Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Škoda, jak ta hra nakonec dopadla. Systém družin a hrdinů spolu s vylepšenou diplomacií a vysíláním zvědů z 3K stále činní pro mne zajímavější titul než jakýkoliv jiný díl. Jen nemít takový guláš ve jménech a názvech frakcí. :D
@Paul (02.06.2020 17:39): Total War Saga Troy? Tohle už je těžkej masakr, uplně novou AAA hru hodit zdarma pro všechny! Já už si chystal 60 euro, protože WH 2 a čína mi vzala par stovek hodin života...
Ve čtvrtek budou rozdávat ARK zdarma.. taky docela velká hra která za těch pár let nabrala 80gb na záda.
Další díl pravděpodobně (zřejmě odbočka - Saga) bude o Trojské válce. Mohlo by to být zajímavé, díky novým mechanikám, které Three Kingdoms přinesl.

A na druhou stranu... DLC pro TK se údajně moc nepovedlo. Škoda. Osobně chci větší variabilitu (hlavně postav) do základní hry, novou časovou osu asi moc načínat nechci. Ale ono těch možností asi moc není, když už ten základ je docela kompletní.
Trochu mě mrzí, že reformy jsou závislé jen na počtu tahů. Škoda, že rychlost vydávání reforem nemůže člověk nějak ovlivnit. Na druhou stranu je to docela strategie, co kdy "vylepšovat". I tak bych ale bral nějaký body výzkumu, který by se množily podle toho, kolik peněz do toho dám, nebo jak schopného člověka budu na to mít u dvora a body následně "investoval" do reforem. Ale chápu, že na Total War by to byl asi moc "lame mainstream" system :D
Člověk si chce po dlouhé době zahrát a odejde mu myš.. :D aspoň konečně záminka, proč si i domů koupit myš s hyper scrollem - featurka, která neomrzela ani po roce a půl. :D

A jinak.. Sun Jian je až podivuhodně lehká kampaň (začátek).
@Gordon (29.06.2019 22:51): Hraju "Romantic".

No, snad ne. Three Kingdoms jsou opravdu, opravdu velmi dobrá hra a to chvíli po vydání. A CA má dobrou zvyklost ty hry i zadarmo vylepšovat, vem jakou péči dostal Rome 2 a Warhammer 2, to je ve srovnání s jinými AAA hrami neuvěřitelné.
A další dvě věci: systém zásobování a ukládání jídla spojený se zimou a někdy i ztrátami na nepřátelské území je teď vynikající. Už to není tak, že tah někde strávený ubírá hned jednotky, armády si s sebou táhnou zásoby, jídlo z nadprodukce jde do skladů, takže v momentu, kdy je produkce jídla vyšší než spotřeba to neznamená hned hladomor, města i armády mají zásoby. Je to skvělé.

A další věc je, že stačí generálovu armádu vyndat z větší armády tím, že ji "zrušíš" a pak ji v jakémkoli svém městě příští tah znova vyvoláváš. Pokud si chceš vojáky vyměnit mezi svými armády, už se nemusí táhnout x tahů přes celou mapu. Je to podobné jako redeployment v Hearts Of Iron. Taky skvěle.
@Ringo (29.06.2019 18:58): Neváhej. Dokonce když odemkneš nějaké jednotky, tak už nemusíš do provincie, kde je budova, co je produkuje, abys je měl. Jdou rekrutovat všude, ale každý generál může rekrutovat jen nějaké jednotky. Je to mnohem pohodlnější než předtím a přesto to nepůsobí zjednodušeně příliš.
Area Of Recruitment byl fajn u HC věci jako je Total Realism módy a podobně, ale tohle je prostě lepší. Definitivně mě to timhle strhlo na svou stranu.

Celý systém generálů a hrdinů je jednoduše skvělý a těším se, až to bude ještě o level dal ve Warhammeru 3. AI a diplomacie jsou masivní zlepšení.
A když tvůj generál v duelu na bitvě porazí nepřátelského generála, který je jeho nemesis, usekne mu hlavu a v jeho armádě propukne panika...je to prostě v topu.
Ty jo, to abych fakt šel do té krabicovky. Pokud to došlo až tak daleko, že fandové celé série odhazují kvůli Three Kingdoms prakticky všechny starší díly včetně Warhammeru.
@Shoggot (29.06.2019 17:01): To zní fakt dobře, celkem mě štve, když v medievalu pořážím jedno vojsko nepřítele za druhým, pošlu diplomata na mír, abych se mohl soustředit na jinou frontu a nepřítel mě stejně pošle do prdele se slovy o tom jak mě touží mít zmizelého ze Země.

obecně ta diplomacie je v TW dementní natolik, že stejně většinou endgame vypadá tak, že valčíš proti všem v totální anhilaci všech nepřátel.
@Rapier (02.06.2019 13:44): Nevím jestli nejlepší, ale už definitivně u mě jde W2:TW na vedlejší kolej a hraju hlavně Three Kingdoms.

