Nevím jestli se mi to jen zdá, ale třetí díl zatím působí jako taková reimagimace prvního dílu a docela mi je to líto. Zase se tu seznamuje se školou, opět hned na začátku něco na styl školní budovy s jedničky a vše se tak nějak pozastavilo. Oproti sviznemu začátku ve dvojce docela krok na zpět.

Hlavně když se vezme v potaz že vztahy a tak se projeví až v dílu čtvrtém a tady skoro ne. Docela je mi líto že trojka zatím fakt připomíná jedničku jen s rozdílem že Rean je učitel a musí vše dělat znovu s novými studenty :D
@Charllize (22.10.2019 12:27): Tak oni pořád mají nízký Budget ne ? Jako animace postav i provedení fakt vypadají skvěle oproti minulosti :D

Školní budovu nesnáším pořád, ale byla to příjemná nostalgie když tam jeden ze studentů přistál pod jednu studentku a ta mu dala facku a Rean jen: "Historie se opakuje" :D Tak to pobavilo :D
První pocity super, sice mě jako vždy štve začátek, kde mi musí opět vše vysvětlovat. Ale pobavilo jak se opakovalo to co se stalo Reanovi v té staré školní budově, akorát to teď bylo s jinými studenty.

Plus mi tak nějak přijde že se to tu trošku více zaměřuje na jinou postavu než na samotného Reana, ale je to super. Hlavně grafika už je o několik tříd jinde :D
@Solidor (21.10.2019 15:57): Tak super, jako byla by to velká pálka kdyby třetí díl měl jiné Voice Actory :D

U mě jediný Day One, nestíhám nic dohrát a času není dostatečně. Tak aspoň že mi vyšla nemoc na vydání Trails a během neschopenky mohu hrát :D
@jones1240 (21.10.2019 15:41): Lokalizaci dělá nově NISA, ale najala lidi, kteří pracovali na prvních dvou dílech.

A ano, letos asi můj poslední Day One.

Travis Shrodes, marketing manager for NIS America, talked to me about how important getting the translation right was to them. According to Shrodes, the company was well aware of fans’ worries when it was announced that NIS would be handling the localization. They’ve been quick to try and assuage any worries that fans might have by being open about communication and using their Discord.

A huge step in boosting fans’ confidence was bringing on key members of the localization team from the first two Cold Steel games; former XSEED games staff Brittany Avery, Ryan Thomson, and Kris Knigge.
Tak již zítra konečně po několika letech čekání trojka :D Už jsem fakt zvědavý, akorát mě lehce děsí že tenhle díl se má nejvíce opírat o staré hry z Trails série. Takže doufám že to nebude až takový porod co se chápání příběhu týče :D

Jako fakt se těším, po dlouhé době hra kterou budu hrát hned Day One od doby Persony 5, tak snad se mi nedostane stejného zklamání :D
@Solidor (20.06.2019 08:30): Spis to cele bylo slozene z pribehu mensich, kazda field study mela svuj pribeh ktery se zakoncil, vetsinou.
Mozna proto mi to prislo rozmanitejsi nez dvojka ktera uz vzasade jede na jednom velkem pribehu. A proste me zatim to schaneni skolaku pod jednu strechu nebavi tolik, ale jak jsem psal jsem nekde lehce za pulkou a ted ocekavam ze se to fakt rozjede :)
A proste tu Claire mi brat nemeli
@Charllize (20.06.2019 08:08): Ale jo. Jako první díl trilogie (vlastně už tetralogie) to je v pořádku. Představení světa, postav a politiky. To je v pořádku. Samostatně ten příběh v jedničce ale vlastně skoro vůbec není. A ve chvíli, kdy se příběh rozjede, tak hra končí bez jediného vysvětlení čehokoli.

Dvojka tohle dělá mnohem líp.
@Solidor (19.06.2019 23:06): Jo, me se to libilo. proste jsem to necekal, Zrejme ukojen vlastni samolibosti a zkusenosti z desitek jinych jrpg jsem nepredpokladal to co tam bylo, dost jsem na to ziral. dostaly me, co nadelam :)
@jones1240 (19.06.2019 22:27): ja nepochybuju ze tam bude jeste plno zvratu, ale nevim nevim jestli to trumfne konec jednicky, necham se prekvapit :)

mam za to ze kancler Osborne je nazivu a celou tu snobskou revoluci ridi on a Crow je jeho poskok. Ale nic mi nerikej, pisu to jen kdybych se trefil :)
PS: vysel Dragon Star Varnir, mel bys rozbit prasatko :) A honem nez ti to Solidor rozmluvi :)
@jones1240 (19.06.2019 07:36): me naopak přijde že těch soubojů a průzkumu bylo víc v jedničce, ale tyhle věci mám rád, takže mi to nevadí.nebetycne mě naštvalo že mi sebraly Claire :)
A taky už citim v kostech že to bude kratší než jednička.
Ale jinak fajn, jak jsem psal pořád to je zábava a výborna hra.

