Převedení některého z gamebooků do formy programu jsem ze zvědavosti očekával, ale nic takového se dlouhé roky neobjevovalo (na PC) - proč také. Ovšem s tím, jak se začínají na osobních počítačích prosazovat (ve větší míře) i karetní hry, bylo otázkou, kdy se nějaké - plné - převedení některého z gamebooků nejúspěšnější řady Fighting Fantasy objeví ve své digitalizované podobě.

A The Forest of Doom, nebo-li Prokletý hvozd, je tímto prvním velkým zpodobněním, a ve svém zpracování i značně povedenou záležitostí. Možnost vybrat preferované fonty, prohlížet galerii kreseb, hrát model ala přesné zpodobnění knižní podoby nebo využít upravenou formu, více využívající prvky média... zde není žádný problém, a převedení se autorům povedlo. Snad jen občasné výpadky a neposunutí děje po zobrazení obrázku na celou šíří komplikují jinak bezproblémové dobrodružství.

To však opuštěním kostek, papíru, tužky a knihy v rukou ztratilo také značnou část svého kouzla, a na povrch vyplývá horší kvalita popisků a především příběhu (ten byl, dle mě, ale vždy u Prokletého hvozdu špatný a nedosahující kvalit pozdějších knih série). Zvláště mapa automaticky zakreslující postup úspěšně kazí pocit z nově objevovaných míst. Zábava však zůstává, a i hraní gamebooku na počítači předstvuje relativně povedené dobrodružství na pár hodin, a s vysokou znovuhratelností.

Tedy, jako vhodnější variantu doporučuji spíše vyrazit do antikvariátu a Prokletý hvozd koupit za pár desítek korun.

Pro: zpracování, bezproblémový "port", stále zábava

Proti: obsah