Top Trumps: Doctor Who

16.05.2008
02.06.2008
05.12.2008

Další z řady digitálních adaptací karetní hry Top Trumps, tentokrát s tématikou populárního seriálu Pán času. Hrajeme za jeho protagonistu, Doktora, a jako oponenti nám poslouží spousta starých známých nepřátel. I na samotných kartách můžeme najít různé postavy ze seriálu, ať už kladné, nebo záporné.

Obě strany mají balíček karet a snaží se získat karty oponenta. Při každém kole si vytáhnete ze svého balíčku jednu kartu a vybíráte, kterou ze statistik (výška, inteligence, kuráž...) chcete porovnávat. Jakmile vyberete, dochází k otočení karet a vyšší číslo vyhrává kartu protivníka. Hra obsahuje multiplayer pro dva hráče.

Extrémně návykové. Dokonce jsem chvilkami přemýšlel, že bych koupil karetní verzi. Má to krásně svižné tempo a každá hra tak výborně odsýpá. Dokonce i minihry jsou zábavné, pro mě osobně vyhrává docela jednoznačně Cyber Sequence (varianta skořápek). A k mému překvapení to fakt skvěle zpracovává universum DW tak, že porovnávané statistiky sedí. Škoda teda jen nevyužitého potenciálu. Šlo toho udělat spoustu, ať už s reakcemi postav, s minihrami, nebo s designem kampaně. Nebo by stačilo možná i zaplatit dabing, nahrát více než dvě skladby, zvýšit obtížnost, přidat více karet, cokoliv. Takhle každou hrou jen projedete a docela brzo se dostaví pocit stereotypu. Není to nic strašného, protože je kampaň dostatečně krátká a pořád odsýpá, ale znatelné to rozhodně místy je.