještě neaktivoval)

Müsliriegels Currencies ALL IN ONE - frakce mají akurátní měny, skaveni platí teď chaotitem a ještěři artefakty místo zlata. (nemá pro ně hodnotu) upravuje měny i ostatních frakcím.

CBE | Cinematic Battle Effects Supreme Doomrocket - Upravuje vizuálně Skavení atomovku, ještě jsem neviděl.

Free The Morathi - Mod pro dospělé! :) odhaluje některým temným elfkám poprsí. Slaneeshovi stoupenkyně by měli bojovat polo-nahaté.

Ultimate Lighting + Random Weather - Vylepšuje nasvícení bitev, přidavá i noční bitvy a různě povětrnostní podmínky, také opravuje některé špatně nasvícené mapy.

No Degradation - Persistent Summons - Když teď vyvoláte jednotku skavenů z podzemí, nebo cokoliv jiného co jde vyvolat, nezačnou po chvíly degradovat a umírat, CA tohle udělalo kvůli multiplayeru, ovšem v singlu to nedavá smysl.

Gates of Chaos - Z portálů chaosu nebo pomníků bohům chaosu se může vyřítit armáda chaosu nebo bestií. šanci za tah a velikost armády jde nastavit.

Cataph's Southern Realms - umožňuje hrát za jižní říše a kompletně je vylepšuje. (hrdinové, jednotky, úkoly...) Není to jen Copypasta Říše. (vyžaduje ještě assets storage)

All Faction Officers Revisited - mód využívající kódu z dílu Empire, každá jednotka má svého velitele. (časem se plánuje jim přidat ještě vlajkonoše)

ER: Kislev Reborn - Jako výše. Umožňuje hrát za Kislev, která má kompletně vytvořené zázemí, šletice, čaroděje, jednotky, prostě vše, je to jako DLC s novou frakcí.

Mixu's Unlocker - To je třeba na hraní těch přidaných frakcí.

Mod Configuration Tool: Reborn - umožnuje se hrabat v nastavení některých módů.

Better Camera Mod - vylepšuje kameru, oddalování, přibližování atd...

Building Progression Icons II - vylepšené ikonky budov, je jich více pro každou úroveň stavby.

GCCM: Unique Faction Capitals - Tohle je opravdu skvělý mód, udělá z hlavních měst (Altdorf, Drakenhof, Lothern atd) opravdu originální dominanty na mapě kampaně. (je obsažena i Kislev, skvěle se doplňuje s módem Kislev Reborn)

GCCM: Main mod - mód z jedničky, přidavá originální mapy pro určitá místa, opravuje některé nedostatky v existujících mapách a hlavně originální obléhací mapy dělají z nejhorší části hry nejlepší část. Je k tomu třeba ještě i GCCM2: Custom Assets,

Vše je na Steam Workshopu bez práce, stačí jen dát odběr. Jediná věc je dát Ultimate lighting v launcheru v pořadí načtení nad GCCM, ty módy jsou dělané tak že spolu fungují a osvětlení aplikuje i na moderské mapy.
Jinak je neuvěřitelné, jak ti modeři spolupracují a dělají své módy tak, aby se doplňovali/netloukli s ostatnímy.
Tak jsem začal modovat, pro začátek jsem si vyzkoušel vizuální módy, kde na mapě kampaně jsou hlavní/duležitá města mnohem unikátněji vymodelovaná. Dále jsem si od stejných tvůrců stáhl jejich pack unikátních map pro duležitá města, jelikož ve vannile obecně dobyvatelské mapy stojí za hovno, tak tady je každé unikátní, ze zvědavosti jsem si dal bitvu v pevnosti Vostrok a koukl na město Nuln, které je velmi věrné popisům z knížek. (Gotrek & Felix)

Dále jsem si stáhnul mód, který přidá většině jednotek velitele, který je lépe vybaven a má více HPček než jeho soudruzi. Dále jsem si stáhnul mód na Kislev a chvíli za ledovou královnu hrál kampaň.

Ty módy jsou boží.

A to mám pořád v plánu ještě zahrát několik módů do Medievalu, nechápu, jak to do konce života všechno stihnu. :-D
@Shoggot (22.07.2020 12:02): A jak jejich doomstacky sundaváš?

