Tak jsem to chvili zkusim hrat a prvni dojmy jsou fakt negativni. Nejenze Guybrush vypada po vzoru 3. a 4. dilu strasne a grafika obecne je dost o nicem, ale ovladani, ktery bylo vzdycky achillovou patou her od Lucase, je snad jeste horsi, nez v puvodni hre. Na to, jaky se okolo tyhle hry delalo halo, je to fakt slabota...
Tak jsem si konečně zahrál legendární Monkey Island... safriš, já chci také druhý díl v adekvátním rozlišení a s dabingem! Jen mi trochu chybělo komentování kdejaké blbosti (tak, jak to známe u TLJ)... :)
Vsak se to da kdykoliv behem hrani pro paprdy prepnout do puvodni grafiky a nemusis se otravovat ze Scummem :)
No já nevim, mě se tahle nová grafika moc nelíbí. Neni nad to pustit si starý hry v nějakym emulátoru tak jak byly stvořeny. Hezky kostičkovaný a roztomilý. Jediný co mě láká je ten dabing...
(no a jak si prave ctu tak Asus Eee uz tyhle graficke orgie mistama nezvlada, tak to me poser :))
"Myslis atmosfera kosticek? :)"
Eh?

Každopádně technická a umělecká stránka věci na sobě až tak úplně nezávisí .-)
Take se mi tenhle remake moc nezda, jedine co me trochu zaujalo byl prave dabing a kvuli tomu bych hru urcite nekupoval:), nejak mi prijde (podle videi a obrazku), ze se nejak vytratila atmosfera a cele to vypada nejak divne.
"teď ještě by mohli udělat Special edici druhého dílu"
Jako bych viděl ten díl South Parku před očima. Ale hádám, že "prasit" staré věci je teď v některých kruzích "in". Remaky remaků - hry už se filmům začínají blížit alespoň v nekvalitě :)

"Co rozhodne nemeli udelat bylo najmout za grafiky bandu kretenu kteri naposled vyrabeli ClipArty do Officu devadesat-neco, bo takhle puvodni hra vypada proste lip, rozliseni at si je treba 1080p."
QFT.
Heh. A já si myslel, že nostalgie šálí mě, když mi remake přišel naprosto hrozný.
samozrejme jsem ji stahnul z tpb a dneska jsem ji taky odinstaloval a smazal. a rozhodne me to nemrzi, pred chvili jsem na jedno video narazil abych zjistil ze postavy ani nemelou pantem pri rozhovorech, proste je tam zkurveny staticky obrazek. (jo, kdyz guybrush otevrel dole v pristavu dvere od putiky, vypnul jsem to a uz jsem se k tomu nevratil) Vubec cele je to tak nechutne hnusne... puvodni verzi jsem vydrzel hrat podstatne dyl a rozohdne to neni tak dlouho co jsem se o to pokousel.

Kdybyste si aspon priznali ze z vas mluvi nostalgicke srance a ze az na dabing a mozna hudbu je to jako remake neskutecne napicu.

Co meli udelat je zahodit 12 nebo kolik moznych akci, nasadit LMB na okecavani, RMB na dafault, pripadne RMB hold na cca 3 sekundarni funkce ála Full Throttle a upravit ovladani tak, abych na klavesnici sahal jen kvuli dejme tomu inventari, hlavnimu menu a treba quickavum (a to jeste proto ze nejsou schopny zaradit aby prislusny panely vyjizdely z kraje obrazovky kdyz tam mysou najedu). Co rozhodne nemeli udelat bylo najmout za grafiky bandu kretenu kteri naposled vyrabeli ClipArty do Officu devadesat-neco, bo takhle puvodni hra vypada proste lip, rozliseni at si je treba 1080p. Tohle je jen prisernej tahak na penize z lidi jako vy.
teď ještě by mohli udělat Special edici druhého dílu (vidím to nadějně :) a pak se pustit do starých Indiána Jonesů a budu most happy man on earth
Ah, hotovo...tak mi to nakoniec zabralo nejake 4 hodiny. Vyborne, vyborne a este lepsie :) Komu sa nepaci moze sa ist strcit, pripadne nech si zahra original ;)
koukam ze jsem asi jediny komu to prijde hnusne jak prdel a zaostale k tomu :)
Zatím jediný negativum který vidím - hra je moc jednoduchá ve smyslu, že na některých obrazovkách můžete kliknout jen na jednu věc (tedy ne že hádanky jsou úplně jednoduché - něco je něco není). Je to prostě tím, že taková byla už původní hra - takže místy se to může zdát prázdné, ale to není vadou reedice ale prostě charakterem původní hry (docela kontrast oproti některým mladším adventurám kde se dá kliknout a sebrat 20 věcí na jedné obrazovce)..
Pěkná práce udělat z původní pár MB hry takovýho macka. Fakt se na to těším jak malej Karas.
Na Xbox arcade hra vyšla už včera. Na PC (Steamu) měla být dnes v 11 dopoledne, ale posunuli vydání na 7 večer.