Tak jsem si musel zvýšit obtížnost, páč to začala být celkem zívačka. No nicméně teď i jeden šmudla mi dá zabrat (zjistil jsem, že mám zapnutý nějaký automatický směřování krytí, což jsem vypnul a je to znát).

Ovšem vzápětí jsem dostal pasáž, kde Ciri bojuje asi s 10 lidma a pak šel spát, tak jsem na sebe zvědavej :D Jinak ty pasáže za Ciri jsou asi to nejhorší na celé hře. Úplně zbytečná výplň. U Maxe Paynea to funguje, tady moc ne. Hlavně je to děsná nuda.

@orromis (06.02.2017 10:39): aha tak Ty seš dobrej nedovtipa :)
@orromis (06.02.2017 10:39): No tvl .. já mám pocit že něco podobného. :) Každopádně jsem chtěl napsat něco obdobného.
Tohle jsou tak zbytečné posty .. no a co, tak někdo hraje na konzoli ? Každopádně tam téměř žádný výrazný rozdíl není .. nebo spíš ne takovej, abych si řekl, že jedna verze je naprosto odporná a musel litoval konzoláky. Na poměry výkonu PS4/xbox vypadají konzol.verze velice dobře.
Haha po 5 hodinách v Novingardu jsem zjistil, že tam lze jezdit na koni :D
@Tyrael (05.02.2017 14:53): Pro mě tohle není zajímavé. Pro mě není Zaklínač universum, kde hraje nějakou váznamnou roli historie a to, co bylo předtím, jde spíš o konkrétní postavy a příběhy. Takže ideální by pro mě bylo vytvořit si svého vlastního zaklínače a zažívat vlastní dobrodružství v rámci toho světa.
@M (05.02.2017 01:04): jsem docela zvědavej s čím, příjdou dál....jako ¨nezdá se mi, že by z čista jasna začli s něčím "úplně" novým.....to spíš spustí nějaký nový projekt ze zaklínačského universa.....ale třeba takovou hru z období konjunkce sfér...tu bych si rád prošel....nebo vytvořit příběhový prequel v podobě geraltových raných let...
Proč nemohla už hlavní hra vypadat jako s HW reworked módem? :(
Na tu hru by byl z hlediska grafiyk mnohem menší shitstorm, protože je s tím módem fakt o hodně hezčí a ostřejší... Přitom výkon to skoro nežere. Jasně, konzole by to nedaly, ale who cares, prostě by měly horší textury.
Těším se, co bude ten další AAA titul od CDPR. Docela bych si dal další RPG z fantasy prostředí. Cyberpunk mi settingem moc nesedí, takže by to bylo fajn. A něco by to chtělo. První a druhý Zaklínač jsou sice super, nicméně už je mám prolezlé odshora dolů opravdu hodněkrát, takže už to je ohrané. Takže už zůstává jen ta trojka... Která je díky open worldu naštěstí poměrně neohratelná.
@M (04.02.2017 22:55): Koncim debatu, protoze tvoje nazory jsou mimo zase pro me a tyhle internetove hadky o hovnech me posledni dobou uz moc nebavi, kazdy at si hraje a dela co chce, tim bych to ukoncil.
Jinak, kde něco porovnám ? 1060 = 1060 desktop. ( O pár % horší pouze )
Jen říkám, že 1050/ti je naprosto minimum na hraní a pokud si člověk bude chtít zahrát v podobné kvalitě jako na PS4 PRO, tak se může rozloučit i se 30 fps. Obyčejná PS4 stojí zase 6 tis a většina her (včetně witchera 3 ) vypadá pořád velice slušně a naprosto dostatečně. Hraju teď po druhé Dishonored 2 a pocitově žádný rozdíl mezi PS4 pro verzí a PC ultra verzi nevnímám a předpokládám, že to tak bude u většiny her i do budoucna, nechápu proč furt lidi bojují za PC ...
Hele me je to celkem jedno, takze hrajte na cem chcete a sbirejte co chcete :). PS 4 budu opetovne kupovat na jare. Nejsem blazen, abych si konzol hry nechaval. Po dohrani to slo do bazaru, aktualne mi na PC nic jineho, nez cisty nakup nezbejva a stejne na to nemam tolik cas a 6-7 tis rocne me nezabije a navic dobre hry rad podporim, ale jakmile budu mit znova PSko, tak ty 2-3 hry, ktere na tom rocne odehraji pak pujdou do bazaru, prooze je to skoda penez, kdyz si za ty penize muzu koupit opet jinou hru, zbytek budu hrat na PC.
Mam nb s 1060 g-sync a aktualne si rikam, ze sem mel vzit spis 1070, protoze tohle ocividne dlouho nevydrzi a tim padem o slaboucke 1050 nema smysl ani mluvit :) ...
Konzole jsou proste za ty prachy fajn vec ... clovek si na tom dobre zahraje a stoji to par supu. Opruz jsou celkove FPS hry, ktere jsou na gamepadu trochu opruz a clovek si to daleko vic uzije s mysi, proto jsem taky NB kupoval a navic si i rad zahraju s vzssim FPS.
@Walome (04.02.2017 22:46): Ano, ta pohodlnost je diskutabilní. Ty jsi konzoli dostal nebo co? To je asi blbý říct "hezkej dárek miláčku/mami, ale já to prodám a koupím si pc, dík za money"...
Jinak rozhodně nejsem takovej ten pc master race, sám hraju na PC s gamepadem a locknutýma 30 FPS (s adaptivním vsyncem), protože mám radši stabilních 30 než nestabilních 50-60 (samozřejmě ne u stříleček), ale konzole je podle mě prostě strašně nevýhodná věc.
@kuler91 (04.02.2017 22:31): Hraní na konzoli není méně nákladné, protože cpeš mnohem více peněz do her, které prostě jsou bez diskuze dražší. O elektřině se snad nebudeme bavit, to je holt daň za to, že hraju. Rozhodně ale nebudu za PC hraní platit nějak závratně víc, dneska je ta spotřeba už na dobrém levelu. A hry vypadají líp i na high. Navíc si tam můžu dát módy, třeba HD reworked, díky kterým ta hra vypadá ještě závratně líp.

