Njn, asi sis spatne rozdeloval body v D2 a v tq naopak hral velmi dobre, jinak nvm. Taky zalezi na stesti, co naleznes za predmety atp. Ja v D2 umrel asi 1x a u TQ zhruba taky tak nejak... (teda az na konci mi tam trochu nakladal Tyfon (asi jeste 2x me sundal, takze celkove 3x, ale zase je hra delsi)). A na nightmare/epic to bylo trosku horsi, ale tez v obojim jsem hebal tak nastejno (v Diablu 2 jsem hral za barbara v TQ za valecnika).
To jsem na mysli neměl,tyhle věci beru jako zpříjemnění,než ulehčení,které jsem rád uvítal.A D jsem hrál i po TQ.Příjde mě težší,ale zas je to o volbě charakteru a jeho buildu.A o normal obtížnosti se nemá cenu bavit,tam jsem umřel snad 5x.I D2 kdybych chtěl teď hrát,tak bych potřeboval někoho,kdo by mě přenesl aspoň do poloviny nightmare,pak začíná ta hra být zajímavá
No mne to prislo na normal i nightmare/epic (na hell/titan jsem nehral) obtiznosti zhruba tak nastejno (v sp). Mozna uz jsi mel u TQ vice zkusenosti s diablovkama, takze ti to prislo jednodussi. Jediny cim mi to prijde snazsi je to, ze te hra neustale neprudi kupovanim town portalu, identifikaci predmetu, opravou predmetu a doplnovanim opasku s lektvarama:).
Nene,měl je vyexpené na max.Pak právě začal investovat do jiných věcí,ale stejně byl v prdeli.Nevím,ale celkově mi ta hra příjde o dost jednodušší,než D2,spíš tak pro děti a začátečníky(snad tím někoho nenaseru).Bodů jsem měl 3 prdele,jedinný nepřítel ve hře se kterým jsem měl problémy,byli tygři v té číně.Tam jsem chvílema nevěděl kudy kam.Jinak to byla celkem oddechovka.V D2 nikdy nezapomenu na to zmrda ve 3.aktu Stormtree :),u něj jsem se na hell málem rozbrečel a to jako chlap už nebrečím :) a to jsem v ruce třímal sekyru famine.a ti zajebaní stařešini,tak to je historie samo o sobě
Jo to je asi stejne jako u mistrovstvi ohne, kde jsem tou ohnivou kouli daval tez na "ranu", jeste se rozpadala na mensi fragmenty a jeste byla plosna (sama o sobe + ty fragmenty), takze i velkou skupinu nepratel jsem dal jednou ohnivou kouli jako nic a kdyz nahodou byl nejaky silnejsi nepritel, tak ta ohniva koule dokaze i nepritele omracit + zpusobuje popaleniny, takze budto ten silenjsi nepritel zemrel na popaleniny, nebo jsem ho dodelal jinym kouzlem a stejne se diky omraceni na nic nezmohl:). Navic kdyz se nekdo dostal k memu pyromanovi:) bliz, tak jeste jsem mel v zaloze takovy kuzel ohne, ktery jsem mohl pouzivat prakticky bez prestavky a tez je plosny, ale jen do urcite dalky + pozdeji kouzlo erupce, ktere melo tez obrovsky dmg bylo plosne, ale pomaleji se sesilalo, takze se spis hodilo na tuzsi boje (tzn jedna ohniva koule jedna erupce a nikdo neprezil:)). Navic ani s manou nebyl problem, protoze pozdeji bylo spousta dobrych predmetu + diky vysoky inteligenci jsem mel tak vysokou regeneraci many, ze prakticky nebyla potreba lektvaru, opravdu dobre povolani muzu tez doporucit:) a i zpocatku se to s nim kosilo opravdu dobre, jen musis co nejrychleji ziskat pristup k te ohnive kouli, coz je asi nejlepsi kouzlo tohohle mistrovstvi. Ten hunter na tom bude asi podobne:).

