@BINGMAN (02.09.2016 20:39): @Paul (02.09.2016 20:31): Co se týče scény z traileru mám 2 poznámky - souhlasím, že jedna je "budoucí varianta", kterou zmiňujete. Ale pak je tam jeden hodně podobný souboj, který není součástí žádného vysloveně questu. V neoznačeném olivovém hájku potkáte postavu v černém, ze které se vyklube upírka. Za normálních okolností rutina, nicméně tento souboj je opět atmosféričtější, než by člověk čekal. Uvidíte. Už vám neřeknu přesně, kde to, tuším, že je to severovýchodní část mapy.

Z jiného soudku - našel někdo klíč k truhle, která leží zhruba v půli přímky mezi Liščí dírou a Sochou Lebedy? Místo vypadá jako nějaké malé archeologické naleziště, je tam pár archespor a pár dopisů od elfu+jedna zamčená truhla. Klíč nikde:(.

P.S.: Když dám do googlu "locked chest" dokonce mě to samo doplní "near Fox Hollow" (slušná telepatie), ale nenajde to nic relevantního.
@BINGMAN (05.09.2016 14:56): To nevím, že tam bylo - ale i kdyby, tak je to jen chabá výmluva, se kterou se vytasili nejspíš proto, že jim samotným došlo, jaká je to kravina.

Moc se mi jakože nepozdává, že by ji během během jejich známosti učil, jak zahladit stopy před upírem. Jen tak, kdyby náhodou někdy nechtěla, aby ji našel...
@BINGMAN (05.09.2016 14:49): A opravdu byl takový problém to zjistit, s jeho čichem, schopností létat, být neviditelný, uspávat lidi, s armádou potenciálních špehů? Já myslím, že ne...

A ano, třeba hledám i ne úplně výrazné chyby - myslím, že hra, která je na metacriticu na obou konzolích jako nejlepší a na PC jako snad pátá nejlepší (že si to CDPR evidentně zaplatili, teď ponechme stranou), by chyby mít neměla.
@SilentWolf (05.09.2016 10:37): Ano, a právě proto, že je tak výbušný, tak tím spíš nevěřím, že by vyděrače okamžitě neletěl roztrhat.

Navíc, ty mít takto nadlidské schopnosti, jak bys postupoval?
1) Plnil bys rozkazy vyděrače a riskoval, že i tak tvoji milou zabije (nikdy nevíš)?
2) Plnil bys rozkazy vyděrače a riskoval, že se ti nepovede je splnit, a tvoje milá umře (což je nepravděpodobné, uznávám, přece jenom - jsi upír, co zabije deset lidí jako nic, umí létat neviděn a neslyšen, uspávat lidi...)?
3) Nebo bys radši chtěl jistotu, že tvá milá přežije, a tudíž využil všechny své totálně OP schopnosti k její záchraně?

Já nevím, ale to třetí mi přijde značně logičtější než první dva body. Když si k tomu ještě připočtu, že jsi psychicky labilní upír, co je schopný kvůli uražené dušičce vyzabíjet půlku města, je to prakticky jediná přijatelná volba.
@účet smazán (05.09.2016 09:44): Kdyby tvou milou unesl nějaký terorista, tak ti nepomůže ani armáda surfujících sexy vampů v bikinách abys měl 100% jistotu že ji zachráníš živou. Pravděpodobně by mu to vyšlo, ale kolik lidí by v takových situacích riskovalo? Vždyť ji pak i zabije protože mu lhala, takže zvládání emocí opravdu není jeho silná stránka. Ať už je to hněv, láska nebo strach.
@SilentWolf (05.09.2016 08:44): Cože? V tomhle díle jde o to, že jsou tam nesmyslný věci? Ne... Že vyšší upír se všemi schopnostmi, co jsem vypsal + s obří armádou upírů, co jsme viděli, se nechá vydírat lidma? Ne, to je prostě sračka.
@účet smazán (05.09.2016 06:47): Ano "Fuck logic" je ale definice lásky o kterou v tomhle díle jde. Takže vše v pořádku. Mě spíš vadila hádanka na konci minulého DLC. Jak Geralt vyčůral s Gaunterem, to mi nepřišlo uvěřitelné.

