New Robinson

Nový Robinson

2000

Klasická adventura od ruských vývojářů z Nikita Ltd. Také jedna z mála her od Nikity, která byla vydána i mimo Rusko a přeložena do angličtiny, později i češtiny. Dětská adventura plná humoru, barevné, kreslené grafiky a v neposlední řadě profesionálního dabingu v české verzi vydané pod názvem Nový Robinson.

Příběh je inspirován románem od Daniela Defoe a stejně jako v knize se ocitnete na zdánlivě neobydleném ostrově poté, co zde vaše loď ztroskotala. Na ostrově řešíte problémy s přísunem potravy, stavbou obydlí či výrobou balónu z kaučuku.

malarkey: Jo, dabing by si zasloužil nějkou cenu, na druhou stranu byl více než zapamatovatelný. Stejně tak některé hlášky které se stále opakovaly - "Chápu, chápu, nejsem hloupý" :)

Jedna z prvních point n click adventur, které jsem jsem si zahrál a více než užil. Nový Robinson se ke mně dostal skrze magazín Herní výběr, který většinou nabízel nepříliš lákavé kompilace (demoverzí a her zdarma) nebo méně známé tituly. Ruská adventura Nový Robinson mě ale v trafice zaujala až tolik, že jsem si ji po návštěvě lékaře vyprosil.

Po přidání do DH jsem měl chuť ohodnoti hru velmi vysoko, přeci jen vzpomínky na ni mám jen ty nejlepší. Ostatně román Robinson Crusoe patřil mezi mé nejoblíbenější dětské knihy a hra od ruské Nikity dokázala zprostředkovat podobnou atmosféru, jaká byla v knize D. Defoea. Logické problémy si pomatuji dodnes, ať už jde o výrobu balónu z kaučuku nebo o stavbu vlastního příbytku společně s počátečním problémem nalezení potravy. Nicméně ve zpětném zrcátku to bylo trochu jinak, ovšem titul mé první adventury Novému Robinsonovi nic nevezme, proto řadím právě tento klenot z Herního výběru (vedle například Croc 2 a Crusaders of Might and Magic) k mým nejoblíbenějším.

Pro: český dabing, příběh, adventurní hádanky, atmosféra

Proti: poměrně krátké

To, že si hru pamatuju už od mládí něco znamená. Byla špatná, ale pořád mi udělala pár hezkých vzpomínek. Největší snad na dabing, kterej byl příšernej a doteď nechápu proč ten hlas byl upravovanej, pokud to nebylo nadabovaný nějakým robotem. :D Nicméně i tak to všecko bylo takové hezké dětské a doteď si myslím, že to byla ta nejlepší hra co Herní výběr za 150 Korun nabídl. Když nad tím člověk popřemýšlí, tenkrát nám distributoři nabízeli šílený hry s touhle sérií, a především z Ruska. I já jsem jich nemálo nahrál. Bláznivý, šílený, občas nesmyslný, ale s dobrými nápady, které se i přes nekvalitu vždycky zapamatovali. Proč to ti Rusové většinou takhle provedou?

Pro: Pro děti naprosto ideální hra

Proti: která je ale nesmyslná, občas divná a hlavně hrozně levná na pohled.