Njn to mistrovstvi prirody chce kombinovat i s nejakym utocnym povolanim, jinak asi stoji za houby a sen je zrovna takovy spis na oslabovani nepratel a posilovani pratel, nez na nejaky obri dmg..., takze se k prirode opravdu mnoho nehodi:) a pokud mel problem udrzet pri zivote i sebe, tak to mohl byt problem no, holt za nej spatne hral. (taky zalezi, jestli to leceni a posilovani mel vymaxovane, nebo spise daval na to vyvolavani, ktere se v mp asi tolik nehodi).
jo,ale v druhé obtížnosti mu i s léčením docházel dech,jelikož monstra už spůsobovaly takový damage,že už nestíhal léčit a hlavně léčil sám sebe:).Tohle povolání je naprd,nebo pro někoho,kdo umí takovéto hry hrát,což on zrovna není.Snad kdybych ho měl já,nebo ten třetí kolega(také ďablista tělem i duší :)),vypadalo by to možná jinakJá už kolem lvl 30 neměl téměř žádný problém,protože jsem je bral z dálky a vesměs jsem chodíval sám.Když si vyexpíš u huntera rychlost střelby,dosah,dáš k tomu šrapnely,trojtou salvu + nějaké ty hovadinky navíc(z hlavy si to nepamatuji),tak budeš kulit oči.Monstra padají hromadně.Důležité je mít po kupě,ať se projeví ten šrapnel.
Jn, on blbe vybral to druhe povolani a mozna blbe rozdeloval body...
Jinak ono hodne dela tyhle posilujici schopnosti a aury, si pamatuju, jak jsme hrali ja mistrovstvi ohne:) a kolega mel sen a pouzival takovej tranz, kterej zvysoval regeneraci many a hp, takze jsem to mel temer bez prace, lecit jsem se moc nemusel, manu si nemusel doplnovat atp... ( a ostatne taky remcal, ze vsechno vykosim ja a on me tu spis jen posiluje a dela mi stit:)). Ale kdyz jsem to pak hral sam, nebo kdyz on mel vraha, tak to bylo o mnoho slozitejsi... navic to mistrovstvi prirody chce asi kombinovat s nejakym tim mistrovstvim, ktere dela obrovsky dmg a ty vyvolane potvurky mit spise na odlakani nepratel a posilovani, pak verim, ze to muze byt hodne dobre povolani, ale takhle posiloval a lecil alespon vas ne?(ono by to urcite bez tehle posilujicich mistrovstvi bylo daleko tezsi, vim co rikam mam to ozkousene:)).
To jo :).Ale má tam na vyvolání takovou mrdku(nevím jak se jmenuje) a ta mi(hunter) davala auru na vyšší damage a ještě něco.Ale pravdou je,že ten kolega byl většinou "bradou vzhůru".Dobrý je právě ten vrah,kde si můžeš zbraně očarovat jedem
Ted jsem se podival na to mistrovstvi prirody, tak to neni zrovna dobre povolani pro rychle zabijeni nepratel. Spise takove lecici, vyvolavaci a posilovaci, takze se vazne nedivim, ze ti prisel v boji slabsi, pokud vase bojova povolani posiloval a lecil:), takze jste to meli snazsi, ale on holt mel problem nekoho dat. Navic ta kombinace s mistrovstvim snu neni zrovna moc stastna, spise by se mu hodilo nejake, ktere dela poradny dmg na dalku, aby taky vubec nekoho sundal:) (treba zrovna to mistrovstvi ohne ci boure), tim by si zajistil ochranu a hodne hp (leceni a vyvolavani), ale mel by i vysoky dmg, diky mistrovstvi ohne/boure a tim by zdalky podporoval svoje vyvolane potvurky, temer idealni kombinace:).
Jj, treba i valecnictvi se blbe kombinuje , ale tak docela se hodi mistrovstvi snu, to mi prijde, ze se hodi temer k cemukoliv (par posilujicich schopnosti, par schopnosti oslabujici nepritele a nejake to zvysovani utoku). Nejhorsi bylo, ja pri prvnim hrani kombinoval mistrovstvi valecnictvi s obranou:) a tam byla ta nevyhoda, ze valecnictvi melo schopnosti na boj se 2ma zbranema a obrana na jednu zbran + stit, takze temer nepouzitelna kombinace.

