@Drolin (14.02.2015 00:58): Já tehdy byl ještě moc mladý, abych poznal omamné kouzlo alkoholu, takže jsem měl peníze na nákup krabicovek, což se pohybovalo zhruba mezi 1500-2000,-. A moc hezky se na to koukalo, když měl člověk na poličce vedle sebe Toonstruck, Final Fantasy VII či Noir: A Shadowy Thriller. Škoda, že se během nějakého stěhování vyhodily...
@strougy (14.02.2015 00:54): To já také, ale jen v teoretické rovině :). V praxi jsem se dostal jen k těm polo-časopisům s hrou za 99Kč (kde byl Nový Robinson)... jak jen se jmenovaly?, GAME4U krabicím a Score/Level/Doupě coverům.
@Drolin (14.02.2015 00:49): Já se kdysi poctivě řídil recenzema ve Score. A taky jsem měl po pravdě trochu velké oči, jelikož s mou tehdejší úrovní angličtiny jsem na podobně jazykově náročné hry neměl ani náhodou. I dnes jsem se sestavením všech dvanácti kombinací dost bojoval, přece jen jsou to často ne zrovna známé spojení.
Juch, další z restů z mládí dokončen. Jdu si dát oslavného panáka :-)
No, konec je zde celkem useklý (kvůli nutnosti rychlého vydání).

Ale prý se pracuje na verzi, jak byl Toonstruck původně zamýšlen (například lokace s Van Goghem z traileru a tak dále).

A také je potěšující podpora Discworldu 2, který také šel špatně spustit.
Drolin: To je hodně potěšující zpráva, právě kvůli problémům se spuštěním jsem se k dohrání stále nemohl dokopat...
Koukám, že ScummVM už podporuje Toonstruck.

Dobrá zpráva, zvláště když konfigurace pod DOSboxem vyžaduje hodně úsilí a změn v .ini souboru.
Jsou 2 typy klasickych adventur, vazne a humorne. Me bavi vazne jako nize zmineny genialni The Dig a ruzne hybridy mezi tim, jako Kyrandia 3 nebo Indy 4. Sam & Max je otres a priznavam, ze jsem to hral podobne jako Neverhood jen chvili. Nebavilo.
Mě osobně původní Sam a Max velice bavil, tak doufám, že Toonstruck bude něco podobného.

Drolin: měl jsem nainstalovaný dosbox a našel jsem návod na spuštění jeho prostřednictvím, tak to nějak jinak neřeším. Ale časem D-Fend vyzkouším taky.
90210 - Neverhood ma pribeh a paradny, Sam & Max ma pribeh, asi si hral uplne ine hry nez ja ;)
90210: Když to porovnám s příběhem The Dig tak Toonstruck těžce zaostává. Tady jde spíš o situační humor který má nejblíže k Sam&Max podkreslený skvělou hudbou.
4Drolin - Takze pribeh opravdu neni dulezity? To je ale velkej problem, osobne jsem nevydrzel hrat bezpribehovy zalezitosti typu Sam & Max, Bud Tucker nebo Neverhood dyl, nez par minut. Pribeh je pro me u adventur zasadni.
90210: Celkem zbytečná otázka. Vyzkoušet to jednoduše musíš :) Minimálně první polovina hry za to stojí. Příběh tu sice není tak důležitý, ale vtipy a audiovizuální zpracování je adventurní špička.

Chark: Proč nepoužívás D-Fend na pohodlnější spuštění?
Chark - ze uz mas stabilne nestavenu cd-mechaniku, hned po spusteni dosboxu. Potom ti vlastne staci uz len hru spustat.
Ta hra me moc nezaujala ani z dobovych recenzi, vysla navic ve stejny dobe, jako hromada dalsich adventur s Broken Sword a Pandora Directive v cele. Toonstruck sice vypada hodne zajimave, ale moc me tyhle picicarny s "who cares" pribehem ve stylu Neverhood nebo Monkey Island neberou, mam radsi temny pribehovy adventky. Ma cenu to zkouset?
co to znamena stabilne nakonfigurovany? to asi nebude stacit stahnout nainsatlovat a pak spustit...
Chark - ked som tak ten navod cital, co si postoval, tak v podstate vsetko staci spravit raz (teda ak mas stabilne nakonfigurovany dosbox), nepustat videosetings, no a hru potom pustat TOONSTRK -U -B
Nejde napsat spouštěcí .bat soubor, tak aby automaticky spustil kroky tak jak jsou v tom návodu, co jsem postoval. Jde mi o to abych to nemusel vždycky zadávat ručně. Nemáte někdo nějaký vzor nebo tak něco? Hodilo by se mi to i na další podobné hry.
Tak ono stačí klasicky nainstalovat ale nekonfigurovat grafiku/zvuk. Přepsat .cfg podle návodu a přes rozhraní D-Fend nastavit render a video card (což je asi nejtěžší, protože máloco korektně funguje).
Další návod jak spustit Toonstruck. Funguje, ale nevím jaké je to rozlišení, ale řekl bych, že SVGA.
Kdo si chce zahrát Toonstruck (ve vyšším rozlišení) tak pod DosBoxem 0.73 už funguje parádně :)
Podařilo se někomu rozjet Toonstruck pod xpéčkama ve vyšším rozlišení než 320x200 ?