Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Lord of the Rings: Conquest

13.01.2009
63
63 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Multiplayerová 3rd person akce na motivy Pána Prstenů, vycházející z konceptu série Star Wars: Battlefront. V singleplayeru, kterým hra taktéž disponuje, je na výběr ze dvou kampaní, ve kterých se lze probojovat těmi nejznámějšími bitvami v historii Středozemě (např. Helmův žleb, Peleanorské pláně, Minas Tirith a Černá brána). Na výběr jsou čtyři bojové třídy: mág vybavený útočnými a ozdravnými kouzly, dále průzkumník se schopností stát se neviditelným a zasazovat smrtící rány, lučištník specializující se na boj na dálku a bojovník, který je nejlepší v kontaktním boji.

Multiplayer, kterému je hra primárně určena, obsahuje módy Conquest, Team-Deathmatch a Find the Ring. Conquest je založený na principech módu známého ze série Battlefield. Mód je vylepšený o možnost vyslat do hry silného hrdinu (Gandalf, Legolas, Aragorn), představujícího nejlepšího hráče strany, která má převahu. V módu Team-Deathmatch vyhrává tým, který má na konci kola víc bodů (ty přibývají za zabité nepřátele). Find the Ring je obdobou módu Capture the Flag, s tím rozdílem, že místo vlajky je třeba získat prsten.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Zoufale pátrám po kvalitní 3rd person hře na motivy Pána prstenů, ale stále hledám marně. Články k TLotR Conquest jsem ve Score velice hltal, protože tvůrci si tuto rubačku velmi vychvalovali a tak jsem se i docela těšil. Najednou se vyrojily vesměs negativní recenze a ohlasy a proto jsem hru zavrhl a přestal ji věnovat pozornost. Ale jelikož jsem zjistil, že hra podporuje kooperativní mulťák v hlavní kampani, odhodlal jsem se ji i přes jisté obavy zkusit…

Bohužel je od prvního okamžiku na hře vidět odfláklost. Těšil jsem se na epické bitvy, ale dostal jsem jen komorní rubačku se samoúčelnými skripty, které ale moc nefungují, protože jich je málo. Tvůrci se snažili navodit pocit bitevní vřavy stovkami respawnujících se vojáků. Nemůžem si ale stěžovat, nás to bavilo. Trochu mi vadily trhavé animace, obzvláště souboje tak nebyly moc dynamické a elegantní, jako třeba ve filmu, a působily krapet až komiksově.

Na výběr je z několika povolání – mág, lukostřelec, vrah a klasický bojovník. Já hrál převážně právě za bojovníka, protože mě boj za mága přišel nudný a boj za vraha zase dost těžký díky jeho malé výdrži. Lukostřelec taky nebyl moc potřeba, protože bojovník disponuje vrhací sekerou, která funguje jako taková slabší náhrada luku.

Po grafické stránce je to spíš taky mizérie. Lokace jako celek nepůsobí špatně. Jsou ale malé a úkoly v nich jsou repetitivní. Žádné epické momenty rozhodně nečekejte. Grafika samotná je dost nehezká, zejména textury jsou hodně rozplizlé. Kdyby aspoň hra běžela plynule. Bohužel trpí občasnými poklesy fps, a na to, jak vypadá, mi to přijde neadekvátní. Alespoň postavy jsou vymodelovány pěkně, hrdinové obzvlášť.

Moc jsem rád za nižší obtížnost. U těchto her je zvykem, že tvůrci přestřelí laťku a hra se stává vyloženě frustrující. Tady tomu tak povětšinou nebylo.

Pochválit musím filmovou licenci jak na hudbu, tak na ukázky. Momenty z filmu jsou skvěle sestříhané. Dění kampaně za Mordor se odehrává až po skončení trilogie a z filmu jsou využity některé scény, které původně byly v úplně jiné situaci a v jiném vyznění. V této kampani jsou sestříhány tak, že hráč má opravdu pocit, že Nepřítel pohltil celou Středozem a že se to opravdu ve filmu stalo. Bravo! Výborná práce střihařů!

Trochu mi chybělo, že si nemůžu zahrát za Froda a zbytek hobití Družiny. Závěrečné vyvraždění Kraje mordorskými vojsky mělo své kouzlo, ačkoli jsem se do boje proti hobitům moc nehrnul. Bylo mi jich hrozně líto. ;)

Ve výsledku se jedná o naprosto průměrnou hru, kterou jsme dohráli za dvě kratší odpoledne (jednu kampaň na jeden zátah). Fanouškům knih to moc nového neřekne, ale pokud chcete nějaký další doplněk k Jacksonově trháku, klidně do toho jděte. 50%

Teď že jen doufat, že připravovaná pecka s podtitulem War in the North dopadne lépe!

Pro: slušná hratelnost, motiv Pána prstenů, licence na hudbu a záběry z filmu, hezké hlavní menu, občas slušná atmosféra

Proti: odfláklé, nevyvážené, nehezké a šíleně krátké; ten chlápek, který věčně hulákal co máme dělat, mě děsně s*al

+12
  • PC 80
Od Conquestu jsem toho moc neočekával. Teprve když jsem zjistil že je od mého oblíbeného studia Pandemic (série Battlefornt) tak jsem se o hru začal výrazně zajímat a taky ji zkusil. Byl jsem hodně překvapen jak je hra podobná Battlefrontu (což je podle mě dobře). Hrát můžete dvě kampaňe, první je inspirovaná filmem, druhá má vlastní příběh který ale z filmu také vychází. Krom kampaně jdou hrát i jednotlivé mapy a to v módech CTF, Team deathmatch či Conquest (což je obdoba módu z battlefrontu. Vaším úkolem je zabírat posty za které vám nabíhají body. Čím více postů tím rychleji body nabíhají. Vyhrává ten kdo má nejvíc bodu)

Grafika je perfektní, jen škoda neviditelných zdí. Zvuková stránka je taktéž na dobré úrovni. Dále musím zmínit že krom klasických postav (bojovník, lučištník, zvěd, kouzelník) můžete hrát i za hrdiny známé z pána prstenů (Gandalf, Aragorn, Saruman, Sauron a další) Další věc na kterou nesmím zapomenout je multiplayer. Hra je mu primárně určena a hrát můžete buď cooperative kampaně nebo některé z 20 map.

The Lord of the Rings: Conquest mě hodně překvapilo. Čekal jsem nezáživnou a nudnou hru, nakonec se ale jedná o kvalitní převážně multiplayerovou akci se zajímavými charaktery, příběhem a lokacemi z filmu

Pro: Grafika, hratelnost, mód conquest, charaktery, hrdinové

Proti: Neviditelné zdi, málo map (vyšli ale už dva balíčky)

+4
  • PC 40
LOTR: Conquest rozhodně neukázal to, co jsem od něj očekával. Bitvy jsou slabé, hratelnost suchá a multiplayer taky není kdovíjaká zábava. S takovým potenciálem, jaký v sobě bitvy ve Středozemi ukrývají, se dalo pracovat mnohem lépe. Takhle tady máme jen Star Wars: Battlefront z prostředí Pána prstenů a co je smutnější, nijak výrazně nevylepšený. Ba dokonce i horší.
+3