Tir Na Nog

1984
1985
1986

Hra je volně založena na irských mýtech. Slova Tir Na nÓg značí irské pojmenování "Land of Youth", což je jedno z označení pro jiný svět, který bývá zobrazován jako ráj a země nekonečného mládí, krásy, zdraví a radosti. Hlavní hrdina, Cuchulainn, opustil zemi živých a nachází sám sebe po smrti na tomto místě u oltáře. Jeho cílem je znovu spojit fragmenty Seal of Calum a umístit je na oltář.

Tir Na Nog se hraje jako arkádová adventura, kdy hráč ovládá hrdinu, který sbírá různé předměty, řeší puzzly a snaží se vyhnout rase sídhe (irská obdoba skřítků a elfů). Mnoho logických hádanek ve hře má řešení, která lze nalézt v tamější přírodě. Cestou hráč naráží na různé planiny, jeskyně a lesy. Některé předměty může Cuchulainn použít jako zbraň.

Při vydání hry si recenzenti pochvalovali obzvláště grafické zpracování, velikost světa a řešení hádanek několika způsoby.

@Richmond (13.04.2019 09:42):
@90210 (13.04.2019 09:15):
Neblbněte! S kým si tady bud povídat? Ringo si ten temporary ban spíše nezasloužil, obzvláště ne v diskuzi o ničem kde se každý hecuje na max. Na druhou stranu není už nejmladší a neměl se nechat vyprovokovat (jako že to zde někteří opravdu umí). Když mě někdo napíše něco co se mi nelíbí (s úmyslem mě vyprovokovat), není nic jednoduššího než to ignorovat i za cenu ztráty kytičky. Ten druhý má možná duši v pejru ale čert to vem.

Já stejně nechápu kde lidé berou čas na takové vášnivé diskuze, z minulosti vím, že to vždy končí rozchodem, a obvykle naprosto zbytečně.