Jinak oproti diablu se mi to libi prave ta vetsi vyvazenost u magu, ze u mistrovstvi ohne maji nektera kouzla jak fyzicky, tak ohnivy dmg. U mistrovstvi boure zase ma utok chladem a bleskem + kdyz se to ruzne zkombinuje, tak neni problem lehce sundavat i odolne nepritele na ten urcity zivel. (za prirodu jsem nehral, ale ta ma spise leciva kouzla a vyvolavaci ne? Takze do boje se az tolik nehodi, spise si posilovat ty svoje vyvolane stvoreni, ci ostatni bojovniky a lecit je, takze se ani nedivim, ze to kolega tolik nekosil, pokud daval body hlavne do leceni atp.)

To v diablu pokud nekdo sel treba do ohnivych kouzel, tak mohl mit obcas problem, musel to kombinovat teda s jinym zivlem, ale tady prave i to ciste mistrovstvi ohne ci boure nema takovy problem s nepritelem, ktery je proti napr. ohni odolny.
S ohněm nemám zkušenosti,celkově mě mágové neberou(Mám na mysli ty "čisté",oheň,led,...,)ani v D2 mě moc scorka nefascinovala.Kolega měl přírodu-healer a pak měl tuším sen.Já měl huntera zkombinovaného s vrahem a popravdě jsem fakt nevěděl,do čeho půjdu.Hunter je opravdu specifické povolání a do komba se tam toho moc nehodí,alespoň já to tak viděl
JJ urcite vyzkousim:), ale rekl bych, ze jsou v TQ prave ty mistrovstvi docela vybalancovane, alespon tech nekolik co jsem zkousel (mistrovstvi boje, obrany, ohne, boure, vraha (toho jsem tedy nezkousel osobne, ale kamarad ho mel, snu)) spis hodne zalezi na te kombinaci tech 2 mistrovstvi a navic na rozdeleni bodu, coz pokud mate datadisk muzete investovane body zrusit a dat je jinam, treba kdyz jsem hral za mistrovstvi valecnictvi, tak jsem si daval body tak nejak ruzne do vseho (vzdy jen par bodu a temer jsem nemel ty nejsilnejsi schopnosti) a valecnik byl neuveritelne slaby, tak jsem si ty body pak trochu prehodil a hned se to kosilo jedna basen:), cili je to jako v kazde diablovce hlavne o rozdeleni tech bodu a tady navic o vyberu druheho mistrovstvi, jinak prave mistrovstvi ohne mi prislo moc dobre:).
Tak kolega vybral na hovno,asi :).Ale pokud bys měl někdy čas a chuť,zkus toho huntera.Ze začátku jsou problémy,hlavně proto,že tam není moc luků,ale pak...
Ja hral ve 2 hracich a vzal jsem si prave maga (mistrovstvi ohne) a naopak se mi zdal fajn:), pouzival jsem hlavne tu plosnou ohnivou kouli + pak nejaka ta silnejsi kouzla, jako tu sopku atp. a nemel jsem problem:), navic ta ohniva koule ma jak ohnivy tak fyzicky dmg, takze pripadne ochrany na ohnivou magii tu nehrajou takovou roli. Asi zalezi jak kdo za nej hraje:). Navic pokud si dava hodne do inteligence, tak ta zvysuje dmg pusobeny zivlama, takze jsem temer kohokoliv daval na "ranu" a kdyz ta koule jeste byla plosna, tak nebyl absolutni problem:). A na vyssich obtiznostech hlavne zalezi jak si zkombinujete ty mistrovstvi, pokud si vybere nekdo to druhe nejake nehodici se, tak ma i slabou postavu, takze tam spis zalezi jak si kdo umi vybrat:).
