Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Last Door: Season 2 - Collector's Edition

70
6 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
29.03.2016 PC
12.10.2016 Android
26.10.2016 iOS
Vývojáři:
The Game Kitchen
Oficiální stránky:
http://www.postudios.com/company/games/las…
Psychiatr John Wakefield, který v předchozí sérii léčil hlavního hrdinu Jeremiáše Devitta, jenž záhadně zmizel, se vydává najít svého ztraceného klienta. Jak však rozplétá záhadu plnou zapovězených tajemství a šílenství, uvědomí si, že je čím dál více pohlcován touto temnotou. Najde svého klienta, nebo se ztratí při hledání Posledních Dveří jako on?

Jedná se o jednoduchou Point 'n Click hororovou adventuru zasazenou do viktoriánského Londýna. Stejně jako předchůdce si hra bere silnou inspiraci z děl dnes už nesmrtelných hororových autorů jako E. A. Poe nebo H. P. Lovecraft. Stejně tak původně vycházely jednotlivé díly této série zdarma na stránkách tvůrců hry. Collector's Edition pak obsahuje všechny epizody a navíc nabízí od původní verze bonusy v podobě nových hádanek, postav a lokací.


Poslední diskuzní příspěvek

Mi přijde že ta obtížnost šla oproti první sérii dost nahoru.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Z komorní hororové adventury se stala spíše temná investigativní adventura klasického střihu, která mi možná více připomínala (s notnou dávkou nadsázky) třebas Broken Swordy/první Gabriel Knight. Vše je tak nějak rozsáhlejší, navštívíme tu více lokací, pokecáme s vícero NPCčky a vyřešíme více hádanek, v rámci epizod se pak pohybujeme po celých městech/ostrovech, k čemuž nám dopomáhá mapa, která jednotlivé lokace zaznamenává.
S větší rozsáhlostí hry šlo v ruku v ruce i o něco kvalitnější technické zpracování, lokace jsou o něco málo detailnější, hra konečně podporuje widescreen a vyšší rozlišení.
Naštěstí tak nějak autoři zachovali svůj um pro výběr dostatečně fajn (jakkoliv neoriginálních) lokací, které mají společně s Lovecraftovým settingem opět skvělou atmosféru a žádná z obrazovek nepůsobí nezajímavým či zbytečným dojmem. S výjimkou finální epizody, která je spíše tak nějak sérií nezajímavých mindfucků, bez nějaké pořádné ústřední myšlenky.

Avšak... co se týče příběhu, je Season 2 tak trochu zbytečným pokračováním, nenabízí příliš nových informací a je spíše nastavovanou kaší, závěr, který vyzní opět tak nějak do ztracena, je pak vyloženě k smíchu. Celou tuhle dlouhou cestu jsem podnikal s myšlenkou „konečně se dozvím co je na té „druhé straně“, „konečně odhalím to velké tajemství, které v jedničce bylo jen nakousnuto“ a ono houby, během Season 2 se nedozvíte absolutně nic, pouze pár drobných střípků dotvoří onu mozaiku, ale vesměs celou dobu objevujete něco, co už dávno víte ze Season 1. A pokud hru nehrajete vyloženě kvůli atmosféře, stylizaci či hratelnosti, můžete Season 2 s klidem vynechat.

Season 1 navíc byla hutnějším, méně ředěným zážitkem.
+13
  • PC 80
Druhá série temné hororové adventury z viktoriánské Anglie začíná tam, kde první skončila. Tentokrát jsme však v roli doktora Wakefielda, který v prvním díle figuroval jako Devittův psychiatr. Vydáváme se na cestu za nalezením svého pacienta. Opěv ve čtyřech kratších epizodách projdeme několik pochmurných lokací od ulic Londýna až na tajemný ostrov.

Druhá série The Last Door je o něco rozsáhlejší než první. Lokace jsou otevřenější a v rámci jednotlivých kapitol se pohybujeme i po otevřené mapě - můžeme si vybírat do kterých lokací se vydáme. Také dialogy jsou nyní klasičtějšího ražení, kdy si vybíráme různé otázky a odpovědi. Celkově se druhá série více přiblížili ke klasickým point & click adventurám.

Některé hádánky jsou celkem zapeklité, ale zákys hrozí jen v minimu případů. Příběh ubíhá svižně a než se nadějete, jsou tu závěrečné titulky. Tentokrát by měl být příběh již uzavřený. Třetí série není podle vývojářů vyloučená, ale momentálně se věnují jinému projektu, takže uvidíme. Já jsem si rozhodně obě série hodně užil a určitě doporučuji.

Pro: Opět fantastická hudba a ozvučení, minimalistická grafika, atmosféra

Proti: Trochu kratší poslední epizoda

+7