Time Frame

26.08.2013

freeware

Samotný název hry společně s popisem autora "...10 seconds in the span of 10 minutes..." jsou dostatečně výmluvné.

Time Frame je krátká, čistě explorativní, nezávislá hra, která vznikla za pouhých 72 hodin v herním enginu Unity. Během 10 minut prozkoumáváte působivý, neznámý pouštní svět a opuštěné město. Při pohledu na pomalu plápolající plameny pochodní a tryskající vodu fontány zjišťujete, že čas zde plyne podstatně pomaleji. Copak se tu stalo?

@JohnCZ (komentář): pěknej komentář :) O tom se dá diskutovat donekonečna, jestli to je hra nebo není, v konečném důsledku je to ale prostě "zážitek", který v herní formě vynikne víc než např. ve filmu. někomu to sedět nemusí, což docela chápu. Ale mě to taky stačí.

Pro tyhle explorativní hříčky mám slabost. Těch mnou udělených 80% bych ale bral hodně s rezervou, protože Time Frame se rozhodně nedá srovnávat s klasickými hrami. Time Frame je především o zážitku. Hráč se na pár chvil ocitne v neznámém a mimozemsky vypadajícím prostředí, které se snaží prozkoumat a přijít mu na kloub. Prostředí je vtahující, hudba atmosférická, pointa originální a nejednoznačná, ale přes to všechno je to jen krátká interaktivní hříčka. Mně to ale stačí.