Ono stačí takové detaily, jako že AI už nebojuje do totálního zničení. Pokud v obří bitvě ztratí prostě třeba dvě armády, tak raději požádá o mír než aby jela hitleriádu. A to přesto, že i potom jste prostě silově nastejno nebo je stále silnější. Zatím brzo soudit, ale vypadá to, že prostě docela chytře usoudí, že další konflikt ji dál s tebou vyčerpá, zatímco nebezpečí na ní jde odjinud. A to je velmi dobré.
@Ringo (02.06.2019 14:06): Máš výhodu, že nejsou zatím žádná DLC. Ostatní díly by tě nutily ty DLCčka. Jinak jestli mohu doporučit, pokud nejedeš vše čistě digitálně tak ta krabička je zde nejpovedenější krabička, jakou jsem kdy měl (i když hry kupuji jen posledních asi 5 let - je mi jasné, že kdysi to byla jiná podívaná). Pokud teda koupíš limitku, ještě někde skladem jsou. Warhammer měl taky docela cool steelbooky s vytlačenými reliéfy, ale zde jsem byl opravdu překvapen, jak krásně působí obyčejný karton v kombinaci s nádherným artem.
@Rapier (02.06.2019 13:44): S tím, jak je Three Kingdoms založena na personifikaci s jednotlivými generály, to může být v kombinaci s Total War systémem zajímavá kombinace, to mě právě na tom zaujalo, dle všeho je to skvěle zvládnuto jako v sérii Romance of the Three Kingdoms. Takže mi už asi zbývá jediné dilema, zda to vezmu jako jednotlivost tu hru a nebo mě to vrhne do zájmu o celou sérii, nebo minimálně její nejpovedenější díly. Jenom mít ten čas, podobné dilema mám s hrami od Paradoxu, které skupuji, ale pořádně jsem hál jen Stellaris a letmo zkoušel Europu Universalis II a Crusader Kings 2 :-)
Četl jsem v recenzích, že tento díl je bezkonkurenčně nejlepší díl z celé Total War série kvůli novým mechanikám a možnostem které hra nabízí.
@Gordon (02.06.2019 13:15): A myslíš, že když někomu nejprve vynadáš do lam, tak pak považují za následující informaci ještě za relevantní? Kontroluješ se někdy, jak vlastně tady jednáš s lidmi? :-) A pokud už máš dojem, že něco neumím ovládat, tak bych považoval za slušnější napsat - hele, to musíš jít na to takhle a takhle, použít tamto a tady tohleto a snažit se to stihnout při tomto, dát si pozor na támhleto a pak ty souboje půjdou. Ale ty sis prostě přišel zatrollit s tím, že jsme lama, která to neumí ovládat a tím to hasne. Pokud tě naplňuje ve 4 hodiny ráno dělat tohle, tak je to docela smutné :-) A pokud mi nechceš odpovídat normálně, tak tě nikdo nenutí, však se nemusíš vyjadřovat úplně ke všemu.
@Ringo (02.06.2019 13:11): Well.

První díly série jsou paradoxně nejlepší, takže bys neměl vynechat Rome ani Medieval II, úplně první díly jsou už extrémně obstarožní. z nových si lidi vychvalují Shogun 2 a Warhammer je božksý.
@Gordon (02.06.2019 12:55): To je fakt, ty vlastně žádný nemáš. Víš, jsou lidi, kteří dokáží přijít s doporučením, radou a podobně. No a ty hned přijdeš s nějakou invektivou. Tak si to přeber, jak chceš. To slovo názor jsem napsal opravdu špatně, měl jsem tam napsat dojmy, to by bylo naprosto správně. Tvé posty jsou přínos nula, nula nic, zatímco z postů SilentWolfa a Shoggota jsem si odnesl užitečné a relevantní informace. To je takové ukázkové dělítko, jestli jsi co k čemu nebo naprosto k ničemu ;-)
Jo takhle, ona je jednička a dvojka propojená, no, tak jestli se do toho pustím, tak to budu muset mít každopádně+ oba díly :-)

No hlavně asi pořídím Three Kingdoms a pak se asi uvidí. Tématické prostředí je super věc, teď jde o to, abych nějak pojal ten systém hry. Romance of The Three Kingdoms jsem hrál jen ty díly, co byly čistě na tahy, ale realtimový Nobunagas Ambition Sphere of Inflluence mi šel, i když běžel v realtimu, i kdy ne přímo v taktické části, konkrétní bitvy se bojovaly v podstatě samy, bylo třeba jen mít dobře sestavenou armádu.
@SilentWolf (02.06.2019 11:12): Já taky sbírám a peněženka krvácí.