Já hraju za Belegara a jsem kompletně obklíčen v osmivrcholu zelenokožci, jejich armády jsou nezničitelné, když mají aktivní waagh! Jsem asi na šedesátém tahu, nemám pokročilé jednotky ani dělostřelectvo a zelenokožci se umí mou linií prokousat neobvykle rychle (trpaslíci tyvole) takže pak kušiníci a slabá artilérie nemají šanci... :)

Jinak za Klan Skryre jsem dobil celý svět, ta neomezená munice je parádní.
Tak za loveckého maršála v Lustrii to nejdřív bylo lehčí než jsem čekal, mám skoro celou polovinu jižní Lustrie, ale pak přišli Skaveni, se kterými jsme se doteď ignorovali a protože už je to kolem 110. tahu, tak mají úplné doomstacky vrhačů Warpu, mušket a gatlingů. Paráda, během jednoho tahu mi sebrali celé západní pobřeží a sever. Naštěstí už to získávám zpátky, ale těch asi 40 tahů bylo peklo a boj o holé přežití.

A to je super! Ideální na tenhle měsíc, kdy nemám internet...
@Gordon (16.06.2020 11:28): Grafy a čísla můžou vypadat jak chtěj. Ta hra neni na hodnocení nad 60 za běžný stavu, natož pak za tohoto stavu. Až spatlaj WH3, dokončej vše co maj v plánu a ukončej celý sáze support a hra bude v pořádku, nebo začne bejt v pořádku konzistentně, pak hodnocení zvednu. Hra je rozmatlaná jako prase :D A pár trotlů co tomu po odehrání 20 a míň hodin da palec nahoru tomu spíš škodí, a celýmu hernímu prostoru. Protože takhle se společnosti budou chovat jak chtěj donekonečna. Za pomoci tebe.

A je to poslední reakce na tebe, pač seš ignorant a pro "svůj" důkaz si deš kam potřebuješ. Na bug report, diskuse ani offiko forum ses ani nepodíval a dál si jedeš svoje tvrzení "hra je v pořádku a je tam jen T-pose" Seš vánoční hráč co ani neví jak ta hra v pořádku má vypadat :D
@Gordon (16.06.2020 10:57): Pokud mě zabanují na stránce, kde nechají svobodně "fízlovat" trolla, tak mě to asi žílu neutrhne. Ale dobrá. Nechejme to u toho, že tady na DH, WH2 skutečně v pořádku a v klídku hratelná je :D Adie.
@Matlajs (16.06.2020 10:49): proč mi tu tvrdíš že je hra ok? - To bude tím, že skutečně OK je, dá se naprosto normálně a bez problémů hrát.

Nikdo ti tvoje právo na názor nebere, ale když s ním jdeš na světlo, měl bys počítat s možnou odezvou a taky bych tě rád upozornil že jdeš do vulgární osobní roviny diskuze, což je velmi neslušné a i přesto že se tu vulgarismy ještě v určité míře tolerují, za osobní napadání můžeš být i zabanován.
@Gordon (16.06.2020 10:20): Výborně. Tak když znáš rozdíl mezi objektivitou- subjektivitou, proč mi tu tvrdíš že je hra ok? Že si tady nidko nestěžuje? Nebo že tys za pár nahranejch hodin novýho DLC nic neviděl? A ještě k tý objektivitě. Pokud uvidíš u hry hodnocení 80%, příčemž 90-100% hodnotěj lidi, co maj povětšinou odehráno jak je na steamu vidět těch "pár" hodin, a pak je tam týpek co má nahráno přes litra, co chronologicky kladně i záporně popíše co se s hrou časem dělo a dá hře 60% příčemž napíše, že je hra pořád ale bohatá a chytlavá, tak za a) každej rozumnej člověk bude věřit tomuhle, než-li někomu kdo dá 100% a recenzi napíše " cool" , a za b)jeho názor má prostě větší hodnotu.

