The Godfather je dobrá hra vytvorená podľa výborného filmu. Budujete si v nej vlastné mafiánske impérium, získavate územia, podniky,vyberáte výpalné, likvidujete nepriateľské rodiny... Dokonca sa môžete stať krstným otcom (bossom mafiánskej rodiny). Hra má zaujímavý príbeh, priemernú grafiku a fyziku (hlavne zlé ovládanie áut). Bohužiaľ pre fanušikou filmu mám zlú správu: Herný príbeh sa od filmového výrazne líši. Je to dobrá hra, ale na konkurenčnú Mafiu alebo Scarface nemá ani z ďaleka.

Pro: mimika postáv, veľká mapa, RPG prvky, systém bojov

Proti: herný príbeh sa od filmového výrazne líši, fyzika (hlavne áut), málo typou áut, chyby

Omlouvám se předem za neobjektivní komentář. Hru jsem hrál asi 20 minut a stačilo mi to. Četl jsem knihu, viděl jsem film, ale ani to mě nepřimělo snažit se vydržet u tohoto titulu. První souboj, první nahlednutí do ulici, první projížďka autem.. za tu chvili jsem zaznamenal vic chyb a nedostatku nez bylo pro me osobne unosne a hru jsem s poděkováním vrátil majiteli a byl jsem vážně rád, že jsem za ní nedal své peníze. 20% dávám z části za kvalitní tvorbu postavy a z části za sympatický pokus o realistické ztvárnění herců do počítačové podoby. Nemlaťte mě :)

Pro: tvorba postavy, poznatelní herci

Proti: přiblblé (konzolové) ovládání souboje, přiblblé chování AI, přiblblá jízda autem...

Po přečtení předchozích komentářů jsem do herního Kmotra moc nadějí nevkládal a nakonec z toho vyšla mírně nadprůměrná hra, dá se říci podle očekávání.

Na začátku mě překvapil systém tvoření postavy, i když jsem o něm věděl, takhle detailně zpracovaný jsem si ho nepředstavoval (můžete si třeba dát kamkoli na obličej jizvu). Následuje pouze 21 vcelku jednoduchých misí, které se snaží držet předlohy, ale většinou se jim to moc nedaří. Určitě musím vyzdvihnout dabing i vzhled většiny hlavních postav, který je věrný filmovému vzoru.

Mimo hlavních misí zde vydíráte obchodníky, kteří vám pak platí výpalné za ochranu a v některých obchodech se nacházejí i skryté černé obchody, kde dostanete podíl na zisku. Největší měsíční příjem vám ale plyne ze zabraných skladišť ostatních mafiánských rodin, které se ale nejhůře dobývají. Jednorázově si jde přivydělat i přepadením transportu nebo vykradením nějaké té banky, což mě hodně bavilo, ale bylo to, stejně jako všechny předešlé činnosti, čím dál tím více stereotypní. Interiéry všech budov se hodně opakují, čímž v EA sice došlo k úspoře času a peněz, ale na kvalitě to nikterak nepřidalo.

Samostatnou kapitolou jsou pak jízdní vlastnosti aut, kterých je zde všeho všudy pět a liší se jen rychlostí každého z nich a každý hráč jistě uzná, že je to proklatě málo.

Pro: editor postav, dabing a vzhled většiny postav, vykrádání bank

Proti: pouze 21 misí, stereotypnost vedlejších činností, jízdní vlastnosti aut

Pro fanouška filmu a zejména knihy bylo prvních několik hodin požehnání. Ve hře děláte úkoly, které ve filmu dělal "prostě někdo" nebo se občas nachomejtnete k něčemu z původního děje. Díky tomu jsem přehlížel na první pohled viditelné chyby - nechutný jízdní model, kolemjdoucí skákající pod kola (místo od kol) nevýrazné textury města a velmi chudý sndtrack.
Bohužel když hru "dohrajete", tak příběh opadne. A vy máte za úkol obsadit veškeré budovy, které vlastní nepřátelské rodiny. Čehož se nabažíte během původní příběhové linie a po několika obsazených hotelích je to fakt nuda.

