The Lion's Song: Episode 3 - Derivation

16.03.2017
13.07.2017
10.07.2018

Třetí část Derivation je sondou do života knihovnice Emmy Recniczek, špičkové matematičky, která chce vystoupit z davu, stát se sama sebou, inspirovat druhé a prosadit se v oboru, jenž byl dosud doménou mužů. Ve 20. století bylo totiž pro dívky velmi obtížné dosáhnout jiné kariéry než ženy v domácnosti nebo matky. Panoval tehdy předsudek, že nejsou schopny intelektuální činnosti.

Emminy ambice jsou však mnohem vyšší. Nechce být jen tou domácí puťkou u plotny. Hodlá společnosti – teritoriu výsostně mužskému, v němž vládnou středověké názory – dokázat, že není jenom věšákem na hadry a že v hlavě něco má. Podaří se jí to?

Herní scénář se tradičně, po vzoru předchozích dílů, obměňuje podle hráčových rozhodnutí.

Po dohrání druhé epizody jsem neváhal a hned večer nadcházející se pustil i do třetí epizody této nápadité série. Zde se pro změnu podíváte na zoubek vídeňskému matematikářskému kroužku místních profesorů z pohledy mladé knihovnice Emmy Recniczek.

Jelikož jsem v mezidobí záměrně viděl hrůzný rakouský apokalpytický film Jaderná havárie: Den první, kde si z nás dělají docela prdel a ještě nás uráží, potřeboval jsem přesvědčit, že Rakušáci nejsou zase tak špatný národ. Tato vlídná vizuální adventura byla dobrou volbou. Radost mi v rozmezí jednoho večera opět udělala.

Emma Recniczek je opět další ze zajímavých postav. Navíc se tu postavy začínají mezi sebou prolínat a tak je znát, že se pomalu schyluje k epickému zakončení, na což jsem hodně zvědavý. Atmosféra opět hezká, milá, neotřelá, plná sépiových prvků, pěkné Vídně. Tak pěkné, že jsem si uvědomil, jak moc Vídeň vlastně chci už tolik let navštívit. Tak třeba se i dočkám.

Postupem času zjišťuji, že hrát tuto hru o čtyřech epizodách vůbec není ztráta času. Naopak se jedná o originální sérii, kde fyzicky nikde žádné předměty nesbíráte, ale Vaše rozhodnutí má vliv i v nadcházejících příbězích. O to víc tak můžu říct, že se na závěr těším…

Pro: Tvůrci umí vytvořit důvěryhodné a zajímavé postavy, ke kterým si prostě s radostí vytvoříte vztah. Navíc je tu i minihra v podobě matematických rovnic. Nic složitého, opět ve stejném duchu jako předchozí epizody…

Proti: Řekl bych opět stejně krátké, ale pár hodin jsem ve hře už přeci jen vydržel. Předpokládám, že brzo začnu tvrdit, že největší proti je, že hra nemá více epizod.