Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Mirror Mysteries

25.12.2009
20.10.2011
02.03.2013
63
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Matka a její dvě děti si udělají piknik poblíž starého domu. Po jídle si matka na chvíli zdřímne na sluníčku v zahradě před domem, ale ze spánku ji po chvíli probudí hlasitá rána. Se strachem o děti vběhne do domu a zjistí, že její děti byly uneseny záhadným mluvícím zrcadlem a uvězněny v magickém světě. Zrcadlo to dětem ale neudělalo bezdůvodně, už předtím rozbily v domě několik jiných zrcadel.
Matka od zrcadla dostává nabídku, že pokud posbírá v magických světech skrývajících se za každým zrcadlem střepy, aby se mohla obnovit, vrátí jí děti v pořádku zpět. Světy ale nejsou neobydlené a řadu střepů už si někdo přivlastnil, takže pro jejich získání bude nutné splnit úkoly pro ty, co je našli dříve.

The Mirror Mysteries je dalším počinem z řady "hidden object game" - her, kde hráč hledá pomocí myši po obrazovce objekty nutné pro postup dále, anebo kombinací porůznu nalezených předmětů získá ten správný. Každý ze světů, kam se hlavní hrdinka vydá střepy hledat se liší vzhledem i skladbou úkolů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Na The Mirror Mysteries, hidden object hru z české produkce od patrně již zaniklého studia The Easy Company, jsem náhodně narazil při zkoumání své herní bundlové kolekce. A jelikož ji lze použít při plnění Herní výzvy, konkrétně bodu 4, jenž zahrnuje hry vzniklé v naší rodné zemičce, s chutí jsem se pustil do hraní. Bohužel musím konstatovat, že kvality této zrcadlové adventury zůstaly za mým očekáváním.

Od “hledaček”, jak podobnou skupinu titulů nazývají zákazníci firmy Špidla, se neočekávají zázraky. Až na výjimky se objevují v hlavní roli hrdinky ženského pohlaví, prožívající rádoby mystické či strašidelné příběhy, hratelnost i design jsou předvídatelné a hry jsou si podobné jako vejce vejci. Hidden object tituly tak musí oslnit a odlišit se zejména pestrou kolorovanou grafikou a zábavnými puzzly. Mám je k odreagování docela rád, jen se musí brát s rezervou a dávkovat s opatrností, abychom se vyvarovali vedlejších účinků v podobě hrozícího stereotypu a neoriginality.

The Mirror Mysteries plně zapadá do této škatulky a v žánru nepřináší nic nového. Mladá dáma, jež si zřejmě po opulentním pikniku ustlala v trávě, zjišťuje po probuzení, že její děti, dva nezdární kazisvěti, poničili v nedalekém domě několik zrcadel. Neznámá entita, snad Pán zrcadel, opatřená poněkud nepovedeným dabingem, nezvedené ratolesti uvězní. Matka musí postupně zkoumat světy za zrcadly a nalézt chybějící střepy, aby děti mohly být propuštěny na svobodu.

V jednotlivých světech rozdělených do několika lokací hledáme ukryté předměty na statických pozadích. Angličtinou nepolíbení hráči zaplesají, neboť potřebné předměty jsou označeny obrázkem a nikoliv anglickými slovy. Z posbíraných fragmentů vytváříme předměty, které upotřebíme přímo v lokaci, nebo je použijeme v jiné části.

Bohužel provedení jednotlivých scenérií značně pokulhává za běžným standardem. Všechny jsou statické a animací je jen minimum, i po použití předmětu se pouze vyplní chybějící silueta a pohyb shlédneme v podstatě jen v cut scénách. Lokace jsou monotónní a barevně nevýrazné a navíc zahaleny do mlhavého oparu, což činilo hledání značně nepřehledné a obtížné. Nemůžu si pomoci, ale grafické provedení bych zařadil o pár let zpět. Naštěstí nápověda se dobíjí relativně rychle, a tak hledání s její pomocí docela plynule odsýpalo.

Tragédií jsou asi čtyři hádanky, u nichž jsem se až na jednu výjimku vždy zasekl. Buď jsem netušil, co se po mně chce, nebo jsem nevyzkoumal, jakým způsobem se má vcelku jasná akce provést. Hra v tomto směru nenabízí žádná vodítka, a tak až na chaotické skládání pojistek jsem situaci řešil skrečí a puzzle jsem musel přeskočit.

The Mirror Mysteries se zkrátka příliš nepovedly a i v žánru hledaček jde o spíše podprůměrnou hru. Cožpak o to, dohrát lze pohodlně bez větších obtíží, ale mých 3.5 nahraných hodin hodnotím jako ztrátu času.
+17
  • PC 50
Herni vyzva 2018: Hru nezastavis

Schvalne jsem si to stopnul - 110 minut cisteho casu. Jak uz mnozi vi, loni se nam narodila holcicka a s osmimesicnim miminem toho clovek moc nenahraje, zvlast, kdyz ma k dispozici na hrani tak mozna hodinku, dve, podle toho, jestli skriteti nerostou zuby, misto spani radsi sedi a vydava zvuky. Chtel jsem neco, co jsem jeste nehral, co nebude uplna blbina na deset minut, co jsem dohral uz loni, no a Sharpe Investigations: Death on the Seine jsem uz bohuzel/bohudik uz dohral.

Popravde receno mohu patri ceske hidden objecty k tomu nejslabsimu, co se da v zanru nalezt, a The Mirror Mysteries nejsou vyjimkou. Renderovana grafika s minimem animaci trha oci, pan zrcadel vypada jako maska Guye Fawkese adoptovana hnutim Anonymous a nejvetsi wtf moment jsem zazil s trpaslikem a jeho serii mistnosti, ve ktere vyhanite Balroga z Morie.
+3