Ale aspoň jednou jedinkrát by někdo mohl udělat něco nedobroserskeho, třeba nakopnout Celine, pocmarat fixama Valimara nebo prostě cokoliv :)
@Charllize (17.06.2019 11:12): A jeje, jako uprimne pro me je dvojka lehce lepsi, uz jen diky dospelejsimu pojeti pribehu v pozdejsi fazi. Kazdopadne co se tyce jalovych dialogu, tak mi spise prislo ze ze zacatku jsou hodne orientovane na citove vylevy, hlavne protoze prvni polovina hry je prakticky znovu shledavani, ale me se to libilo. Co me naopak sralo je mega Grind v pulce hry, kdy clovek musi tak pet hodin chodit po jeskynich co vypadaji stejne, porazit debilne tezkeho bosse a neco sesbirat pro budouci pokracovani. Horsi nez to debilni prozkoumavani skoly :D

Jinak myslim si ze finale te prekvapi, dost se tam dle meho vystridaji strany a pohledy na to kdo je zaporak.
Zatim mi to prijde o neco horsi nez prvni dil. Jalovych rozhovoru je vic, nastesti to zachranuje kocka Celine ktera do te party totalnich dobroseru vnasi trochu normalnosti svojima sarkastickyma poznamkama. Taky se mi nelibi ze postavy co ma clovek skoro 30 hodin v parte pak proste odejdou. Druha cast hry se tvari vice otevreneji, ale zatim mi to taky jako plus neprijde. Samozrejme skvelych dejovych zvratu a mnohdy vybornych dialogu tam je porad dostatek takze to porad je silny nadprumer v tomhle smeru. Grafika je o fous lepsi a detailnejsi nez minule.
Nejhorsi je ze zrejme uz dopredu tusim jake bude plus minus finale hry, coz se mi u prvniho dilu nestalo, ale porad tak nejak doufam ze se pletu. Zatim tedy horsi nez jednicka, ale jeste nejsem na konci, takze se uvidi :)
PS4 verze má solidní fps dropy, sem tam. Ale pouze na PS4 PRO. Díky nativnimu 4k rozlišení. Je to prasarna, hra z PS Víta nejede na 50x výkonnější konzoli stabilně:(
@Solidor (19.01.2019 14:10): maji i nejakou lepsi edici, ale vzasade nic moc za ty penize. Moje predstava vsech ctyr dilu v uniformnim steelbooku odplula na sire more a tam se nenavratne potopila :)
https://store.nisaeurope.com/collections ... -academy-edition-ps4

takhle vypada jednicka a dvojka steelbook.
https://gematsu.com/2018/10/the-legend-o ... g-west-in-early-2019

Na PS4 ten YS VIII postupne nejak dopatchovali, vcetne nejak pozmeneho dabingu a podobne. Na PC to je udajne prusvih dodnes a Switch verze nevim:)
@Solidor (17.01.2019 23:03): Super. Nesnasim tyhle oznameni bez konkretniho datumu :)

EDIT: ted jsem koukal ze trojku bude vydavat NIS. Hmm, to je dost pitomy, ja pocital ze to vyda ten stejny vydavatel jako prvni dva dily ktere maji krasnou steelbook edici. Takhle bude kazda polovina serie vypadat jinak. Samozrejme je dobre ze to vubec vyjde, ja spis jen tak na okraj.
Je ale super, že u těch částí, kde chybí interpunkce, můžu kdykoliv k převozu používat motorku. ;)
Urcite horsi jak jednicka, postavy maji mnohem mene prostoru, pribeh zacina mit uprostred lehce stereotypni system, tedy spis ta cesta k pribehu je stereotypni. I pres to ale stovka, pribeh zajimavy i dospely, hraje to cele neskutecne dobre na city.

Navic u toho uz mam pocit jako bych jel na dovolenou za kamarady po nekolika letech a vsechny po dlouhe dobe videl a byl z toho stastny.

Uz jen aby prelozili trojku...
@Charllize (16.07.2018 22:35): Já tak nějak počítám že nějaké hlavní postavy určitě zemřou, protože už i ve dvojce mi přijde že se to trochu ostří a pak když jsem se dozvěděl co přichází v dílech dalších, fjů to mě dost překvapilo :D Hlavně mi nějaká fanynka sdělila že prý to s postavami půjde v budoucnu dost do sraček :D No nemohu se dočkat :D
@Charllize (16.07.2018 12:30): Právě, že ano.

