The Inpatient

23.01.2018

The Inpatient je spin-off pôvodnej hry Until Dawn, určený výhradne pre zariadenia na virtuálnu realitu PlayStation VR.

Príbeh sa odohráva celých šesťdesiat rokov pred hroznými udalosťami v hre Until Dawn. Prebúdzate sa v zvláštnom liečebnom ústave a vôbec na nič si nespomínate. Je len na vás, aby ste zistili, prečo sa nachádzate v sanatóriu Blackwood Pines a odhalili tam mrazivé sprisahanie, ktoré sa ukrýva v jeho tmavých kútoch. Vďaka technológii PS VR sa ocitnete priamo uprostred diania, pretože k dispozícii máte celotelový model, z ktorého na obrazovke vidieť nohy, ruky aj dlane a vďaka hlasovému ovládaniu bude vaša postava hovoriť to, čo sami chcete.

Príbeh vrcholí rozdielnymi koncami, takže sa musíte premyslieť vaše činy, aby ste odhalili pravdu o tom, kto ste a prečo ste sa ocitli na tomto mieste.

Hororovky příliš nehraju, ale Until Dawn mě moc bavilo a v rámci rozšíření znalosti světa Until Dawn jsem šáhl po této VR věci, která mi leží v šuplíku už asi 3 roky, ale až díky letošní výzvě jsem se k ní odhodlal. První a druhá polovina hry mi přijdou jako úplně odlišný tituly. Po první hodině hry jsem to chtěl vypnout. Spousta lekaček, který neměly vůbec žádný opodstatnění z příběhovýho hlediska, v podstatě to tam asi bylo jen pro vyděšení v rámci hraní. Nikam se to neposouvalo, bylo to vážně zvláštní. Druhá polovina hry už mi ale přišla zajímavější, a hráč se dozví něco víc k událostem, které vedly k ději Until Dawn. Graficky je to asi takový průměr, na dnešní dobu už starší PSVR ten zážitek neposkytuje příliš věrný, všechny hrany jsou dost kostičkovaný. Zdaleka nejlépe graficky a i pocitově působí úplně poslední scéna hry možná proto, protože je v ní hráč sám a je to malý prostor, škoda že podobným dojmem nepůsobila celá hra.

První polovinu bych hodnotil 4/10, druhou 8/10, to už jsem se vážně bavil, první polovina byla spíše utrpení, takže jsem to zhruba zprůměroval.

Pro: jedna z lepších PSVR her, rozšíření příběhu Until Dawn

Proti: první polovina hry příšerně nudná, zbytečné lekačky