The Lion's Song: Episode 1 - Silence

07.07.2016
13.07.2017
10.07.2018

freeware

Příběhová čtyřepizodní adventura The Lion's Song, sevřená v prostředí Rakouska (počátek 20. století), splétá osudy tří charakterově odlišných postav stojících na prahu síně slávy. Toto trio dostává jedinečnou šanci předvést celému národu svůj přirozený talent, rozvíjet společnost a upevnit si vliv v ní. Ale ještě než svá jména vměstnají do dějin zlatým písmem, musí se nejdříve popasovat s ostychem, s tíhou mediálního humbuku či s diskriminačními předsudky.

V první části (k dispozici zdarma) sledujeme mladou, mimořádně nadanou hudební skladatelku a houslistku Wilmu, kterou znervózňuje blížící se sólové debutové vystoupení na divadelních prknech. Potlesk, nadšené reakce a celkově vřelé přijetí publika by pro ni znamenaly příslib lepších časů. Bohužel věci se v tuto chvíli nevyvíjí tak, jak by si přála. Zápasí totiž s tvůrčím blokem a marně shání inspiraci ke své zbrusu nové skladbě, jež by všem vytřela zrak. Ze svazující atmosféry domova proto uniká do rakouských Alp, kde hledá rozptýlení a onu pomyslnou svěží jiskru, která odvane vše špatné. Hráč svými volbami rozhodne, jakým směrem se bude Wilmina budoucnost ubírat.

Hlavním poznávacím znakem The Lion's Song je bitová grafika ve šviháckých sépiových barvách ve stylu retro. Nápad na hru se původně zrodil v soutěži Ludum Dare 30. Vývojáři nakonec koncept rozvinuli do plnohodnotné verze.

Vlastně se nejedná o klasickou 2D adventuru, spíše se jedná o vizuální román s vizuálem 2D adventur devadesátých let. Nu což, i to mohou mít mazlíčkové rádi.

The Lion's Song je projekt rakouských vývojářů a první epizodu s názvem Silence uvolnili zdarma pro hráče, aby je nalákali na další, již placené, díly. Co Vám budu povídat, neodolal jsem ani já. Hru jsem tedy spustil a začal pozorovat, jak se začíná odvíjet příběh v originálních sépiových barvách. Příběh hudební skladatelky a houslistky Wilmy, o které všichni mluví, že je neuvěřitelně nadaná. Navíc její zaměstnavatel po ní chce složit nějaké skladby pro svůj budoucí koncert, který je za dva týdny. No a jelikož jí to moc nejde od ruky, pošle jí někam do Alp, kde to tamní démoni a samota z ní vymámí. Nebo i pěkný odkaz na Česko v podobě Leoše, který objevil možnosti telefonování a náhodou se dovolá zrovna Wilmě.

Moc pěkná a nápaditá jednohubka. Sice nad hrou příliš přemýšlet nemusíte, ale výběr možností Vám do budoucna určí průběh dalších epizod. Je totiž pravda, že během hodiny hraní jsem toho ve hře opravdu moc neudělal, ale zaujala mě svým nápaditým zpracováním natolik, že si rád zahraju i další epizody.

Pro: Jednoduchá, nápaditá, originálně sépiově zbarvená, atmosferická jednohubka s letmým odkazem na Česko, kterých si vždy vážím.

Proti: Počítejte s tím, že se jedná o opravdový úvod do hry, takže jediné, co hra první epizodou nabídne je nápad a nalákání na další epizody.