Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Witness

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1983 PCApple IIAtari 8-bitC64
1985 Atari ST
1986 AmigaAmstrad
Vývojáři:
Infocom
Oficiální stránky:
http://www.infocom-if.org/games/witness/wi…
Děj hry nás zavádí do Kalifornie roku 1938, na fiktivní předměstí Los Angeles, které nese název Cabeza Plana. Místní zbohatlík Freeman Linder se jednoho večera hlásí na policejní stanici a žádá o okamžitou ochranu před člověkem jménem Stiles. Jeden z detektivů se vydává k bydlišti volajícího, aby záležitost prošetřil. V okamžiku, kdy se nachází u Linderova domu, jedno z oken exploduje a milionář klesá mrtvý k zemi. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o vraždu. Policista, jako jediný svědek, musí do dvanácti hodin vyřešit případ a zatknout vraha.

Hráč je v této interaktivní próze postaven do role svědka zločinu a policisty v jedné osobě, který s pomocí seržanta Duffyho zahajuje okamžité vyšetřování a musí předložit porotě pachatele do východu slunce. Brzy se nabídne několik možných podezřelých, ale pro porotu hráč musí předložit důkazy, jež neomylně svědčí proti obviněnému. V případě, že hráč nenabídne jasný motiv nebo způsob provedení zločinu, porota vznese námitky s odůvodněním, kde se hráč ve svých dedukcích dopustil chyby.


Poslední diskuzní příspěvek

Artran: jen šťourej, pokud diskuze prospěje věci, nemám problém a vzhledem k tomu, že interaktivních fik..., ehm, próz mám ještě několik v…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.