nevim co tu furt mektáš o haterech ty magore. momentálně už se hádám maximálně s tebou. svůj názor jsem sem napsal v klidu. a jestliže nemám jinejch prostředků kromě recenze a hodnocení, jak vyjádřit názor na všeobecnou kvalitu releasů, patchovací strategie a společnosti celkově, tak v tomhle případě budu CA a tenhle její titul hodnotit, jak hodnotim :D :D jednoduchý jak facka. Připadal bych si jak blb, kdybych dal hře 90% protože mě baví, ale každý DLC, co něco roz****, budu hodnotit podprůměrně, protože jim trvá skoro do dalšího DLC něco opravit a proto, že content pro normálního člověk prostě není über kvality.
@Matlajs (16.06.2020 10:16): Tak já potřebu si poměřovat čuráka, kdo toho nahrál víc naštěstí nemusím. objektivita není právo, objektivita vzniká z většiny, názor jednotlivce je vždy subjektivní. objektivně je hra obecně VŠUDE přijímaná velice dobře, starý build nehraju.
@Gordon (16.06.2020 09:19): :D :D :D Už ne. Žij si tady na nepodstatném fóru, kde s tim nikdo krom mě nemá problém a nazývej to objektivitou. Tys nahrál 50h za Skryre a neměls problém? Tak tu hru hrej a nenaháněj hodiny se shozenou hrou na liště. To, že ty bugy nevnímáš nebo je nemáš znamená buďto že seš na starym buildu, nebo tu hru prostě nehraješ dost. Apropo, ten kdo hru hraje mnohem víc a má s ní víc zkušeností má mnohem větší objektivní právo hru hodnotit jak uzná za vhodný, narozdíl od někoho jako jsi ty, kvůli komu ta kvalita těch her dnes je, kde je.. Rozuměj všežer, ovce, AAAsslicker, co ti padne líp k tobě :D
@Matlajs (15.06.2020 22:19): Ale objektivně vzato, ta hra je neustále rozesra**. - No není... :-D objektivně je to naprosto hratelná a v pohodě hra, to jen ty máš problém. :-D

Neustále si musíš kontrolovat před bitvama mounty na hrdinech a lordech protože hra je prostě random dismountne jak se ji zlíbí. - To taky není pravda, nestalo se mi to ani jednou.

Btw v mé kampani za Ikita měli všechny frakce skavenů kromě Eshinu problém se udržet, který se bez problému udržel byl jen Eshin, takže jsem je musel rychle konfederovat. Nejsi vůbec střízliví, přijde ti normální nadávat na hru na naprosto nepodstatném fóru a hrát ji i přesto že si jí dal podprůměrné hodnocení? Jak můžeš být objektivní, když objektivní hodnocení té hry je všude velmi nadprůměrné? Si jen pokrytec a nemá cenu se o té hře s tebou diskutovat, neb si šíleně zaujatý a vždycky si najdeš důvod to zhejtit, i přesto že tu hru očividně hraješ moc rád. Haters gona hate.
@Gordon (15.06.2020 21:25): A teď mi vysvětli, kde se nízký hodnocení z odůvodněných příčin vylučuje s hráním, potažmo i fanouškovstvym tý hry? Ano, CA má jistou strategii vydávání, patchování a customer supportu, kterou já samozřejmě jakožto zákazník odsuzuju. Ta hra si zvolila universum, který mě táhne a dohromady s konceptem TW je to přímo magnet. Ale objektivně vzato, ta hra je neustále rozesra**. Po každym patchi se objeví více či méně QoL bugů, bugů který znehratelněj nějaký frakce nebo přímo gamebreaking chyb. Člověk který se rozhodne tu hru koupit se všim všudy, řekněme při příležitosti jakou byly teď ty slevy na WH hry, a má trošku soudnosti, tak snad ani nemůže hodnotit víc. Protože ono to všechno je strašně cool, nablejskaný atd, ale prostě to nefachá jak má. Od patche jsem rozehrál snad za 3-4 různý frakce a víš ty co? za Norsku si nezahraješ, protože skill tree lordů. Green skins, kteří měli dostat content a bejt top frakce ke hraní teď je zabugovaná, při waghu neustále raidíš svoje území ikdyž jsi uplně jinde. Lidi co hráli Groma hlásej, že mu nefunguje ten jeho kotel nebo nějaký aspekty z něj. Neustále si musíš kontrolovat před bitvama mounty na hrdinech a lordech protože hra je prostě random dismountne jak se ji zlíbí. Napadli tě a ty spolejháš na lorda na drakovi jako na tažnýho koně co to potáhne? smůla tvůj lord je na pěchotku :D ikdyž v inventáři mountntej je. Debalancovali skaveny, kteří teď přejedou mapu dokud se nezastaví u Říše. Mors 60 měst žádnej problém na tahu 100, nebo eshin to je jedno. Nebudu tu ani zmiňovat, že nakliknout armádu ve městě nebo překlikávat mezi městama a stackama je prostě k pos***. Nějakej T- pose, nad tim jsem se pousmál, to je akrobatická, vtipná kosmetická chybka. A to je jen zlomeček všeho, na co si teď vzpomenu a na co člověk narazí nevázanym projížděnim diskusí na steamu, TW foru atp.