Tak určitě to špatná hra není,mé hodnocení o tom vypovídá.Jinak hráli jsme to ve 3 ,já hrál za lučištníka(má oblíbená postava v RPG )a kolegové se ve vyšších levelech divili,co to je za hovado.Než bojovník přiběhl,tak byli všichni na onom světě.A mágové tam celkem stojí za prd.Při vyšší obtížnosti jim těžce docházel dech.Kouzelník tam je dobrý akurát ve skupině a to jako support
Ono oboji (TQ i Diablo 2) je v necem dobre a v necem horsi, ale D2 ma tu nevyhodu, ze uz je neskutecne ohrane:), kdyz jsem si ho chtel po delsi dobe znovu zahrat, tak jsem asi po hodine skoncil, proste neskutecna nuda:). TQ je jeho asi zatim nejlepsi "nastupce", takze je to velmi dobra alternativa a narozdil od D2 jsem se ho jeste tolik neprezral, takze me bavi neustale, nehledne na to, ze v Diablu 2 je par veci, ktere mi neskutecne vadily (viz. opasek s lektvarama), tomuhle se alespon v TQ vyvojari vyhnuli a hned je hrani o mnoho prijemnejsi.

EDIT: I kdyz on uz cely tento "zanr" (Diablovky) je neskutecne ohrany, protoze jich je az prehnane moc na hernim trhu, proto je nutno vybirat ty nejlepsi (coz muzu zatim doporucit pouze Titan Quest z tech kopii diabla:)).
Složitější? Mi to přišlo naopak velice zjednodušené, ale bavilo mě to děsně, včetně datadisku jsem to projel na jeden zátah.
Tak jsem to spustil. Takové složitější diablo, spíš než toto mi to připomíná Sacred. Ale vypadá to na povedenou hru.
v RPG nejlepe za nejake hovado ktere ale v jadru hovado neni ... zabiji proto aby byl mocny ale nikdy neudela nic blizke osobe .. :) proto zeru mass effect ... jsem rasista (zezacatku) , zabijim zlocince ( fist ) ale na tym a pozdeji i na ty mnou odsuzovane alieny nedam sahnout, vyjimka je wrex protoze to do spravneho pribehu patri takovy cin :)
V RPG (či tamto hák and pleš) za baby opravdu nerad hraju. Jako hrát za Laru nebo Bloodrayne je celkem sexy, ale v RPGčkách asi preferuju svaly třímající mohutnou sekeru a s velkým řevem sekající hlavy.
SW: Nápodobně. První ženský charakter, se kterým jsem alespon doexpil na maximum, byla Rogue Orc Female ve Wowku, protože to je ženská podle mýho gusta, vážně správná masérka :D Jinak ve všech ostatních hrách sáhnu vždy raději po mužském charu, protože tak nějak se s ním dokážu líp ztotožnit... Taky mě pěkně naštvali v Diablu 2, když udělali kouzelníka 15yo teenu, to už je na oldschool kobkaře moc.

Ad TQ: Je to fajn hra, v podstatě jediný pořádný konkurent Diabla, ale alespon pro mě s nulovou znovuhratelností, i když jsem se starověkým mytickým světem procházel docela rád.
Seraphim ?? ja za zenske nehraju , nedokazu se s nimi szit a nepusobi to tim hero dojmem jako ze mam nabusenou postavu , je to proste tak .. nedokazu hrat za zensky charakter kdyz nemusim
tak ja se teda priznam, Sacred jsem skoro dohral, byl jsem tesne u konce a nebyt poskozeni nektereho ze souboru, tak bych ji urcite dohral. Pak jsem si asi po roce rek, ze bych ji moh zkusit znova, za jinou postavu a byl sem uplne rozcarovan, nedokazal jsem pochopit, co me na ni tehdy bavilo
LiberX: Jo, ono to bylo stereotypní, ale nějak mě to chytlo :-) S dovednostmi si člověk vystačil opravdu jen se dvěmi, ale i tak jsem to s chutí hrál.
Nestvůry tam byly celkem fajn, velký svět, hodně levelování. I když musím uznat, že ten svět o co byl větší, o to více stereotypní, ale i tak nebyl škaredý a grafika se mi hodně líbila.