Politika DLC u CA může být na první pohled úsměvná a dokonce to tak může být i na pohled druhý nebo třetí, ale je prostě třeba říct, že i jeiich základní hry působí jako hotové a skvěle fungující celky. K W2 a W1 nemám snad DLC polovinu a nemůžu říct, že bych nějak pociťoval, že hraju něco neplnohodnotného nebo nedokončeného. Podle mě za ty peníze člověk dostává povětšinou opravdu dobrý obsah. Ale lze uplně v klidu hrát bez něj, aniž by člověku přišlo, že o něco přišel.
@Shoggot (02.06.2019 11:08): jojo, to věřím, kolega to hraje. To jsou investice. :D Ale zas nepochopím lidi, co na CA pořád nadávají, že rejžují na DLC. Já hru koupit teď, zaplatit si veškerá rozšíření které tam dle mnohých měl být od začátku, tak odehraji frakci, kterou si vyberu a cítím se tak přehlcen obsahem, že bych asi dál nehrál.

Takhle jsem toho vyzkoušel hodně v průběhu vydávání. A je to skvěle dávkované. Při vydání hraji kampaň za elfy a mám úplně odlišný zážitek jako teď, kdy tam přibylo x nových hrozeb kolem Ulthuanu a je to tak clusterfuck problémů.. a hotový boj o přežití. :D

@Ringo (02.06.2019 10:58): A stejně můžu nejvíc doporučit buď jedničku, nebo oba díly abys mohl hrát za Balthasara Gelta a byl svědkem jeho božského hlasu <3
@SilentWolf (02.06.2019 11:04): Ale právě tímhle je to už uplně dokonalý Warhammer zážitek. Protože ten pocit, že ti Games Workshop brutálně a nemilosrdně odlehčuje peněženku prostě k tomu nádherně patří :))
@Ringo (02.06.2019 10:58): tak ona dvojka obsahuje propojenou mapu z jedničky se všemi rasami z ní. Prostě taková ultimátní mega kampaň. Ale právě je potřeba vlastnit to v té jedničce, plus samozřejmě jedničku samotnou.

Pokud máš teda puntičkářské tendence, tak hodně štěstí s tím, že na tebe bude asi ve hře pořád svítit to, co máš zamknuté.. :D jinak bych vybíral na základě rasy, která tě zajímá. Pokud chceš souboj s lidmi a nemrtvými, případě orky a trpaslíky tak určitě jedničku. Pokud chceš zas válku temných elfů se vznešenými elfy a do toho asi nejzajímavější rasu - skaveny, tak dvojku. Pak je tam samozřejmě hromada DLC frakcí. Tady taky platí to blbé, že pokud bych chtěl třeba hrát lesní elfy ve velké kampani tak potřebuji dvojku, pak koupit jedničku a pak do jedničky DLC lesních elfů. A můžu je hrát v mega kampani.

Sám nemám koupené některá DLC, protože toho obsahu je i v základu hromada. A právě teď mám trochu obavy, jestli mě vůbec může trojka zaujmout, protože v porovnávání s tímto dílem se mi k některým věcem nebude chtít vracet. A zas nevěřím, že pro účely posledního dílu trilogie překopají celou hratelnost - tím by zas naštvali ty, kterým to vyhovuje. Trojka to bude mít těžké, snad už se dělá na Medievalu 3 (ti musejí mít teda těch týmů).
@Ringo (02.06.2019 10:58): U dvojky budeš mít jen kampaň s Okem víru (hrát lze za elfy, ještěry, skaveny a temné elfy). Když máš i jedničku, můžeš hrát kampaň Říše smrtelníků, což je obří spojení map z obou dílů a hrát lze za jakoukoli frakci, což je podle mě nejlepší Warhammer zážitek.
@SilentWolf (02.06.2019 07:25): Díky, pokud bych do toho šel, tak budu krotit své puntičkářské tendence typu " když se ti líbí jeden díl série, musím mít všechny" :-) Bral bych asi Three Kingdoms a ten Warhammer. U Warhammeru asi stačí jen ta dvojka, že?

