Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tir Na Nog

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 Spectrum
1985 C64
1986 AmstCPC
Vývojáři:
Gargoyle Games
Hra je volně založena na irských mýtech. Slova Tir Na nÓg značí irské pojmenování "Land of Youth", což je jedno z označení pro jiný svět, který bývá zobrazován jako ráj a země nekonečného mládí, krásy, zdraví a radosti. Hlavní hrdina, Cuchulainn, opustil zemi živých a nachází sám sebe po smrti na tomto místě u oltáře. Jeho cílem je znovu spojit fragmenty Seal of Calum a umístit je na oltář.

Tir Na Nog se hraje jako arkádová adventura, kdy hráč ovládá hrdinu, který sbírá různé předměty, řeší puzzly a snaží se vyhnout rase sídhe (irská obdoba skřítků a elfů). Mnoho logických hádanek ve hře má řešení, která lze nalézt v tamější přírodě. Cestou hráč naráží na různé planiny, jeskyně a lesy. Některé předměty může Cuchulainn použít jako zbraň.

Při vydání hry si recenzenti pochvalovali obzvláště grafické zpracování, velikost světa a řešení hádanek několika způsoby.


Poslední diskuzní příspěvek

Richmond: 90210: Neblbněte! S kým si tady bud povídat? Ringo si ten temporary ban spíše nezasloužil, obzvláště ne v diskuzi o ničem kde se…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.