@Ringo (02.07.2022 18:19): Ta 3D grafika při soubojích byla tragicka už v době vydání. Udělali by tenkrát lip kdyby ty souboje byli pixel jako zbytek hry. Jenže PS1 2D grafika byla složitá na zpracovani, konzole byla dělaná na 3D zobrazení, tak holt udělali takového kockopsa, navic se to 3D tenkrát dost protezovalo. Až to na mne skoro působí ze to měli rozpracované původně na ten SNES. Ale hra to byla výborná.
@Peach (02.07.2022 00:59): Wild Arms je pecka hra, Legend of Dragoon mě oproti tomu moc nebavil, navíc okatě kopíroval FF7. Jinak Wild Arms byl v podstatě první jRPG na PS1 a měla to být taková reklama na PS1 pri RPG hráče. Graficky vypadá hodně jako SNESovka, protože vznikla na přelomu přechodu ze SNESu na PS1 v roce 1996, v době, kdy ještě vznikaly poslední hry na SNES.
@Peach (02.07.2022 00:59): Wild Arms měl být taky pokus Sony konkurovat FF. Ale dělal to Media Vision. Tenhle první díl dostal i remake pro ps2 s podnazvem Alter Code F a používal jiné mechaniky co mela Wild Arms 3 ( za mne nejlepší díl, též dostupný na ps4/5)
Kdyby jsi to někdy chtěla zkusit tak nejlíp vychází ten třetí díl. Má celkem hezkou cell shaded grafiku, a zasazení do takového western/steam punk/sci-fi stylu je poměrně originální. A můžeš tam tahove bojovat při jízdě na koni, to jsi určitě ještě nikde nezažila :D

Legend of Dragoon bych si ještě rad zahrál jednou, ale bůhví jestli na to někdy dojde.
@Charllize (01.07.2022 16:30): Hrála jsem to teď na emulátoru, ale hráli jsme to taky tak před 15 lety s taťkou na konzoli. Pamatovala jsem si z toho ale akorát začátek.

Grafika si myslím, že je lepší než FF7, horší než FF8/9, ale to teď po víc jak 20 letech od vydání nehraje roli. Ale chápu, že při vydání mohla někoho zklamat. Třeba teď koukám na ten Wild Arms, a ten je teda hodně hnusnej na PS1 hru, očekávala bych ho na SNES nebo nějaký handheldový Nintendo (a stejně to může být vynikající hra).

Jiný čistě in house Sony JRPG taky neznám. Ale určitě pomáhali s vývojem u hromady her. Třeba u mýho oblíbenýho souls žánru prý spolupracovali na vývoji hned u tří her, originálu i remaku Demon's Souls a Bloodbornu.
@Peach (komentář): To jsi hrála teď někdy, princezno? :) Na emu? Nebo na konzoli?

Ja si tu hru skoro nepamatuju, dohral jsem ji když vysla. Ale oproti FF, jak píšeš, to chudší bylo. Možná proto jsem se k tomu už nikdy nevrátil.
Taky mi přišlo ze ackoliv to pusobilo dobre bylo to graficky o dost horší než třeba FF 7 8 9.
Mimochodem asi jediný jrpg co kdy Sony udělala, takhle z hlavy, třeba mne opravis.

Jinak ta hra ohlas má velký, ale spis v rámci konzoloveho underground hnutí a lidi co volají po remaku nebo remasteru je docela dost. Snad to daji aspoň formou classics na ps4/5 jako teď nedavno Wild Arms. Mimochodem WA serii by sis měla zahrát, jestli jsi už tak neudělala. Podle mě jedna z top jrpg serii.
Fajn koment !
@S4TW (04.08.2020 16:16): V dobrem stavu a puvodni black label vydani je tak kolem 160 dolaru. Greatest hits vydani kolem 80-100. PAL verze vysla tusim jen black label a taky to je kolem 150 euro. Nevim, ja bych to za to nedal :)

@Ringo (04.08.2020 16:39): Ja nedavno sehnal Lagaiu 2. Taky moc pekna serie o ktere nikdo moc nemluvi.

@Richmond (04.08.2020 16:49): oproti najezdum kamery pred soubojem v Lost Odyssey na Xboxu 360 bez hardisku byla tohle jeste pohoda :) A jak jsi se k tomu zrovna ty dostal? Emulator ?
@Ringo (04.08.2020 14:19): Mně taky odradil souboják, i když z jiného důvodu. čekat desítky vteřin, než kamera najede na bitvu, pořád dokola sledovat animace nepřátel, které trvají další desítky vteřin. Úplně mě to znechutilo a ačkoliv jsem to nějakou dobu hrál, na zbytek jsem neměl nervy. Jinak moc pěkná 2D grafika pozadí s hnusnými 3D postavičmami. Kdybych to hodnotil, dal bych asi 60%, ale nebudu to hře kazit, protože zase tak dlouho jsem to nehrál.
Od této hry mě hned na začátku odradil soubojový systém na postřeh.
Hmm. To tady nebylo? Nebylo :)
Hra co mela vyzvat serii Final Fantasy a nastolit novy rad. Rad SONY jrpg. Moc to nevyslo. I kdyz ta hra je dost dobra. Dnes je i dost cenena do sbirky.
Osobne si polovinu veci co ve hre byla uz nevybavim, ale takhle po tech letech slo o plnohodnotne jrpg bez vetsich kompromisu. Soubojak byl trosku tezkopadny a i na pomery PS1 byla grafika horsi nez u her co delal Square. V tehle podobe bych to nejspis uz znovu nehral, ale nejaky remaster bych asi docela uvital.
Hra se pri vydani prodavala za 1999 kc, coz bylo trosku vic nez u jinych her, o dve tri stovky :)