Během hraní se setkáte s pár nesmysly - nemyslím si, že by mafiáni brali život civilistům kvůli "obchodu" (alespoň ne Puzovi mafiáni; ruku na srdce, Kmotr je trochu naivní příběh) vraždění členů mafiánských rodin na chodníku atd...

Mapa je nepřehledná (ale to už tak u městských akcí bývá...krom Mafie samozřejmě :-D ), město je nevýrazné a každá čtvrť vypadá stejně, žádné výraznější monumenty taky neobsahuje.

Nebýt toho města, je to výborně zpracovaná licence...ale takhle se městské akce dělat nedají - panejo, co kdyby Kmotr nebyl městská akce? Možná by to tak bylo lepší.

Pro: filmečky; zezačátku zábavné; muzika; děj (ale tak to není zásluhou hry)

Proti: jízdní model, nevýraznost města, chybí Al Pacino (já vim, Scarface vyšplouch Kmotrovi rybník), hlavnímu hrdinovi jsem nevěřil tu "drsnost"

Můj komentář a hodnocení možná nebude úplně objektivní..proč? Protože jsem tuhle sračku vydržel hrát jen cca dvě hodiny (doufaje že někde objevím důvod pro 8/10 v levelu - nenašel jsem ho).
Odporná grafika, odporné město, odporné ovládání...příběh komentovat nebudu, natolik jsem to nehrál, abych si to mohl dovolit.Každopádně na mě ale málo her zapůsobilo takhle negativně - s tím rozpočtem který EA měli, s tím neskutečným HYPEm..a nakonec se z toho vyklubalo takový fiasko, že se Puzo musí otáčet v hrobě.A Coppolovi se vůbec nedivím, že se od toho distancoval.Fakt pro mě jakožto milovníka Kmotra (přečteno pětkrát, viděno komplet třikrát) to bylo utrpení.

Ale přitom Mafia vyšla o několik let dříve, a má (zcela objektivně!) o několik světelných let lepší grafiku, fyziku,(pravděpodobně) příběh a samozřejmě i hratelnost.S nesrovnatelně menším rozpočtem.Tak jen doufám, že si v EA uvědomujou co to spáchali, a znovu už to neudělaj.
Jakoby EA nevědělo pro koho Godfathera dělali. Na první pohled je to naprostá tutovka pro fanoušky knihy i filmu. Postavy vypadají a mluví úplně stejně jako ve filmu (s výjimkou Michaela), plno scén je věrné originálu, nechybí parádní hudba a také se na rozdíl od většiny filmových her nemuselo spěchat při vydání hry. Co by se mohlo zkazit? Příběh. Když pominu pomotání posloupnosti jednotlivých akcí, tak největším trnem v oku bylo porušování pravidel mafie, zejména „civilisty do obchodu netaháme“ smrt otce a vaší přítelkyně . Plno věcí se buď vůbec nedozvíte anebo jsou vám řečeny jen tak mimochodem jak zradil Paulie Gatto, smrt Dona. Fanouška to zabolí, nováček může být klidně zmatený. Navíc pararelní linka s vaším hrdinou působí zkratkovitě.

Možná díky inspiraci Gta sérií se Godfather hraje celkem příjemně. K tomu si přidejte zábavné tvoření postavy (konečně pravý mafianský oblečení:)), pěkně vyřešené souboje na blízko a přestřelky a o zábavu je postaráno. Teda jenom v hlavních misích, pokud se pokusíte prodloužit si herní dobu zabíráním podniků, asi tak po pěti vás to přestane bavit, jelikož je to stále stejné. Na jizdní model se dá zvyknout, ačkoli působí příliš arkádovitě.

Godfather není zrovna hlubokou nebo vřelou poklonou k originálu. I přesto jde o hratelný nadprůměr.

