The Last Door: Season 2 - Collector's Edition

29.03.2016 PC
Psychiatr John Wakefield, který v předchozí sérii léčil hlavního hrdinu Jeremiáše Devitta, jenž záhadně zmizel, se vydává najít svého ztraceného klienta. Jak však rozplétá záhadu plnou zapovězených tajemství a šílenství, uvědomí si, že je čím dál více pohlcován touto temnotou. Najde svého klienta, nebo se ztratí při hledání Posledních Dveří jako on?

Jedná se o jednoduchou Point 'n Click hororovou adventuru zasazenou do viktoriánského Londýna. Stejně jako předchůdce si hra bere silnou inspiraci z děl dnes už nesmrtelných hororových autorů jako E. A. Poe nebo H. P. Lovecraft. Stejně tak původně vycházely jednotlivé díly této série zdarma na stránkách tvůrců hry. Collector's Edition pak obsahuje všechny epizody a navíc nabízí od původní verze bonusy v podobě nových hádanek, postav a lokací.

Mi přijde že ta obtížnost šla oproti první sérii dost nahoru.

Druhá série temné hororové adventury z viktoriánské Anglie začíná tam, kde první skončila. Tentokrát jsme však v roli doktora Wakefielda, který v prvním díle figuroval jako Devittův psychiatr. Vydáváme se na cestu za nalezením svého pacienta. Opěv ve čtyřech kratších epizodách projdeme několik pochmurných lokací od ulic Londýna až na tajemný ostrov.

Druhá série The Last Door je o něco rozsáhlejší než první. Lokace jsou otevřenější a v rámci jednotlivých kapitol se pohybujeme i po otevřené mapě - můžeme si vybírat do kterých lokací se vydáme. Také dialogy jsou nyní klasičtějšího ražení, kdy si vybíráme různé otázky a odpovědi. Celkově se druhá série více přiblížili ke klasickým point & click adventurám.

Některé hádánky jsou celkem zapeklité, ale zákys hrozí jen v minimu případů. Příběh ubíhá svižně a než se nadějete, jsou tu závěrečné titulky. Tentokrát by měl být příběh již uzavřený. Třetí série není podle vývojářů vyloučená, ale momentálně se věnují jinému projektu, takže uvidíme. Já jsem si rozhodně obě série hodně užil a určitě doporučuji.

Pro: Opět fantastická hudba a ozvučení, minimalistická grafika, atmosféra

Proti: Trochu kratší poslední epizoda