The Legend of the Prophet and the Assassin

The Prophet's Trail

01.10.2000

The Legend of the Prophet and the Assassin (nebo také The Prophet's Trail) je pokračování historické adventury Pilgrim: Faith as a Weapon. Stejně jako předchůce je 3D first-person adventurou s velkým důrazem na historické reálie, které jsou hráči prezentovány jak ve hře samotné, tak i v encyklopedii, kterou lze kdykoliv v menu vyvolat a jež obsahuje hromadu informací. Též jako Pilgrim je tedy i v The Prophet's Trail silně přítomna edukativní složka.

Hrajete za Ay-Sayfa, bývalého templáře a válečníka křížových výprav, který hledá Simona, hrdinu prvního dílu. Hra se odehrává v 13. století na Blízkém východě. Prozkoumejte Jebus, město klidu a míru, smlouvejte s kupci na trzích v Jeruzalémě a navštivte Uvak Khan, palác vládců. Bojujte s démony a duchy a odhalte rozličná tajemství.

Originální vydání Dreamcatcheru, později pojmenovaného Part 1 - The Prophet's Trail, obsahovalo 2 CD. Druhé vydání bylo pojmenováno stejně, avšak obsahovalo 4 CD, 2 s touto hrou a 2 s hrou Secrets of the Alamut.

Hodnoceni 0% je teda HOODNE prehnane. Hru se mi sice podarilo spustit jak na Win7, tak na Win8, ale z nejakeho duvodu mi hra odmita ukladat pozice. Zkusim to kdyztak jeste virtualizovat, az bude cas.

EDIT: tak se mi podarilo problem s ukladanim castecne vyresit - pri pokusu o ulozeni hry to sice porad hlasi chybovou hlasku, ale prece jen se save vytvori. Je to nejnovejsi soubor ve slozce Save, staci jen alt-tabnout a save si zkopirovat. Zatim mam za sebou prvni kapitolu a celkem se to da... i kdyz to mesto/bludiste Jebus bylo celkem otresne.

EDIT 2: zkusil jsem, jestli nepomuze zmenit lokaci, do ktere se hra instaluje. Zda se, ze na hru nema vliv, jestli se instaluje do predpripravene slozky (program files), primo na disk C nebo kam, pripadne jestli je hra spustena v admin rezimu ci jsou jeji soubory odemcene a je mozne data prepisovat.

Pri pohledu do error logu se hra pokousi vytvorit save v lokaci C:Legend Part 1\dataSaveSaveGame.ars - proc se tam pokousi vlozit duplicitne obracene lomitko, netusim, kazdopadne u sestricky Pompei ze stejneho roku a rovnez od Arxel Tribe se podobny problem vyskytuje taky a setup ani neni mozne spustit.

Nakonec se mi podarilo pres problemy zpusobenymi castecne starim hry a castecne asi i prasackym programovanim tuto hru nejen zprovoznit na Windows 8, ale dokonce ji i uspesne hrat a dohrat. Tim asi-prasackym-programovanim se ostatne vyznacuji snad vsechny hry od Arxel Tribe, coz je obrovska skoda... (kdesi jsem cetl historku o jednom hlavounovi z ekonomicky silnejsi casti Evropy, kterak se rozjel na (jiho)vychod do (jiho)slovanske zeme a zdesil se, kdyz zjistil, ze hru programuji v jazyce pro automaticke pracky... ale jestli se to tykalo prave Arxelu, to uz si bohuzel nepamatuji.

Nuze, ke hre samotne. Zaprve, hra (prinejmensim prvni cast ctyrdiskove edice) neobsahuje zadnou encyklopedii a je edukativni asi tak jako Alchymista. Zajemce o historii se vic nauci z Assassin's Creed. Coz ovsem nebrani tomu, aby se do (ve hrach ci jinych audiovizualnich dilech zridka zpracovavane historicke epochy a umisteni) nemohl odehravat zajimavy pribeh. A priznejme si, pribeh tu celkem zajimavy je, a dokonce i celkem slusne podany, dokonce i pomerne originalni. Hodne k tomu pomahaji i cutsceny. Graficka stranka nam uz trochu zastarala, na monitorech s rozlisenim 1920x1080 pusobi prece jen ponekud pixelovate a zvlaste animovane obliceje npc pusobi uz celkem rusive. Na druhou stranu se tu dockame dekapitace i ghúlek nahore bez, navic kde jinde uvidite protagonistu adventury resit tolik ruznych problemu pouzitim Scimitaru (coz je rovnez prijate jmeno protagonisty).

Hre by se dalo vytknout i to, ze je pomerne kratka, s prihlednutim na rok vyroby. Na druhou stranu na dil druhy se nemuselo cekat tak dlouho a pomerne rychle se prodavaly i spolecne, takze co se rozcilovat (zvlaste, kdyz clovek ma prave to doplnene vydani). Paradoxni je, ze oba dily neni mozne nainstalovat soucasne.

Nakonec bych tu mel jeden pratelsky pozdrav pro kolegu chuckyho: bud napis, proc tomu davas nula procent, nebo si vytahni hlavu z rekta...