The Last Crown: Midnight Horror

29.10.2015

The Last Crown: Midnight Horror je kratším prequelem titulu The Last Crown: Blackenrock. Jde o speciálně k Halloweenu vydanou příběhovou část ze světa Saxtonu, a po sedmi letech také první návrat do těchto lokalit od vydání původního The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure.

V adventuře kratšího rozsahu se hráči dostanou především k plnění menších úkolů a zvláště odhalení jedné velké, rámcové, záhady. Zjistit, kdo nebo co, straší v jednom z pokojů krčmy "The Bear". K užitku tak přijdou všechny nástroje na lov duchů a paranormálních aktivit, které poslouží k odkrytí mystéria.

Tak dohráno : ) Sice jsem musel celou hru začít znovu, ale konečně se povedlo překonat prvopočáteční problém, kdy se mi nespustily dvě podstatné scény potřebné pro vývoj děje George nevyběhl do horního poschodí / nedošlo ke zjevení ducha námořníka uvnitř domu / do pokoječ č. 2 nebylo možné aktivně vstoupit, aby tam člověk mohl pátrat.

Trochu mě překvapilo, že spousta předmětů v inventáři, kterým jsem dával nějaký význam, se později ukázala jako zbytečná. Párkrát jsem se ocitl v situaci, kdy přestože došlo k výraznému postupu v ději, tak zainteresované osoby na toto prakticky nijak nereagovaly ve smyslu nového pokecu v dialozích. Člověk se pak zmateně motal ve vyvolávání konverzace, která se nikam dále neposouvala až se stalo, že její opakovaní mi přišlo trochu nudné, kdy jsem čekal, že nový pokec nabídne nový hint nebo postup v ději. V každém případě nic z toho neodsuzuji, ve výsledku se jedná o velmi příjemné hraní navíc s notnou dávkou poznávání předchozích a možná i budoucích souvislostí :)

Midnight Horror je velmi příjemným prequelem k očekávané The Last Crown: Blackenrock. Příjemným v tom smyslu, že se hráč opět vrací na známá místa a mezi známé tváře, kde opět nechybí nová ghost hunting epizoda.

Harbour Cottage už není sužován podivnými jevy a je z něho poměrně klidné místo, zato centrum veškerého dění se točí kolem Halloweenu a místního hostince. Atmosféra hry působí uklidněným a oslavným dojmem, to však nic nemění na tom, že zdi hostince ukrývají doposud neobjevená tajemství. Obdobně jako v předchozím díle, tak ani zde nechybí ghost hunting gadgets (rozuměj přístroje na detekci a zdokumentování paranormálních jevů) a hráč se tak vydává vstříc nové záhadě v pozadí bujarých oslav Halloweenu.

Hra obsahuje relativně nenáročnou dávku puzzlů a nechybí ani nepovinné soutěžní výzvy, jichž se hráč může, ale nemusí zúčastnit. Vidíme tu známá místa z jiného úhlu pohledu, známé postavy a hráč objevuje nové souvislosti s historií tohoto místa a jeho postav (které zde vystupují nebo částečně vystupovaly v předchozím díle, zde je zajímavé nahlédnout na historii několika osudů, které si hráč může dát do souvislostí s předchozím dějem).

Na první pohled relativně poklidné přímořské městečko Saxton tak přináší relativně krátkou, ale vejmi příjemnou výpravu na známá místa a dává předzvěst dalšímu dění, na které se můžeme těšit v pokračování The Last Crown: Blackenrock.