Ještě by se dalo říct, že mě hra tolik bavila, protože to byla pravní hra z tohohle žánru, kterou jsem delší dobu hrál dohrál. Jenže na druhou stranu zase musím říct, že spoustu her z tohoto žánru jsem zkoušel předtím a vydržel jsem u nich sotva hodinu, takže tím to asi nebude.
ve dvojce jsou zase na prd postavy... nejaky dedek co vypada jak cisar palpatine, robopes a zombie valecnik ... co to sakra je , kde je nejaky dark elf nebo battlemage :/ proste propadak
Sacred pro me teda bylo desny zklamani a to hlavne proto, ze si clovek celou hru vystacil se 2 dovednotmi, ktery umel uz od zacatku akorad je vylepsoval, desnej stereotyp
A mě třeba zase hodně láká TQ. Diablo 2 si určitě zahraju také. A jinak tadyten (jak se tomu říká?) hák and pleš je vesměs u mě na jedno dohrání. Většinou jsem rád, když je hra na takových 50 hodin a nabízí hodně rozmanité nestvůry.

Jo, jinak nevím proč, ale třeba Sacred mě bavil o hodně více než Diablo a myslím, že TQ mě také bude bavit hodně.
Obě hry jsou dobré,u obou jsem se dlouhé hodiny bavil,ale TQ jsem dohrál jednou a stačilo mi to.
D2 hraji dodnes a netuším proč
Minuska každý chápe jinak no. Ale když někdo píše, že grafika je špatná, když ve své době byla špička, tak bych minus asi dát měl. Každopádně, já už ani minuska moc nerozdávám, i když někdo pomlouvá moje oblíbené hry. Semtam dám plus.
LiberX: Ja tez tvrdim, ze TQ je o trosku lepsi nez D2. Ale zase i nemohu zaprit, ze i tak ma zase D2 neco co mi chybelo v TQ, takze ono oboje ma sve klady a zapory:).
montana: Sice dává, ale je to pěkná blbost, aby dal kdokoliv minusové body komentáři jen proto, že nesouhlasí s postojem komentátora :)
LiberX: Jenom taková malá poznámka, kterou si nemůžu odpustit. Záporné body komentů nejsou dávané za kladně či záporně hodnocenou hru, ale za celkově špatnou kompozici komentáře, o gramatických chybách ani nemluvě ;)
Me prijde, ze jsem prvni, kdo tvrdi, ze TQ je o tridu lepsi nez D2, zbyvajici nazory pokud vim byly opacne
LiberX: Zatím ti to mučednictví moc nevychází. Ono to zkusilo pár lidí před tebou, takže už je to malinko ohrané. ;-)
Já to porovnával s těma sochama.Jsem hrál za lučišníka,takže ty sochy mi moc problému nenadělaly,ale ty mrdky měly tuším luky a byly rychlejší
to RedDwarf_Cz: Ja uz TQ dohral Asi 9x a nikdy sem s nima nemel problem, staci jako prvni zabit tu s modrou zari u rukou, ta totiz leci ty dve dalsi, ale sama sebe neleci, no a pak uz je to pohodicka. Ono s dostatkem potionu pomalu nejde umrit, co sem ti ted hral, tak sem na normalni obtiznost umrel snad jen 2x.
Nj, ale tak uz je to celkem starsi kousek, ja za to dal kdysi 1200, 600 hra + 600 datac
Ha, dnes mi došla Gold edícia, parádna kúpa za necelých tristo korún :)
Netusite nekdo, jak preskocit to paradni video na zacatku, zkousim mackat co se da, ale vzdycky ho musim pri susteni videt cely ROFL
:D Máš pravdu, asi jsem se špatně vyjádřil. Spíš šlo o to že jsem čekal že na mě vyběhne nějakej bossík zepředu a místo toho po mě šli sochy ze strany. No docela jsem se lekl :)
ugraugra: V místnostech, kde "nikdo" není bývají obvykle ty největší bitky, to je známá věc...:) Já když vidím prázdnou místnost, tak už se bojím toho masakru co přijde - v každé hře!;)