Přijde mi vtipný psát, že PC s 1050 Ti nemá smysl, a přitom obhajovat koupi konzole. Tu 1050 Ti může člověk kdykoliv prodat a dát tam pak novou kartu. S konzolí tohle neuděláš.

Ehm ... sam mam aktualne pouze PC, ale hrani na konzolce je daleko mene nakladnejsi, navic ty hry vypadaji opravdu dobre. Muzu rict, ze mam aktualne s hrama na pc pomerne problem, jelikoz optimalizace jsou fakt otres. Pc s 1050 nema dneska smysl a inestice do PS 4/PRO je dobra volba za ty prachy, jinak na ultra vypada W3 opravdu podstatne lepe ...
@Walome (04.02.2017 21:49): Mimochodem, škoda, že to nehraješ na PC. Je to hezčí a Novigrad je lepší, protože je v něm mnohem víc lidí. Přitom na konzoli ani nic neušetříš a kupuješ dražší hry. Dneska koupíš Pentium G4560 pod 2 tisíce, k tomu 1050 Ti Gaming za 5 a hraješ jako král (v porovnání s konzolí).
@Walome (04.02.2017 21:44): Aha, no tak jestli hraješ na konzoli, tak takovou hru by sis opravdu nezahrál. Kdyby to bylo technicky proveditelné, případně řešení nebyl totálně nezvládnutelný voser, už by to ve hrách bylo (ne ve všech, samozřejmě).
@M (04.02.2017 21:41): moje PC nespustí plynule ani chrome :)

Nakonec ne, co jsem naposledy slyšel, tak v omezené míře. A nebude pes!

Ale podle mě by to na malém úseku udělat šlo. Dejme tomu poloviční gothic, 10 herních dní, prostě nějaké tech demo.
@Walome (04.02.2017 21:35): Tohle by šlo dobře vyřešit ve W1, prostě ve chvíli, kdy vylezeš z arény, tzn. vlezeš do nové lokace, která se načte, by tam zůstaly už jen mrtvoly a postavy tam zápasící by se přenesly tam, kde běžně jsou. V otevřeném světě to jde jen těžko, muselo by tam furt něco běžet na pozadí v rámci celého světa. To by bylo na HW dost náročné. Jak má hra poznat, že už jsi odešel z arény, když aréna a Novigrad je jedna lokace?
@Paul (04.02.2017 21:31): jo já tomu rozumím. A hlavně já odešel vlastně uprostřed questu, s tím se nedalo nic dělat. Jasně, mohla se AI domlátit sama a já přijít už k mrtvolám, ale čert to vem.
@M (04.02.2017 21:29): on, ale ta je v TW3 prakticky nepostřehnutelná když hraju na TV.

@Walome (04.02.2017 21:20): ten quest je dost komplikovanej, jde dělat několika způsoby, trpaslíky není potřeba brát, záleží tam do jaké lokace se jde dřív atd, asi jim tam krapet ujelo skriptování. Já tam při prvním hraní měl bug že jsem měl jeden quest failnutej, ikdyž ani nevím jestli to byl bug nebo jsem něco pokazil, ale při druhém hraní jsem to prošel bez failu :)
No ale dokonalý to není :))

Ten quest s tím Zkurvencem Johnem nebojaksejmenuje vlastně jde brát z více konců a celou dobu jsem si chválil jak to dává smysl, až na teď - byl jsem v aréně, ale odešel jsem. Trpaslíci a lidi se mlátili mezi sebou a já šel prostě pryč. Oběhám si pár questů, uběhne den, dva, vrátím se do arénu a tam se pořád bojuje :)

Ale jako to je jasný, jen mě to pobavilo.
Jak nastavujete vyostřování(sharpen)? Obecně mi přijde, že lidi považují za hezčí nižší než vyšší, ovšem když když zapnu hloubku ostrosti, přijde mi, že je hra fakt přehnaně rozmazaná a zoptimalizuje to až nastavení vyostřování na vyšší. Takže s tím asi autoři počítali, že to takhle bude nastavené. Mám totiž dojem, že na nastavení postprocessingu, kde se vyostřování sníží, se i vypne hloubka pole.