Pro: soubojový systém, přestřelky, hudba

Proti: ne zrovna věrné originálu, jizdní model, steretotypní zabírání podniků

Mě se náhodou kmotr líbil. Pamatuji si jak jsem ho pařil na PS2, a strašně mě bavilo hrát si na mafiána. Pěkně se oblékat, postupovat v hierarchii rodiny od pěšáka po kápo de tutti frutti. Vybíral jsem od obchodníků výpalné tak, že jsem je trochu omlátil o pult, prohodil výlohou a když mě moc nasrali, tak jsem je hodil do pece na pizzu. Příběh je v nejzásadnějších akčních scénách stejný jak u filmu, ale Puzo ani Coppola to rozhodně není. Nejvíc mě štvalo to, že na výběr byly myslím jen 4 druhy aut, a město celkově bylo trochu jednoduchoučké oproti třeba o rok starší GTA: SA, ze kterého kmotr dost krade, teda se inspiroval, jak se dnes říká. Vzhledem k tomu, že se jedná o konzoloidní arkádu, určitě není třeba brát hru nijak vážně, jako třeba Mafii. Každopádně by si značka jako je Kmotr zasloužila trochu víc.

Pro: systém vydírání, příběh (i když to byl je výtah), to jak vám na konci políbí prsten ;)

Proti: nerozmanitý svět, konzolovitost

(hráno po Mafii a po všech GTA, až na IV)

Hra, kterou jsem hrál v době, kdy mi konzolovost ještě vyloženě nevadila, jen jsem jí tiše trpěl. To i dnes, ale dnes se vztekám daleko více. Pár let poté, co jsem konečně pořádně v celku viděl film. Samozřejmě, nedají se srovnávat, film je dokonalý a hra spíše průměr. Přesto je ale z pro mě zajímavého žánru.

Jen kdyby nebyla tak zmršená. 5 typů aut, ve kterých jde jezdit ? Ale no tak, proč ne 3, nebo dokonce jen 1 ? Vyšlo by to nastejno. Teď vážně - je jich opravdu málo. Přitom by vývojáře nezabilo udělat jich víc. Jejich jízdní vlastnosti také nejsou moc dobré. Přesto ale se dá tato složka hry zvládnout a užívat si.

O čem je vlastně hra ? Co je hlavní náplň vašeho snažení ? Zabírání obchodů. Tady zas nastává stereotyp, jsou rozdělené do několika typů, které mají vždy stejnou architekturu a rozmístění nepřátel. A také stejný postup, který použiteje pro zdárné splnění mise. Když si to ale hezky rozvrhnete, děláte do toho příběh a bonusové mise, nebo jen hledáte collectibles, dá se to. Hlavní příběhová linie a mise s ní spojené jsou podány velice mistrně a řekl bych, že je to nejlépe zvládnutá část hry.

Moc mi ale nevyhovovala střelecká část, využívání pevných krytů a nic moc míření. Nechci znít, jako člověk nenávidící konzole, ale tomu se bohužel člověk co má rád myš a hry které umí myš pořádně zvládnout, nevyhne.

Rozporuplná hra, sráží jí konzolovost a stereotyp, zas má ale zajímavou atmosféru a dá se hrát. Upgrade zbraní a pravidelná výplata, to se mi líbilo.
Naprosto příšerná hra, která mě od začátku nudila k smrti. Jakožto fanoušek Maria Puza musim dát palec dolu a ještě jednou zanadávat na EA, která kolem téhle hry vytvořila nebývalý hype ale skutek utek... Opravdu nevidím důvod proč by tohle měl někdo hrát, Mafia nebo GTA jsou lepší.
K pozitívam tejto hry rozhodne patrí systém súbojov – a to ako tých so strelnými zbraňami, tak aj tie pästné. Krytie sa za steny, vykúkanie spoza nich, využívanie ďalších predmetov ako úkryt to všetko prispieva k dobrej „prestrelkovej“ atmosfére. Dokonca i pästné súboje cítite – teda nieže by vám počítač dal po papuli :-), ale jednoducho každý súboj si vychutnáte. Až vás bude doháňať k nutkaniu zmlátiť nejakého nevinného okoloidúceho (v hre samozrejme! :-)).

