Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Vizuál 9, story 8, gameplay 4. Nenávidím statickou kameru a neustálý běhání do zdí při zkoušení kam se dá jít a hledání lore předmětů. A otravný nudný naháněčky s monstrem, který nejsou vůbec strašidelný a atmosféře spíš ubližujou.
Nebolo to vôbec zlé a nezriedka to na mňa fungovalo presne v tých aspektoch, o ktoré sa v čom-to príbuzné Someday You'll Return iba snažilo. No hoci ide o prvú hru Blooberov od jednotky Layers od Fear, ktorá má skutočne bavila, optimalizácia je jedna veľká katastrofa a ani neviem, či by som to s čistým svedomím odporúčal. Ešte kým Poliaci vytvárali svoje hry v Unity, tak to v zásade šlo, no akonáhle presedlali na Unreal...povedzme, že najprv by sa v ňom mali naučiť pracovať.
Hraju s RT a jediné místo, kde mi padá framerate do jednotkových hodnot je občas inventář, jinak v pohodě.
Zkoušel to už někdo na PC s raytracingem? Ta hra má vážnej problém s optimalizací :D

Na 1080p s vymaxovaným nastavení mám totálně vyžranou VRAM (konstantně mezi 7,5 - 8 GB), framedropy masivní podle scény a v tom dvojitém zobrazení padám až k 25 fps :D. Jinak se pohybuju 60-80 fps. A obraz je děsně mázlej, jak s TAA, tak i DLSS. Pokud vypnu RT, tak to jede v pohodě.

Hrát to nebudu, na mě to bude asi moc strašidelný, ale zajímal mě performance a síla teda :D
@Fritol (29.01.2021 12:48): Já taky nic měnit nechci, jen mě ta herní doba nepřijde přirozená, to by daný jedinec musel běžet a nic jiného nedělat (plus přesně vědět co a jak - tester by to možná za tu dobu dal) a takhle se ta hra nehraje - teda pokud z ní chceš něco mít. Je to absolutní nesmysl který když si někdo přečte může z něj začít vycházet a to by byla chyba.
@Cathan (29.01.2021 12:36): Vývoj Medium platil Blooberu Microsoft. Vývoj je s největší pravděpodobností už zaplacený, tudíž je 45€ za 5h hru trochu nepřiměřená částka. Hellblade stálo 30€ a vývoj si Ninja Theory financovali sami a co víc, tak ho financovali v Británii, kde jsou znatelné mzdové rozdíly oproti Polsku. Dá se tedy hovořit o nenažranosti, ač ji @Honzek ani nezmínil.
@Cathan (29.01.2021 12:36): Říkáš mi tady v podstatě všechno co vím, nikde jsem dokonce nepsal že jsou nebo že působí nenažraně. Dokonce jsem tam napsal že to chápu a pokud by bylo na mě, přál bych jim, aby jim plnou cenu zaplatilo co nejvíc lidí. Osobně za to těch 30 dám až se to na tu cenu dostane, ani míň ani víc. A nespojuji pouze herní dobu, jen jsem ji zmiňoval. Ta hra prostě celá působí jak působí, což pochopíš až si to zahraješ. Chápu cenu, chápu špatnou dobu a dokonce chápu jak videohry i jejich tvůrci fungují - převážně proto že k tomu mám velmi blízko (spoiler alert). Alien Isolation mi opravdu délka neničila už jen proto, že jsem na filmové jedničce a dvojce odkojen a bral bych herní dobu ještě delší - ale to je věc názoru. Každý máme na něco nějaký a proto je tady tohle diskuzní fórum.
@Honzek (29.01.2021 12:26): Z něčeho ty společnosti vydělávat musejí, když to řeknu jednoduše. Ono to může vypadat jako nenažranost, ale ono to není tak, že by tyhle "krátké" hry měli zas o tolik méně invence než sto hodinové open-worldy a vývojáři potřebuji finance jak pro běžný život, tak pro vývoj dalších her. Já tedy nejsem právě teď ochotný dát takovou pálku za téměř žádnou hru, jsem trpělivý a počkám na slevy či tak, ale pokud je někdo ochotný to tvůrcům dát, tak jenom dobře.

Ale zkrátka to spojování ceny s herní dobou je takové... na jednu stranu logické, na druhou tyhle hry jsou příběhové a přílišná délka příběh ničí (Ehm, Alien, ehm) . Jinak řečeno, je to příplatek za umělecký zážitek.
@Fritol (29.01.2021 12:22): No ona stojí 45 Euro na Steamu a to se mi zdá přehnané když přihlédnu k herní době. Je to spíš gamepassová hra kde jsem ji dokončil. Za 60 už by to potom bylo vůbec moc. Hodnotil bych to osobně na 30, ale je mi jasný že gor v dnešní době je třeba jít s cenou trošku výše. No uvidíš, přál bych ti aby ti to sedlo, má to svoje chybičky ale je to povedené a když vymaxuješ detaily a vyhodíš nahoru rozlišení, je to vůbec paráda.
@Honzek (29.01.2021 12:15): To je právě čistě můj názor/zkušenost. Názory recenzentů přímo jsem ani nečetl. Nicméně jsem určitě neměl v plánu se na hru kvůli hodnocení recenzentů vykašlat. Líbí se mi to už od oznámení a to hororové hry prakticky nehraju. Jak říkáš, nejlepší je si udělat vlastní názor, kor když je hra skoro zadarmo. Kdyby stála 60€, tak se do ní po pohledu na opencritic asi nepohrnu ovšem. :D
@Fritol (27.01.2021 20:42): Nechval dne před večerem, za mě se jedná a velmi slušnou hru, která navíc krásně vypadá a zvučí. Seděl jsem u toho přikovanej cca 8 hodin dokud jsem neviděl titulky a to se mi poslední dobou jen tak nestává. Zatím nejlepší titul tohoto týmu - můj skromný subjektivní názor po odehrání všech jejich her.
@Cathan (14.01.2021 16:07): Je to v gamepassu, který je aktuálně za dolar na tři měsíce. To asi stihneš dohrát. Levněji to nikdy neseženeš, leda by ti to Tim dal zadarmo někdy za pár let.