Z toho dema FF15 se mi chtelo zvracet. Bylo to trhane a skarede. Moc te hre fandim ale tyjo..
@Charllize (02.06.2016 20:18): zrovna co jsem koukal na digital foundry reporty tak má FF15 s konzolema docela problém, framerate má i k tý třicítce daleko, ikdyž samozřejmě můžem doufat že to ještě stihnou doladit. Star Ocean neznám ale FF15 bude na PC taky, ikdyž až později. Ale samozřejmě kup si co chceš kdy chceš, já raději počkám. Na E3 snad všichni vyložej karty na stůl.

@Garret (02.06.2016 19:36): a že jo :) už je BaW venku několik dní a pořád odolávám.
@Paul (02.06.2016 13:19): ja cekam na FF15 a Star Ocean..a je mi jedno na cem to budu hrat, na PC se toho asi jen tak nedockam, a pochybuju ze na vylepseny PS4 to bude v necem lepsi, navic bych treba pul roku cekat urcite nevydrzel:)
navic vubec neni jisty jak to ve skutecnosti s tou PS4 neo bude, a myslim si ze v pripade tech dvou her bych si cekanim nijak nepolepsil. Ale kdybych to bral z prakticko-rozumovyho hlediska, tak mas samo pravdu. Jenze v pripade tehle dvou hernich znacek u me rozum moc nefunguje..jsem jak kdyz psovi hodis kost:)
Tak jsem v úterý večer dohrál hlavní příběh a včera si zkusil i druhou variantu řešení hry (která vůbec nepřinese odlišný konec, přinese jen iluzorní svět se třemi prasátky a trapný sex bez gravitace). No, není to špatné, ale do Zaklínače z knih už to má opravdu daleko.
Znovu zaotravuji svým dotazem - není tu někdo, kdo by prodal krabičku s kartami na srdce z kamene? Třeba za 400,- ? Bez kódu s hrou.

Neomrzelo to někoho vlastnit? :D
Jsem četl, ze CDP mají hodně rádi kriminálku Miami, proto je to tak pastelově barevné...
Nejspis bych to musel hrat taky od zacatku, nehral jsem predchozi DLC, takze by se to asi vyplatilo. Do Blood and Wine jsem jen nakouknul pres predpripravenyho(to je slovo, sakra:) Geralta. Je to barevny, me to nevadi, mam barevny hry docela rad, akorat mohli trochu omezit ten zluto-zekenej filtr. Novy inventare a tak nejsou spatny, ale do takzvane uzivatelske privetivosti maji porad daleko, kolikrat popup popisy predmetu prekryvaj veci co by clovek rad videl, ale lepsi nez predtim to je urcite. Z hlediska mechanik hry me to skoro vubec nelaka, ale zvedavost co se tam bude dit je velika, jeste uvidim.
Ale zas na druhou stranu Paul by byl urcite rad ze to hraju s nim od zacatku, mohli by jsme si sdelovat dojmy, dost si spolu rozumime:)
Mam z krabicovky k dispozici volnej klíč (mám už steam verzi), kompatibilní s GOG, Steam a Origin verzemi. Kdyby někdo měl zájem třeba za 350 (mělo by to být levnější než kdekoliv jinde) tak se ozvěte.
@montana (31.05.2016 23:11): Je to hrozně veliký, ale protože CDP má s designováním nabídek všeobecně problémy (už jen fakt, že to je asi třetí verze od vydání hry), beru jako positivum alespoň přehlednější inventory a hlavně výrobu a alchymii.

@sxg (31.05.2016 23:17): Samotný datadisk ma 8.6gb + 5gb patch, pokud si měl starší verzi.
Toto je na vraždu, ak to má niekto na gog.com ako ste to stiahli? Mne to sťahuje furt, už od 13.00, 7,5, 11,2 a teraz 17,2 , stiahol som aj ten offline ale takto sa iba ndrbm, a vraj keď to chcem polsky mám stiahnuť 4,5. Fakt ma trošku nsrli.
@Charllize (31.05.2016 20:45): Bych se Cenegy vyjimecne zastal, u nas to bylo ve stredu.

Jinak koukam, ze snad vsechny zmeny v UI jsou urceny pro konzole a telky. Je to fajn, jen mozna trochu prehnany. Chybi tomu elegance, spousta veci je az MOC velkych. A ty vyskakovaci popisky nejsou uplne to pravy orechovy.
Stale taky trva vecnost, nez se nactou stranky s predmety, kde jich je tuna.
Nevím, kolik z toho bylo avizováno a jestli je to otázka Blood and Wine nebo jen toho patche, ale lehčeji přehlédnutelných změn je tu víc - Kapesní repair vercajk byl značně buffnut (master kit opravuje hned 90%), na durhou stranu takový Thunderbolt nově účinkuje jen při bouřích.

