@strougy (18.09.2017 21:44): Tak to mne těší :-) Z Loomu jsem zatím hrál jen začátek, takže ten mne ještě někdy v budoucnu čeká. Mezi těmi novými adventurami nemám takový přehled, ale The Inner World je určitě lepší než třeba The Book of Unwritten Tales (také německá adventura). Kterážto má také poměrně vysoké produkční kvality (na dnešní dobu), ale nemá zdaleka tak poutavý příběh.
@Artran (17.08.2017 15:07): Dal jsem na tvé zdejší doporučení a jo, dobré to bylo. Loom mě sice bavil přece jen více a přišel mi herně zajímavější, ale rozhodně to byl příjemně strávený čas.
@Drolin (18.08.2017 08:12): Ze začátku jsem byl skeptický (humor mi úplně nesedl), ale ta hra si drží pořád dobrou úroveň až do konce a skvěle graduje. Na pokračování se těším :-)

EDIT: Hlavně jsem od toho čekal tedy něco na způsob Machinaria, nečekal jsem, že jde o takto poctivou záležitost. Je tam také hodně animovaných sekvencí. Neubývají ani ke konci.
Škoda, že The Inner World není známější, je to totiž moc dobrá point and click adventura ze staré školy s moc hezkým příběhem. Řešení hádanek není úplně triviální, ale hru lze při troše snahy dohrát bez návodu. Jediné, co bych ji vytkl, je to, že při zkoušení různých kombinací předmětů se texty příliš nemění, tj. nereagují na individuální kombinace (těch pár textů objevujících se stále dokola začne brzy lézt člověku na nervy). Asi je také škoda, že tvůrci více nevyužili možnost řešit hádanky pomocí melodií, které Robert dokáže zahrát na svůj nos. Obzvláště proto, že inspirace Loomem je zřejmá.
Complete :D Naprostá spokojenost.

Závěrečná scéna krásně podtrhuje humornou stránku táhnoucí se celou hrou..

[spoiler]Robert políbí (proti její vůli samozřejmě :D) zkamenělou Lauru. Pak ji z kamenné ulity osvobodí. Laura děkuje za pomoc, následuje polibek a dialog:

R: Kiss. What was that for?
L: That was for saving the world.
(Chvíle ticha. Záhy je Robert uzemněn Lauřiným pravým hákem.) xD xD
L: And that's for the kiss. You thought I wouldn't notice.
R: That' was totally worth it.

Když napíšu, že jsem se válela smíchy po zemi, nejsem daleko od pravdy. :D [spoiler]
Tak tento titul je pro mě obrovským překvapením. EN voiceacting parádní, poslouchatelný. Jde vidět, že peněz na kvalitní dabéry bylo dostatek (u Face Noir se tohle říci nedá ): ). Humor boží, co vyřčená věta to zabijáckej "joke".. ;) Doufám, že u tohoto typu adventur studio zůstane.