Tž. cože to hraješ vůbec za hru? Mmj. zdá se mi to, nebo si se právě sám zařadil mezi 1x tebou zmíněnou skupinu? :D Já sám sebe řadim do skupiny střízlivých, kritikou ani superlativy nešetřících lidí, co chrlej to či ono podle zásluh. Tahle hra se špatně nehraje, ale CA má problém udržet tomu úroveň. K čemu mi je, že vylepší frakci, když ten content nefunguje jak má? A trvá jim měsíc než na to sáhnou. A že opraví weapon damage? Jsem jeden z těch, co má podezření, že to udělali pro smetánku na promo akce.
@Matlajs (15.06.2020 21:17): Hater, nic víc. Nevím, jestli mám méně rád zaryté fanošuky, co ti hru strčí až do zadku a přehlíží nebo ignorují jakoukoliv kritiku, nebo se jí snaží potlačit. Nebo hatery, co tu hru tajně mají rádi ale i přesto na ní hází špínu kudy chodí.
@Gordon (14.06.2020 10:44): Cože tu ze sebe dělám? Mluv na mě česky laskavě. Ta hra a celá Ca company si tohle hodnocení zaslouží a dost se to rozebíralo i na steamu, tady ti to tlumočit nebudu. Lez si všem AAA společnostem do prdélky pokud ti tak voní jejich výtvory. Já hatim jejich přístup a to budu vždycky. Těch bugů je tam jak nas**** a vidí to každej kdo má oči, takže se prober.
@Gordon (12.06.2020 11:27): Hraješ tedy střídmě. Já dostal zas chuť na wh jízdu, ale bohužel k tomu neni konstelace. bugů je tam požehnaně. Stačí si zajet na steam do tématu weapon dmg modifier bug, nebo na jejich ofiko stránky. A ty bugy maj všichni.
Od deseti k pěti s těma DLC. Se to hemží bugama jak nikdy. Problém vůbec na něco kliknout v kampani. Člověk čte patch notes a naivně se těší, co jakože všechno za QoL udělali. Mno a on to člověk zapne a katastrofa. A ten jejich přístup k záplatování mě jen utvrzuje v mym hodnocení, bez ohledu na to co vydaj za kontent.
@SilentWolf (08.05.2020 21:05): No už mají oznamené jen jedno velké DLC, pak by už měli vydat jedině třetí díl. Ten nejspíš bude na celé planetě, takže hlavně přibuje východ, warhammer variace na asiaty, možná i Arábské země. (ty by mohli být to další DLC, ikdyž nevím jak vyřeší to, že se budou tlouct s králi hrobek) Dočkáme se v trojce určitě i zemí zlobrů, možná půjdou i najímat jako žoldáky do jiných frakcí a už vůbec bych se nezlobil za námořní bitvy, to už je ale vlhký sen. :-D

Bylo by to krásný, kdyby to tak bylo.

Ovšem dobývací bitvy by potřebovali obrovské předělání. Jako třeba více unikátních měst, více vrstev hradeb...
Za předělávku Waaagh! velký palec nahoru, asi nejhorší "bonus" frakce.
Z dalších úprav zelenokožců se dočkáme kompletní předělávky Waaagh! systému, nyní se budou Waaagh! armády připojovat přímo k armádě a waagh vyhlásí sám hráč na nějaké hlavní sídlo nějaké frakce, když do dvaceti tahů město dobije, získá speciální jednotky.

Další novinkou je sbírání scrapu, takže pokud vám jízdní armáda v traileru připomínala Mad Maxe, tak je to dobře, sběrem scrapu se může vylepšovat každá jednotka a slouží nyní také k "výzkumu", který byl také přepracován.
@FildasCZ (08.05.2020 11:18): ??? Orkové jsou dlouhodobě velmi slabý, pokud za ně hraje hráč, mají příliš málo variability. Když hraješ proti nim, tak počítač podvádí a vytváří jednotky navíc. Hrát za Skarsnika je taky vcelku utrpení.
Tak konečně rozšiřují Orky. odkaz

A Elfy...
Za elfy dostaneme válečné vozy tažené tygrama, arcimágy schopné ovládat všechny druhy magie a nového hrdinu. (plus ještě nějaké jednotky)

Za Orky dostaneme nového hrdinu, tlustého jako kráva natolik, že začíná hru ve svém válečném voze, protože je příliš tlustý. říční trolové, nové válečné vozy a kamené obry - vlastně něco jako konstrukt pro krále hrobek.
A asi další věci, co jsem nepostřehl.
@SilentWolf (09.03.2020 17:04): Jojo, portrétky se vylepšily při přidání Gotreka a Felixe, myslím.

Já se těším na to údajné updatování orků, těm frakcím extrémně chybí kopinické jednotky a nějaká variace černých orků se štíty.