Sims 3 na steamu... teď už si jen počkat, až je nabídnou za míň než nekřesťanský peníz...
Teda já bych si sims občas zahrát, ale sakra, 900??? Po roce a půl? Blázni... Se nedivím, že jdou lidi na warez...
Abych řekl pravdu, tak mě tahle hra moc nenadchla.
Hodně jsem se těšil na The Sims hlavně kvůli stavění vlastního baráčku, ale to je bohužel první a poslední věc, která mě na této hře baví/bavila. Po pěti hodinách hraní uvažuju o odinstalování.
BTW: Neznáte jinou hru, kde si můžu stavět různý baráčky atd.? Prostě něco jako The Sims akorát abych se tam nemusel tolik starat o ty pajďuláky.
to MCZ: JJ má to děj...v jedničce a dvojce byli dvě rodiny- Newbie a druhá něják na G no a ty rodiny sou ve trojce taky ale mladší :D
Tak som sa včera ku hre dostal aj ja a som milo prekvapený. Dvojka ma rýchlo omrzela, najmä vďaka nutnosti mať priateľov na postup v práci a volovinách typu strom rodiaci simleony, ale toto je ine kafe :)
Taky mi to nedávalo smysl, ale našel jsem několik zdrojů, kde to zmiňovali, tak asi jo...:)
"The Sims 3 je chronologicky prequel k oběma předešlým dílům..."

Ono to má děj či co?
Dík za upozornění, máš pravdu. Tady od 3:30 je velmi jasně řečeno jak je momentálně nastaven v Čr zákon - odkaz na video.

v Čr je legální (v USA je to jinak, tj. nelegální)
-----------------------------------------------
Hudba, film (divx): stahovat (rapidshare) je legální, stahovat a při stahování sdílet (torrenty, p2p) je nelegální.

Film (obrazy dvd): stahujeme nejen audiovizuální dílo ale i menu, bonusy.. tj. stahování jakoukoliv formou je nelegální.

Programy a hry: stahovat je nelegální.
musa> napln hry je z casti stejna jeko ve dvojce a ta zbyla cast me absolutne nezajima. Vsehcno co me na sims kdybavilo bylo staveni baraku a vyvoj v rodine. Ze je tam k dispozici cely mesto plny picovin je mi naaadherne u prdele a ta cast co me zajima je v necem lepsi a v necem horsi nez byla ve dvojce, ale v zasade je uplne stejna, takze asi tak. (a z myho subjektivniho hlediska je celkove horsi, beta nebeta.)
misadlouhy: nesmysl - možná kdybys četl celou tu diskusi (a ne jen příspěvek, co se ti hodí), viz autorský zákon:

"Oddíl 2
Volná užití
§ 30

(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou.

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo
a) pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla; rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného musí být jako taková zřetelně označena,

b) při prodeji originálu nebo rozmnoženin děl, přístrojů pro jejich rozmnožování nebo pro jejich sdělování veřejnosti, rozhlasových nebo televizních přijímačů a počítačů, šíří nebo dočasně zhotoví rozmnoženinu díla v rozsahu nezbytném pro předvedení zboží zákazníkovi.

(3) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo zhotoví na objednávku pro osobní potřebu objednatele tiskovou rozmnoženinu díla na papír nebo podobný podklad fotografickou technikou nebo jiným postupem s podobnými účinky za předpokladu, že nejde o vydanou partituru díla hudebního a že řádně a včas platí odměnu podle § 25.

(4) Rozmnoženina zhotovená pro osobní potřebu nesmí být použita k jinému účelu.

(5) Ustanoveními odstavců 1 a 3 nejsou dotčena ustanovení § 43 až 45."

Nikde tam nevidím podmínku vlastnění originálu, ty ano?
jj.. oni by je mozna rodice podporovali.. kdyby byla v cr kupni sila jako treba v anglii (tam jsou klidne 3 konzole v rodine + pc aby se deti nehadali kdyz chce kazde hrat a rodice jim radi delaji radost originalkami - proste jina kultura /nerikam ze lepsi/)
Warezáctví ale je hodně rozšířené ve školních letech. Na základce ve třídě asi z 15 "pravidelně" hrajících bylo pár jedinců, co měli alespoň dvě originální hry =)
Ono, "děti" (dá se říci, že pořád do této skupiny patřím) rádi používají pc k hraní, ale většina rodičů je v tom nehodlá podporovat a peníze nemají, takže co jim zbývá. Já většinu her kupuji - nějak si našetřím, udělám dobrý skutek a peníze jsou hned - ale to, že nějaké hry rychle projedu a nepatřím k "majitelům" není výjimka. Ale poslední dobou už to nějak neřeším a kupuji hry bez ohledu... ;)
Můžeš postnout link na důkaz, že stahování sdílených kopií filmů je zákonné?
misadlouhy: podle zákona to krádež prostě není, ale ano - morálně ok taky ne. A asi je to už ohraná písnička, ale můžou si za to distributoři sami. Místo aby vytvořili pohodlný digitální distribuční systém (DRM free samozřejmě), raději sypou peníze do pochybných soudních pří (s technologií a pokrokem)...
Zrovna výrobci her o tohle zařazení ale určitě usilovat nebudou :-).