@Paul (02.09.2016 20:50): Ach, Temná věž. Čeká tě něco jedinečného. Ronald je vlastně Geralt. Jen místo řezníka z Blavikenu by mu říkali.. ale však uvidíš. Užívej ;) Přemýšlím, že se do toho též pustím. Teď jsem to celé dokoupil. A je to jediná série kterou mám chuť si dát znovu.
Mimochodem, pozastavujic se nad smysluplnosti veci, asi bych zminil i to, ze vyssi upir, tedy bytost se schopnosti letat, byt neviditelny, uspavat lidi, zabijet lidi jako kurata, s perfektnim cichem, se necha do neceho nutit od lidi... Fuck logic.
@montana (04.09.2016 21:44): není tam explicitně ukázaný co se stane dál. Obejmou se, takže na osobní rovině si konečně odpustí, ale jinak bych se nedivil kdyby si Syanna i tak šla aspoň na nějakou dobu sednout. Nevadí mi že tohle nechali na naší fantazii.
Přijde mi neskutečné, jak tímhle datadiskem uškodili hlavní hře. Když přejdu z Toussaintu do Velenu, je mi na blití, všechno totiž vypadá mnohem hůř - hlavně je všechno mnohem víc rozmazané. Nechápu, proč graficky nevylepšili původní hru, když použili lepší technologie a postupy na datadisk.
@JohnCZ (02.09.2016 21:23): přesně..tohle mě nadchlo už v původní hře, že po poražení Eredina pak byl ještě ten krásnej epilog v zasněženém Bělosadu...a tady to bylo ještě rozsáhlejší.
Celkově mi tento druhý plný playthrough zabral dle steamu 280 hodin..udělat závěr který by byl takhle uspokojivý po takto dlouhé době..to jen tak někdo neumí.
@Paul (02.09.2016 20:31): Bylo to krásně, že? Ten pohled na konci je krásně symbolický a celkově ten end game content je super. Člověk klasicky čeká bosse, závěrečnou cutscénu a titulky a ne další hodinu+ gameplaye. Je to dělané s láskou jak k látce, tak i k hráči způsobem jako to dělá málokterá hra.
@Paul (02.09.2016 20:41): To věřím, mám tam kolem 20 hodin a ještě svítí víc než 10 vedlejšáků a z hlavního příběhu jsem viděl jen kousek. Na jednu stranu mi vadí že nestíhám, ale zase když mám čas, je kam se vracet :) Pak to bude horší, z jiných her budu mít asi nějaký čas chuť vyškrábat si mozek z hlavy :P
@BINGMAN (02.09.2016 20:46): teď si dám pár let pauzu.. :) mám tu na polici celou tu Temnou Věž, tak se zakousnu do tý. Ale rozhodně si celý tohle dobrodružství časem zopakuju..možná vyzkouším tu NG+.
@Garret (02.09.2016 20:36): Ciri nepřišla :( Asi je příliš zaneprázdněná v Nilfgaardu :)
Yennefer se válí na pohovce a nevypadá že by se jí někam chtělo :)

@Zoltan (02.09.2016 20:38): A to si představ že mi Krev a Víno samotné zabralo 52 hodin :) Je delší než Zaklínač 2. Nechápu jak to CDP dělají, tolik obsahu a zároveň v takové kvalitě.

Akorát teď tak nějak nevím co rozehrát...asi si dám pauzu.
A je konec.

Fantastické, nejlepší datadisk co jsem kdy hrál, k čemukoliv. Již Hearts of Stone bylo úžasné, ale Krev a Víno je ještě o koňskou délku dál.
Cítím teď zas takovou tu melancholii..něco skončilo, něco začíná. Ale skončilo to v rámci možností asi nejlépe jak mohlo.
Dettlaf musel zemřít, Regisovými zuby...Geralt dostal k vinici i medaili za zásluhy :), Syanna přežila, a s Anariettou se usmířili..Regis musel opustit na dlouhou dobu Toussaint..a Geralt se vrátil domů do Corvo Bianco, kde čekala.. Yennefer.
Ta Regisova závěrečná věta a Geraltův pohled...nemůžu si pomoct, ale je to pro mě jasný pomrknutí do budoucna, že se, asi někdy po Cyberpunku, zase setkáme :)

10/10

ps: co mě překvapilo, scénu z Night to Remember traileru jsem nehrál..předpokládám že jí obsahuje ta druhá možnost jak najít Detlaffa.
Zkusím někdy v budoucnu.

Teď se jdu ještě zaposlouchat do toho úžasného soundtracku..
Nedělejte mi chutě! Mám tu pořád vroubek s BAW! Asi to budu muset konečně pořídit a pustit se do toho : )
Konečně dohráno. Perfektní konec. Sice ne tak úplně happy end, něco jsem pohnojil. Ale DLC se mi v druhé půlce líbilo hodně. Hlavně zajímaví bossové a ta combat music v tomto DLC u mě snad překonává i "lazare".

Jen těch žravých kytek mohlo být míň.

A dohráno na nejjednodušší, zajímalo by mě jaké to je na nejtěžší. Základní hru jsem zvládl levou zadní ale už to první DLC nastavilo laťku hodně vysoko a tady jsem umíral i na střední.