Avšak z hľadiska atmosféry a príbehu je na tom Kmotor horšie ako už spomínaná Mafia, o mnoho horšie. Nepatrím k fanatickým obdivovateľom tohto dielka, ale jedno sa Mafii musí nechať – výborne vystavaný príbeh. Atmosferický a svojim spôsobom celkom uveriteľný. Godfather na druhej strane je obmedzený samotnou licenciou. Áno, v cut-scénach je cítiť závan onej doby, resp. filmu, ale akonáhle skončí, všetko sa vráti do normálu. Hráč už vníma len obyčajnú hru, v ktorej sa občas vynorí náznak „mafiánskej“ atmosféry. Klinec do rakvičky príbehovosti potom zatlčie záverečná odmena pre hráča – ktorá nedáva logiku v rámci samotného príbehu, a pôsobí, že sa tam dostala len náhodou. Jednoducho, aby sme tomu hráčovi niečo dali.

Z mnohých uhlov pohľadu na mňa Godfather pôsobil – paradoxne – ako chudobnejší príbuzný českej Mafie. Okrem už spomínaného horšieho vtiahnutia do celého behu sveta/príbehu, tu ešte máme chudobnejší vozový park (napočítal som 5 druhov áut). Dokonca sa mi zdalo, že i v grafickom stvárnení je na tom staršia Mafia lepšie. Ale...

Napriek všetkým objektívnym nedostatkom oproti iným hrám sa Godfather hrá veľmi dobre. Je to príjemná hra, ktorá dokáže zabaviť a často i nepustiť. Dokonca by som ju pasoval na zábavnejšiu ako konkurenčné GTA, ktoré tak neskryto kopíruje. Aspoň pre mňa určite. Áno je to zábavné hrať – vyberať výpalné, nahánačky v dobových autách, obsadzovanie dŕžav konkurenčných rodín – to všetko je v konečnom dôsledku repetetívne, opakujúce sa v rovnakých vzoroch, avšak príliš to nevadí. Na druhej strane sú filmom zaváňajúce cut-scény, s takmer pôvodným hereckým obsadením, pestré odstraňovanie nepohodlných osôb a celkom zaujímavá (i keď ničím prekvapivá) hlavná príbehová línia. V konečnom dôsledku je táto hra presným vyznením toho čo EA (zrejme) sleduje. Nenáročná zábava pre masové publikum.

Pro: vlastná postava, zaujímavý súbojový systém, dabing a pár menších záležitostí

Proti: podivné využitie licencie, chudobnejší vozový park, ťažkopádna stvaba atmosféry a pár ďalších drobností

Naprosté zprznění a poplivání své filmové (či knížní) předlohy. Je mi až líto, že tato hra vyšla. Všechny jakési zásady, podle kterých se Corleonovi drželi tu jaksi neplatí, nelíbí se mi umělé přidávání postav do příběhu a celkově je to hrozná hra. Grafika je nechutnej hnus, i o tři roky starší Mafia měla lepší, auta katastrofa, nějakej jízdní model tu neexistuje. Zbraně stejná blbost (proč má kua Colt 1911 8 nábojů?). Vydírání obchodníků je sice legrace jednou, po 500 už je to hodně velká nuda. Tolik prosazované boje na blízko také nejsou bůhví jak dobré. Jediné, co se mi na hře opravdu líbilo, bylo vytváření postavy. U toho jsem se celkem pobavil a taky mě těšilo, že i v průběhu hry jste se mohli změnit. Sečteno podtrženo, bez EA by si Godfathera nikdo nevšimnul, protože je to prostě blbá hra, která jen urazila Maria Puza, F.F. Coppolu a vlastně všechny, kdo se na knížce nebo filmu podíleli. Ruce pryč.