Jinak legální stáhnout si film/desku (u nás) je, ale jednak to musí být pro tu "osobní potřebu" (čili žádné sdílení a torrenty) a také - mám za to - musí jít o uveřejněné dílo, čili žádné leaklé verze před oficiálním vypuštěním/vydáním.
Myslím že je blbost argumentovat, že stahování filmů a hudby "pro osobní užití" je legální. Nezaplatit není legální, filmy nejsou zadarmo - jak běží v té reklamě v kinech. Je to širokou veřejností tiše akceptovaná krádež, k legálnosti to má daleko.
To není pocit, to tak je. Na druhou stranu znám borca který si před týdnem koupil první originální hru - crysis a to proto že stála jen 200kč takže to tak úplně pravda nebude. Usuzuju to podle ledí co znám či co si přečtu v některých fórech
S hrami je obecně velký problém, 99% z nich má jakousi věj jménem EULA, která ve většině případů u nás porušuje ústavu, takže je neplatná (nehledě na to, že většinou není česky - když někdo tedy neumí anglicky, jako by tam vůbec nebyla). A takových kontroverních věcí jsou hry/filmy/hudba prošpikované. V těhle věcech to holt chce překopat legislativu.

Vlastnění a používání ilegálních kopií je ale tak jako tak ilegální :)
Jasně,je.Počínaje zítřkem se ruší kina :D
Popkec:Proč máš pořád pocit,že lidi to stáhnou i za cenu že ta hra stojí tak málo..proč máš takový pocit,proč máš takový pocit..
Aha, tak to potom jo. Tak doufám že hry budou za chvíli taky umění. Skutečně je legální si jen tak stáhnout film?
popkec: tos četl špatně (a kupodivu tedy nejsi ani zdaleka jediný, kdo si něco takového myslí), legální je to leda u filmů/hudby (které samozřejmě podléhají odlišné licenční politice a mj. patří mezi "umění").
Jo dát 200 za kvalitní hru podle mě nic hroznýho není, většina lidí si to ale stejně stáhne
Hra která stojí 199,- nebudu přeci stahovat,ne..hry si kupuji.Tato hra se taky dočká svého..
Hry si zasadne kupuju.. Neumim si predsavit ze bych se snazil zahrat si nejakou hru cracklou. A i kdyz nejake takove hry prinese kamos a necha mi je doma tak si je nenainstaluju.. proste kdyz chci neco hrat tak si to koupim. U filmu to mam trochu jinak - kdyz muzu, tak si na nej zajdu do kina, ale misto dvdcek vsak vite...
No když si to stáhneš pro osobní potřebu nebo něco takovýho, myslím že jsem to někde četl a pořád se o tom někde mluví. Každopádně je to i celkem jedno, nepozavíraj přece 3/4 uživatelů pc
Jen bacha na stahování z P2P sítí. To v případě chráněného obsahu legální není a zrovna EA si tohle hlídá (běda jak má někdo veřejnou IP adresu) :-)
Já myslím že to je jasné, navíc když je to u nás legalní tak proč si to nestáhnout
asi tak nejak bych to videl... hra prave vysla, ale uz se schyluje k zaplave zasvecenych hodnoceni, coz je s prihlednuti k naplni hry, ktera pro objektivni zhodnoceni vyzaduje vice nez 1-2 dny hrani, pomerne vypovidajici
zejo, ve dvojce bylo hafo nabytku co se mi libil, ale tu je vsechno jen jinym zpusobem hnusne.
Je to teda děs, co se týče "startovního" obsahu co The Simg 3 nabízí je opravdu chudý a co se týče herních mechanismů, většina "revolučních" je k ničemu a ocenil bych starší přístup.

Takže jak je vidno, EA nás bude hltit datadisky, balíčky..... =/