@Richmond (13.04.2019 09:42):
@90210 (13.04.2019 09:15):
Neblbněte! S kým si tady bud povídat? Ringo si ten temporary ban spíše nezasloužil, obzvláště ne v diskuzi o ničem kde se každý hecuje na max. Na druhou stranu není už nejmladší a neměl se nechat vyprovokovat (jako že to zde někteří opravdu umí). Když mě někdo napíše něco co se mi nelíbí (s úmyslem mě vyprovokovat), není nic jednoduššího než to ignorovat i za cenu ztráty kytičky. Ten druhý má možná duši v pejru ale čert to vem.

Já stejně nechápu kde lidé berou čas na takové vášnivé diskuze, z minulosti vím, že to vždy končí rozchodem, a obvykle naprosto zbytečně.
@90210 (13.04.2019 09:37): Tak DM je určitě nadčasová hra, mám v plánu první díl dohrát - to je jedna z mála povinností vidoherního média (jako třeba dohrání Chrono Triggeru a některé Zeldy).
@Charllize (12.04.2019 20:51): Záleží, jak kdo chápe "obtížnost". Pro někoho to bude reflexní hra typu Super Hexagon a Dark Souls, pro někoho dlouhé a těžké RPG s rozsáhlým mikromanagmentem (Fate: Gates of Dawn). Pro někoho zase jRPG založené na grindu (Shin Megami Tensei: Lucifer's Call). W8 je achiev, tam je škoda, že jsem to dříve zabalil kvůli soubojům, kdy se pak dostaví pocit mrhání časem. Já si třeba nejvíce cením zahrání a dohrání Umineko no Naku Koro ni Chiru. Dále Flashpoint, Jagged Alliance 2 a MGS 1 - 3.

Bloodwych, Wizardry IV a Chaos Strikes Back (a spousta dalších 80kových a nekompromisních titulů) už jsou bohužel až moc velké retro :)).

@90210 (13.04.2019 09:15): To ano, nicméně třeba kvituji práci raisen, která sem přidává tyto starší a zajímavé hry. Skvělá práce. A bohužel, kvůli trollům - kteří ani nemají zájem o videohry a neznají je - to tu jde dolů.
@Charllize (12.04.2019 20:51): Ten Chaos jsem samozrejme zkusit chtel, ale je to na Amigu a v dobe, kdy bych to mel chut dat, to nebylo k mani. Amigu jsem nemel a emulatory jeste nefrcely, ale DM jsem dohral asi 3x, moje prvni RPG. Kdyz to clovek zna, tak se to da v poklidu dohrat za par veceru, tam znam zpameti vsechna patra tusim do 8.

Bloodwych me nelaka kvuli grafice vubec. Hele nejvic hardcore jsou stejne Rytíři Grálu, jak jsem tady uz mnohokrat zminoval, kazdej ma vlastniho kandidata.

@Drolin (12.04.2019 20:19): No tak pote, co chlapci v diskuzi o hovne pod patronatem VIP a adminu vyblokovali tretinu retrogamerske DH komunity je to tady v tomto smeru uz defakto vyrizeny a i ja mam chut se na DH vysrat, komunita tady sla uplne do prdele.
@Drolin (12.04.2019 19:03): Bloodwych a Chaos Strikes Back. kazdy tu machruje ale skutecnej old school hardcore nedohral skoro nikdo, pro jistotu u jednoho se ani nediskutovalo a u druheho velmi opatrne. Pritom klasikove jako Cerv a dalsi na tom vyrustali a mleli o tom pantem ve zlatych casech porad dokola.

Holka a namaze si vas na chleba kdy ji napadne:)

A na obranu Brandona, dohrani Wiz 8 urcite achievment je, ta hra neni uplne snadna a vyzaduje spoustu trpelivosti a odrikani :)
@90210 (12.04.2019 18:56): Pokud myslíš tu ze Score, tak ta je taková vyšší dívčí, ale až tato, co píši, prověří hráče a ukáže, kdo je mistr cRPG (z DH mi to vychází na Mazara a Ringa). Samozřejmě že se ti nelíbí, když si nedohrál ani jednu z těchto her :)). Je to totiž výzva!

A to nevím, já v odpočinkovém tempu zůstávám u Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon. Škoda že to je horší než první díl.
@Drolin (12.04.2019 18:27): Svata trojice dungeonu je zaklad, bohuzel jsou v ni ale uplne jine hry, nez ty, co pises, ale ty samozrejme trollis. Snad jen to Wizardry 7 bych ti jeste uznal, ale ja jsem dohral mnohem lepsi a podobne casove narocnou osmicku, takze dohravat 7 urcite nebudu, neni to totiz moc zabavny po nekolika hodinach. Ale zkus to dohrat ty,tam ti bude navod prd platnej pri ty zdlouhavosti a relativni slozitosti.:D
@90210 (12.04.2019 16:35): No právě skrze oslí můstek si to musíš zahrát. Jsi fanoušek Score i DM!

Já tedy Tir Na Nog zkoušel, ale prakticky jsem nevěděl co dělat. Bez manuálu asi nepoužitelné, ale atmosféru to i přes spartanskou grafiku má.
@90210 (12.04.2019 16:12): Ne, Gargoyle jsou jen jedni.

a)

Gargoyle Games Ltd is a British game development and publishing studio founded by Roy Carter and Greg Follis in 1983. The company appears to have been active until 1992. They also published games under their own Faster Than Light label, as well as the Elite label.

VB. Tvůrci Tir co pak měli label FTL.

b)

FTL released several games throughout its relatively short history. Most went on to become best sellers and some even set new standards for games of their genres.

USA. Tvůrci DM.
Oblibena hra neboztika Lukase Ladry, o ktere se nasledne tvrdilo, ze ji vyvinulo stejne studio, jako Dungeon Master, coz jsem kdysi na rpghry.cz vyvratil a znicil tak jeden z mytu, ktere vzesly z puvodnich Score.