Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Zelené krystaly, jejichž sebrání se projeví jako použití malé lékárničky, jsou ve verzi hry na PlayStation modré a slouží výhradně jako kredity pro ukládání, jež je ve verzi pro PlayStation na rozdíl od verze pro Windows množstevně omezováno. Původním záměrem tvůrců bylo ukládání kvantitativně limitovat i v PC verzi hry, tuto vlastnost však vývojářský tým nestihl implementovat.

Easter eggy

V skrytej miestnosti v sídle Croftov môžete nájsť nielen relikvie z predchádzajúcich hier, ale dokonca aj artefakt s názvom Iris. To je zaujímavé hlavne z toho hľadiska, že plnohodnotnú účasť si odbil až v neskoršom Tomb Raider: The Last Revelation, kde sa snažili získať túto relikviu mladá Lara Croft s jej mentorom Wernerom Von Croym.
V úrovni High Security Compound je na několika bednách označení "MJ-12" ("Majestic 12"), což je podle konspiračních teoretiků kódové označení tajné organizace pro získávání a výzkum mimozemských vesmírných lodí.
Ve skryté místnosti v sídle Croftů se kromě již zmíněného nachází i zlatá soška (Golden Idol), která se až nápadně podobá té, kterou hledá Indiana Jones v úvodní scéně filmu Dobyvatelé ztracené archy.

Ostatní

V Croftově sídle můžete v jedné místnosti nalézt předměty z předchozích her. Konkrétně jde o Scion z prvního dílu a Dýku Xianu ze druhého a jako bonus i lebku T-Rexe.
S Larou Croft se tentokrát podíváte do Indie, Nevady, Jižního Pacifiku, Londýna, Antarktidy a také samozřejmě Croftova sídla v Anglii.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 27 minut a 10 vteřin s využitím chyb ve hře, popř. za 2 hodiny, 4 minuty a 10 vteřin bez nich.
Ve hře (popř. jen některé její starší verzi) je logická chyba spočívající v tom, že Laru nikdy nezraní exploze rakety z vlastního raketometu – i když vypálí stojíce čelem proti zdi, a k detonaci tak dojde bezprostředně po výstřelu.