Pro: Tvoření postavy, dabing postav

Proti: Poplivání předlohy, grafika, auta, zbraně, vydírání

Dobrá městská akce na které je vidět že je dělaná spíše na konzole než na PC. Při hraní jsem si připadal jako že hraji nedodělanou hru, což je velká škoda. Interiéry domů jsou skoro stejné a když jdete už do pátého obchodu který vypadá ůplně stejně je to trochu..... Jako další mínus beru stereotyp který přichází hned po dohrání hlavní kampaně která nepatří mezi nejdelší. Snad se autoři z toho dílu poučí a další díl bude o něco lepší

Pro: Hratelnost, zabírání nemovitostí, vylepšování, války gengů, obrovské město

Proti: Fyzika aut, krátká kampaň

Nečekal jsem mnoho a o to více jsem byl překvapen, je mi jedno, jestli je to správná nebo nesprávná předělávka, na mne působila zábavně a při hraní jsem se bavil.

Neříkám, že se jedná o něco zábavné, ale je to takové jiné GTA spojené s The Sims. Jízdní model není dechberoucí, ale o ten mi nikdy nešlo (Mafii se stejně nic nevyrovná). Já se slušně bavil.

Pro: dokáže to být zábava, vylepšování zbraní, tvorba postavy,

Proti: nereálný jizdní model,

Často porovnávaná hra s Mafiou. Áno, aj podľa mňa je Mafia lepšia. Godfather však vyniká slušnou grafikou, veľkou rozmanitosťou a u mňa najväčším plus - perfektným zakomponovaním príbehu do prvej časti filmu Godfather. Určite minimálne polovica ľudí (a to som ešte veľký optimista), ktorý Godfathera hrali, nevideli film alebo nečítali knihu. A to je veľká chyba.

Pro: Rozmanitosť, misie, zakomponovanie do filmového príbehu, ostatné rodiny, Corleone 4ever :)

Proti: Riadenie áut, stereotypné vyberanie výpalného...

-1 +4 −5
Mě se to líbilo. Ten příběh je prostě úplně perfektní a hudba taky. Ono to zas tak moc nesouvisí s hrou no. Ke konci zoufale stereotipní. Ale zas si na tuto hru občas vzpomenu a střílečka to nebyla zlá. Díky postarší grafice jsem si to mohl tehdy zahrát, takže ani to mi nevadilo.

Mimochodem naprosto nechápu to stálé vyzdvihování "naprosto geniální" Mafie. Znám milion lepších her a nikdo je tak nevyzdvihuje.
-4 +3 −7
Hra podle filmu známého jak jinak než Kmotr 1 . Hra se snaží držet filmu jak sem to vypozoroval . velmi kvalitně je na začátku hry ůprava postavy . ve hře je velmi málo misí celkem 21 ale i aut těch tam je si 5 nebo 6

hru jsem dohrál na PS2

Pro: podle filmu , postavy , příběh , některé mise ,

Proti: velmi málo propracovaná auta a tak i řízení , celkem šetřili i na designu budov . viz 3 banky každá uplně jinak zvenčí ale vevnitř skoro stejné všechny

Jelikož naprosto nesnáším Mafii(ano kamenuje mne za to kde kdo), ale mám rád Gangsterky, tak jsem doufal, že mi Godfather spraví tu "mafia pachuť" a povedlo se. Chvíli trvá než se hra otevře, ale pak je hodne, hodne zabavna. Skvělý systém soubojů, nápadité mise a hlavně atmosféra, kterou jsem u Mafie tolik postrádal. Všem, co se nelíbila Mafie tahle hra zaručeně udělá radost. Alespoň mně udělala velikou.

Pro: Atmosféra, soubojový systém, skvěle modelované město.

Proti: řízení aut chce trochu cviku, trochu stereotypní systém výpalného

-10 +2 −12