Tydlenc změny mě docela matou, když na takovou ekonomiku pořád nesáhli.
@Charllize (31.05.2016 20:45): Blbý je že dneska jsem měl volno a zítra nemám, balík se seknul někde v depu. Sice jsem od datáče vzdálený asi 30-40 hodin poklidného hraní, ale už to chci mít stáhnuté a pomazlit karty :D
@Zoltan (31.05.2016 20:38): nam na kram to dorazilo taky az dneska, Cenega to rozesilala nejak pozde, obvykle to mivame den az dva pred prave kvuli predobjednavkam. odesilaly jsme je taky az dneska...Klasickej bordel
Tak bezva, dalsi sluzba GoG dela ve vsem bordel, clovek koupi krabicovou verzi datace a hru ma jinak pres steam a musi si jit na GoG vymenit kod na steam, to jsme zvedav kolik lidi si to omylem aktivuje na GoGu v domeni ze dostanou kod na steam. ted si poodbnou sluzbu zavede i bethesda, jen houst je treba mit v pocitaci 20 klientu na hry:)
A proc v ty krabicovce neni mapa? kdyz ji daly do krabice u zakladni hry tak tady uz to neni potreba? mapu noveho uzemi nepotrebujeme?
hraje nekdo pres gog? soslo mi to dnes 5GB, ale porad mam v menu ze coming 31.5
Prvé dvě hoďky za mnou a sotva skončil úvod. Úvod, který byl nabitý boss fighty. Hlavně zatím teda můžu komentovat jen něco z nové hudby a UI změn z posledního patche. Hudba v hlavním menu mi během prvních dvou not nasadila na ksicht tak neskutečně křupavý rohlík... a pak člověk ani nemrkne a boss fight s bruxou... It's good to be back.
UI je teď jistě kolem a kolem věru lepšejší, hlavně rozdělení koktejů na tři kategorie je VELMI vítané, ale s tou velikostí se vskutku mohli držet trochu víc zkrátka.

A teda nemůžu moc soudit zatím, ale první pohled mi to velikostně nepřišlo ani zdaleka takové, jako Velen a ani moc jako Skellige. I když u Skellige si možná neumím odmyslet všechnu tu vodu. Což mě ale nikterak zvlášť nežere.

No nic, jdu hrát dál.

EDIT: Quest s bankou je boží.
Paříte už někdo ? Já přemýšlím, jestli nakonec nepůjdu do DS3 a do BW se pustím potom ..¨¨
Co se týče otazníků, tak fungují stále na stejně "nudném" principu ? Nebo je náplň trochu zajímavější ?
@M.a.t.t. (31.05.2016 09:03): Vždycky od poloviny obchodníků ve Skellige už karty nedostávám, protože mám všechny, takže si spíš myslím že ti chybí nějaké co se kupují. Když jsem hrál poprvé, tak jsem vynechal hned tu první hospodskou ve White Orchard, ke které se pak nejde vrátit a byl jsem v pytli :D
@Zoltan (31.05.2016 08:59): Otázniky som časom splnil všetky :) Toho veľvyslanca vo Wyzime si presne nepamätám, ale určite som s ním hral. Ako som napísal v prvom poste, aj podľa tej knihy mi chýbajú len random karty, po ktorých je potrebné pátrať.
@M.a.t.t. (31.05.2016 00:14): Dám to raději do spoileru - Jeden obchodník co prodává a hraje karty musí být vysvobozen z jednoho otazníku, toho máš? A s tím velvyslancem ve Wyzimě na nádvoří si musíš zahrát dvakrát, podruhé po delším čase, ten jako jediný dává dvě karty.
Mám divný pocit, že mi to dojde pozdě..
1. měl jsem v tu chvíli bloknutou kartu, tak jsem zaplatil převodem na účet
2. použil jsem na alze 400,- voucher, což beztak udělalo největší bordel
3. už dva týdny žádný email že zboží bylo zaplaceno, jen prostě že se čeká na úhradu a dodání hry na sklad

3x jsem kontroloval, jestli jsem vše zadal správně. Bordel by mohl dělat ten voucher protože proforma je na plných 850,- já ale platil tu částku co jsem měl vyčíslenou v mailu po odečtení slevy. A to jsem jim tam asi v úterý psal a žádná reakce.

To si prostě zahraju až tak za dva týdny,, cítím to ve větru.. :D
@Zoltan (30.05.2016 20:16): Jo, řekl bych, že CDP konečně udělali použitelný inventář, i když ten z W1 nebyl nejhorší. Hlavně už seskupili lektvary a všechno, takže není potřeba scrollovat.
@Zoltan (30.05.2016 23:41): O to nejde, ide o to, že ich musíš všetkých nájsť, čo pri veľkosti mapy nie je až tak jednoduché. Inak som sa fakt snažil hrať s každým, koho som stretol a vykupovať. Questové karty mám všetky
Hledání karet je primitivní, stačí si zahrát s každým obchodníkem a hostinským (pokud to mají v nabídce, samozřejmě), hostinští pak často nějaké karty i prodávají. Další karty, ty vzácnější, lze vyhrát od questových postav jako je Dijkstra, ale to stačí plnit všechny questy na které hráč narazí (něco málo karet jsou i odměnou za questy). Z celkového počtu jsou lehce minutelné jen tak 3-4 karty. Je tu pár zrad, první hned na začátku, ale při druhém hraní jsem nasbíral všechny karty úplně bez problémů (při prvním hraní mi chyběla jedna :D).
@Garret (30.05.2016 19:56): Mňa zaujalo, že ten patch pridal knihu Miraculous Guide to Gwent, ktorá má pomôcť doplniť zvyšok kariet. To je síce fajn na papieri, lenže v praxi úplne k ničomu, pretože ak mi ukazuje: Number of cards which can still be won from players of no particular skill or renown or skil, ozaj netuším ani približne kde ich mám hľadať.
vyzkoušel jsem ten nový patch (5GB) a zase kompletně překopává inventory a hud a všechno. je to přehlednější, ale víc humpolácké, dobré pro konzole na televizi. jinak je tam spousta menších, většinou příjemných změn. co se mi ale nelíbí je výběrová nabídka kapes a znamení. předtím to bylo pěkně malé, teď člověk musí pomalu kroutit hlavou na velkém monitoru...
Úplný konec podle mě brán v potaz nebude, v jednom z nich přece Geralt pravděpodobně umřel. Ale je hezký, že se nějak projeví události z her. Snad někdo na Youtube nahraje různé reakce BaW na různé způsoby hraní hlavní hry. Na to, abych to sám zkoušel, fakt nemám energii :D