Na konec KH1 navazuje přímo Chain of Memories. Současně s ChoM se odehrává 358/2 Days. Na závěr 358/2 navazuje KH II. Na konec dvojky navazuje Dream Drop Distance. Na DDD by měla navázat trojka. To je Sorův příběh. Ostatní díly jsou všelijak nastrkané okolo nich.

Ale chápu, že nehráči série to asi unikne :)

A ME3 taky nenavazuje přímo na dvojku, pokud si dobře pamatuji?
@Charllize (16.07.2018 12:23): Jak nenavazují? Všechny navazují a některé se odehrávají současně. Občas je pár let odskok, ale abys chápal, co se děje musíš hrát (nebo spíš nastudovat) všechny díly.
@Solidor (16.07.2018 07:13): Jako přesně, já už v tom mám místy lehký zmatek, a to hlavně když jsem dvojku začal hrát tak po půl roce od jedničky :D Jako je fakt hezké že ti tvůrci vytváří takhle jako funkční a zajímavý svět ale aby to člověk celí vstřebal tak by si musel snad dělat i poznámky :D

Ta dvojka je ale silné emocionální vydírání už od začátku :D Snad ta trojka v eng bude už brzy :D
@Charllize (15.07.2018 12:39): Jako jde ale prostě když tam na tebe vyprsknou věci ve stylu: "Tomu vládne Duke Cayne a je s tímhle a s tímhle", tak si chvilku říkám: "Eeeeh, a to byl kdo ?" Jako ty už si určitě zahraj to celé od začátku, protože místy je to fakt informačně husté :D Jo a líbí se mi jak to hezky funguje s předešle nahranou pozicí. Flashbacky jsou ovlivněné tím s kým jsi měl vysoký vztah, a tak. Takže to působí opravdu jako že hraješ dál jedničku :D
@Charllize (13.07.2018 20:10): Jediný problém co mám je ten, že jsem za tu dobu snad zapomněl hodně důležitých politických věcí. Takže se místy jako ztrácím kdo je kdo :D Ale už z prvních tří hodin jde vidět že tohle je na jiném levelu než jednička :D

Fakt se mi líbí jak to v každém díle více opouští tu pohádkovou naivnost a pomalu to směřuje k politickému a i místy drsnějšímu dramatu.
Tak jsem to konečně rozehrál a k mému údivu je technická stránka zatím o něco lepší, a na začátku samozřejmě i ta slzička ukápla. Jako ta série umí hrát na city fakt skvěle ! :D
@jones1240 (14.02.2018 10:04): Naopak! Mám tu několik uživatelů, u nichž mě hodnocení dokáže spíš rozehrát nějakou hru. Asi nejlepší forma, jelikož recenze a další prostředky se vždy netrefí do vkusu.
@Drolin (14.02.2018 09:39): Tak Solidor dal 9/10 i druhému Trailsu a řídit se hodnocením jiných je trochu úsměvné :D

Velká produkce ale neznamená dobrou hru, myslím že Trails co se týče obsahu hravě strčí FF XV do kapsy.
@Drolin (13.02.2018 17:04): Teoreticky zatím jen dvěstě hodin, další dva díly jsou v nedohlednu. Komické ale je že se těšíš na Berserii a FF XV které jsou ještě mnohem více klišé.

Dej Trails aspoň šanci a nebudeš litovat.
@jones1240 (13.02.2018 15:36): Bravely Default má ale úžasný soundtrack!

Trails má 100+ hodin, respektive 400+ jako celek. Lákavější mi přijde Berseria a právě také čekám hlavně na Ni No Kuni II a FF XV.
@Drolin (13.02.2018 13:44): To je právě to kouzlo Trails, navenek se tváří jak píši v komentáři dost klišé a pohádkově ale to se ve hře později smaže a dějí se tam velké zvraty a to jak politické tak mezi charaktery.

Stačí zahrát a nesoudit z traileru, Trails je jedno z nejlepších JRPG za posledních pár let.

Bravely Default je oproti tomu dosti repetetivní se špatnými charaktery.
@jones1240 (12.02.2018 21:42): ne. Porad nevim co ty ps4 remastery. Ale casto na to myslim. Mozna na to dojde. Jenze za chvili bude sword art online:fatal bullet a pak hned ni no kuni 2. A pak ten nioh, monster hunter, xenoblade...:)