They're Alive

25.03.2011

Hlavní město Ruska Moskva se stává nejen politickým, finančním a kulturním centrem země, ale také místem nenápadné invaze mimozemských útočníků. Jste obyčejný provinční inženýr, který touží změnit svůj bezcenný život. Kde jinde začít než v Moskvě, kde si každý může najít způsob, jak si vydělat na živobytí. Ale věci nejsou tak jednoduché, jak by si jeden myslel.

They're Alive je lineární, budgetová FPS z Ruska. Ve hře se dostanete ke klasickým zbraním jako je pistole, brokovnice, samopal, ale také k řadě netradičních, např. výfuk od auta nebo kouzelné brýle.

@Figur (27.12.2012 14:45): Zkus Operation: Matriarchy. Dohrál jsem poměrně hodně FPS, tahle mi přišla jednoznačně nejhorší. Vyšel na ni ovšem fandovský patch (několikasetmegový), díky kterému se jedná o trochu menší brak. Slušná srágora byla i Nina: Agent Chronicles, RoboCop nebo zde zatím neuvedený March! Offworld Recon. Případně z těch známějších (vyloženě západních) Warhammer 40,000: Fire Warrior, to bylo taky žrádlo.

Nikdy jsem nezkoušel zlopověstné kusy typu Conspiracy: Weapons of Mass Destruction nebo Gods and Generals, to se budeš muset obrátit na jiné odvážlivce.

Jestli někoho zajímá, jak vypadá (a hlavně jak se hraje) jedno z nejhorších FPS, co zatím existují, směle do toho. Operation Matriarchy sice překonána nebyla, tentokrát to ale bylo velmi těsně.

Nepřátelé přicházejí odnikud (tj. z právě vystřílených místností), jejich reakce na střelbu je nulová (jak fyzikálně, tak z hlediska absence UI). Samozřejmě se kryjí (zaklekávají) na volném prostranství, o zasekávání do překážek ani nemluvě.

Leveldesign je příšerný (bez vystřílení nepřátel se neotevírají některé dveře nebo nefungují tlačítka) a přes naprostou minimalističnost většiny levelů (pár místností) dost nepřehledný.

Grafika je odporná, zejména díky použití masivního motionu bluru bych tuto hru rozhodně nedoporučoval jedincům, kteří trpí motion sickness.

Hra má v zásadě dva klady, speciální brýle a herní dobu. Ano, u této hry je opravdu třeba považovat herní dobu 1,5 hodiny za klad.

Pro: celkem vtipné použití speciálních brýlí, hra je naštěstí velmi krátká

Proti: všechno ostatní