Tak dohráno : ) Sice jsem musel celou hru začít znovu, ale konečně se povedlo překonat prvopočáteční problém, kdy se mi nespustily dvě podstatné scény potřebné pro vývoj děje George nevyběhl do horního poschodí / nedošlo ke zjevení ducha námořníka uvnitř domu / do pokoječ č. 2 nebylo možné aktivně vstoupit, aby tam člověk mohl pátrat.

Trochu mě překvapilo, že spousta předmětů v inventáři, kterým jsem dával nějaký význam, se později ukázala jako zbytečná. Párkrát jsem se ocitl v situaci, kdy přestože došlo k výraznému postupu v ději, tak zainteresované osoby na toto prakticky nijak nereagovaly ve smyslu nového pokecu v dialozích. Člověk se pak zmateně motal ve vyvolávání konverzace, která se nikam dále neposouvala až se stalo, že její opakovaní mi přišlo trochu nudné, kdy jsem čekal, že nový pokec nabídne nový hint nebo postup v ději. V každém případě nic z toho neodsuzuji, ve výsledku se jedná o velmi příjemné hraní navíc s notnou dávkou poznávání předchozích a možná i budoucích souvislostí :)
Uf :) Tak se zdá, že budu muset hru rozjet znovu. Dočetl jsem se, že někteří lidé řeší zákys jako já a v některých případech šlo o to, že již proběhlé nasazování updatů na savy z první verze v nich může způsobovat absenci některých akcí nebo absenci možností v dialozích. Snažil jsem se zjistit nějaké info, aniž bych nechtěně zjistil nějaký hint.

Pár lidí se shodlo víceméně na tom, že skončili jako já na mrtvém bodě (popisy postupu se v zásadě shodují) a jediná nápověda jim byla, aby hru rozjeli znovu. Aniž bych vyčetl nějaký spoiler nebo návod, tak jsem zjistil, že jsem měl potkat osobu, kterou jsem nepotkal a rovněž mít jakousi blíže nespecifikovanou možnost v dialogu, kterou taky na onom místě nemám :)

Tak uvidíme, na jednu stranu jsem rád, že za zákys (asi) nemůže moje hloupost, ale zároveň asi tomu dám malou pauzu a pak se do toho vrhnu kompletně znovu. Ideálně před releasem námi očekávaného díla.
Tak to vypadá, že hra zatím obsahuje drobné bugy. Párkrát jsem se setkal s tím, že jsem mohl sebrat věci, které jsem už v inventáři vlastnil. Po včerejším updatu jsem si všiml, že je tu nová možnost interakce (která se mi doteď v určitém místě vůbec nenabízela) a rozsah některých aktivních polí pro interakci se změnil (nebo alespoň upravil). V každém případě musím říct, že mě to pohltilo a i přes občasné problémy mě to neskutečně baví :)

Akorát se mi zdá, že jsem po několika hodinách hraní na mrtvém bodě, udělal jsem všechno možné, co mě napadlo, ale nemůžu se posunout dál. Mám spoustu předmětů v inventáři a zdá se, že tyto předměty nelze nijak kombinovat ani ve stávající podobě aplikovat tam, kde se nějaká možnost interakce nabízí... Nebo se mi daří nějakým způsobem něco zasádního přehlížet :)