@Gordon (02.06.2019 03:52): No dobře, lama :-) Podle mě to bylo fakt prostě pitomě ovladatelné a i když jsem měl drtivou převahu, tak se mi armáda rozutekla. Spíše mi to přišlo jak hra kámen nůžky papír s notnou dávkou náhody. A u RTS je to vždycky tak trochu děj se vůle boží, jak to není na tahy a nemůžu rozdávat příkazy chirurgicky přesně.
@Ringo (01.06.2019 22:48): vím, že Japonsko a Čína nejsou to samé ale snad si budeme rozumět když řeknu že jeden z mých nejoblíbenějších total warů - Shogun 2, teď trochu postrádá smysl a šel bych do Three Kingdoms.

Pokud ovšem nechceš zažít pád Samurajů pod palbou děl a pušek.

Warhammerem nic nezkazíš. Je to obsahově nejnacucanější díl a dost dobře věřím že nováček co si koupí 1 a 2 a jako první pustí ve dvojce tu propojenou mapu tak bude mít velké problémy se vůbec rozhodnout za koho hrát. :-D

Ale stále je pro mě Three Kingdoms revoluce co se týká diplomacie a umělé inteligence. V předchozích hrách si říkáš "co to sakra děláš?" většinou na to, kdy ti vyhlásí válku nějaký cvok přes půlku mapy, který je daleko slabší a nedává to smysl. Zde si budeš říkat "co to sakra děláš?" protože AI odhalí tvé záměry dopředu a vydrbe s tebou o jeden tah dřív, než bys je uskutečnil. :D
@Ringo (01.06.2019 22:48): "Vždy mi to přišlo jako nekontrolovatelná vřava, i když jsem se pokoušel o nějaké taktiky, útoky z boku, z kopce atd, přišlo mi, že se stejně hra chová v tomhle jak chce. "
Ne, seš jen lama co neumí ovládat armádu proti AI.

První díly série jsou paradoxně nejlepší, takže bys neměl vynechat Rome ani Medieval II, úplně první díly jsou už extrémně obstarožní. z nových si lidi vychvalují Shogun 2 a Warhammer je božksý.
Three Kingdoms zbožňuji skrze strategie Romance of the Three Kingdoms od KOEI, mám a dohrál jsem několik dílů a žádný nezklamal jak po strategické, tak dějové stránce. Takže tohle mě moc láká. Problém je, že jsem kdysi hodně dávno zkoušel Mediaval Total War a nesedly mi ty Total Warovské bitvy. Posunulo se to od té doby někam? Vždy mi to přišlo jako nekontrolovatelná vřava, i když jsem se pokoušel o nějaké taktiky, útoky z boku, z kopce atd, přišlo mi, že se stejně hra chová v tomhle jak chce.

Ale Three Kingdoms je pekelně lákavý, koukám na obrázky, videa a vlastně to dost jako ROTTK od KOEI vypadá.

Pokud se do toho dokopu a nějak bych e sžil s těmi RTS bitvami, je mi jasné, že mě dožene taková ta obvyklá touha hrát další hry série. První generaci série s klidem oželím, ale které díly by mi případně ze série total War neměly určitě uniknout? Docela mě už nějakou dobu totiž láká jak Warhammer, tak i období Napoleonských válek.
1. Umřel mi generál Stratég a já místo něj omylem vzal nějakého (statisticky o dost lepšího) bouchače na blízko. Následující bitvu jsem skoro prohrál, protože mi chyběly buffy. To je paráda.
2. Hlídejte si korupci. Nějak jsem si myslel, že se bude držet vždy kolem těch 20% ale teď mám někde až nad 60% a nevím, jak s ní bojovat, když mám jediné dvě postavy, které můžou korupci potlačovat. Tzn. jen ve dvou městech.
3. Bitvy jsou nádherné - i po 30 hodinách mě stále překvapují. Teď jsem měl bitvu v podvečer a vojska nesly lampiony.
Neuvěřitelné zatím se zdá, že diplomacie funguje. To je v sérii prvně, zásadní průlom!
To je bájo.

+ Limitka je naprosto skvělá. Celá z papíru a ty kresby postav na ní jsou top notch. Lepší než kdejaká soška.
+ Hra se hýbe nejlíp ze všech Total Warů při launchi. Odklad jde poznat.
+ Hra vypadá krásně. Z videí jsem byl hodně zklamán, ale ve hře je to hned jiná písnička..
Naklikám si objednávku a než dojdu k PC zjistit si své tel. číslo je to najednou o 2 kila dražší a .. nedostupné.

Nevím, zda být nakrknut, že mi někdo o minutu vykoupil limitku s cenou pod litr z mého osvědčeného shopu, nebo naopak rád, že se to aspoň trochu prodává. :-D
Stejně jak jsem nehrál Shoguna kterého spousta lidí považuje za nejlepší díl série tento díl nejspíš vynechám. Warhammru jsem už přežranej ale asijská historie jde mimo mě. I když to vypadá kurva dobře.