Total Immersion Racing

Razorworks •  Zonic
19.11.2002

Tato závodní hra nabízí tři základní herní módy. Je to Time trial (klasická časovka), Challenge (šampionát) a mód kariéry. Kariéra je zpracována klasicky - nejprve začínáte v nejhorší skupině a postupně se propracováváte do té nejlepší. Po každé vyhrané sezóně si můžete vybrat, jestli chcete přestoupit do jiného týmu.

Závodění je založené na projíždění okruhů, kde musíte zajet daný počet kol. Jednotlivé okruhy jsou detailně navržené, ale bohužel jich není mnoho a zejména v kariéře se hodně často opakují.

Grafika je na svou dobu pěkně zpracovaná a klade velký důraz na hru světel a stínů. To však neplatí o fyzice - při střetu vozů to spíše vypadá, jako by do sebe narážely nějaké dvě krabice, model poškození je zde nulový a auta se špatně dostávají do smyků.

Podle místního hodnocení je tohle průměrná až špatná závodní hra a já jí vlastně ani procentama nehodnotil, ale já jako někdo, kdo hraje jen a pouze hry závodní, jsem ani tuto hru nemohl vynechat. Paměť už tolik neslouží, ale něco tam zůstalo, tohle je jedna z her, která i když je závodní, dohrál jsem jí celou na klávesnici (třeba jako RBR!) a pamatuju si, že to byla fakt šichta tohle... hlavně ten závod (pokud se nepletu) s formulí na padesát kol na Monze... kua, to bylo fakt dlouhý, asi jsem to nedal napoprvý a když jsem nakonec vyhrál, byl jsem v cíli po 50 kolech první jen asi o 5vteřin! Takže zážitek to určitě byl a když jsem u toho vydržel do konce, asi jsem to nepovažoval za takovej shit, jako někteří jiní, ale kdybych měl ohodnoti % "kvalitu" hry, určitě by mi do toho dost kecala nostalgie  :D

Jedna z levných budgetových her, svého času vesele nabízena ve stojanech před prodejnami s počítačovým i jiným příslušenstvím. Oldgamer89 zakoupil, nainstaloval, dohrál, ihned zapomněl a vyhodil. Je to fakt bláto. Nedoporučuji nikomu.
Vozy jsou všechny stejné a chovají se jak kostky ledu spuštěné po lehce naklopené skleněné tabuli, tratě neuvěřitelně nudné. Herní režimy nepotřebují jakékoliv rozlišení, je to pořád to samé nudné, fádní a unavující dokola. Tak bych mohl pokračovat ještě pár řádků, až bych se dostal ke grafickému zpracování, které je na svůj rok vydání celkem obstojné. A pouze za to uděluji krásných 20%.

Pro: grafické zpracování..

Proti: ..vše, co zbývá

Hru jsem asi před rokem ze dvou důvodů: tím prvním bya více než příznivá cena, tím druhým pak to že trpím nedostatkem závodních her. Od hry jsem sice moc neočekával ale tohle byla od vývojářů vážně podpásovka. Hned po spuštění na mě čekala volba vozu, jejich zpracování nebezpečně pokulhávalo ačkoli nešlo vůbec o špatné mašiny. Samotná auta byla vlastně to nejlepší co tento téměř budgetový titul obsahuje. Závod jsou jednotvárné, tratě krutě bez jakékoli známky nápadu a jízdní model je jednoduše příšerný. Jediným realistickým faktorem v této hře je spomalení vozu mimo trať, což je zrovna věc bez které bych se při závodech obešel. Jízda na čas je neskutečně nudná ale jízda proti soupeři (který má inteligenci čtyřletého dítěte) není zvládnuta o nic lépe.

Pro: Cena

Proti: grafika,hratelnost