The Eyes of Ara

19.07.2016
12.07.2018
15.10.2019

Na malém ostrově u pobřeží Skotska stojí starobylý hrad opředený tajemstvím. Kdysi jej koupil nějaký zbohatlík, který zde v osamění přebýval a věnoval se svému výzkumu, ale teď už je hrad několik let tichý a liduprázdný. Jen obyvatelé přilehlého městečka si vyprávějí zkazky o divokých bouřích a děsivých světlech, tančících v mlze kolem ostrova. V poslední době se však něco změnilo. Odněkud z hradu je vysílán silný nesrozumitelný rádiový signál, který ruší elektronickou komunikaci v několika okolních obcích. Něco se s tím musí udělat... a vy jste tím nešťastníkem, který byl, nedbaje na staré příběhy a veškerá varování, vyslán do hradu, aby lokalizoval signál a když to půjde, vypnul jej.

Eyes of Ara je 3D puzzle hra. Střetáváte se s desítkami hádanek a rébusů, jejichž řešení vám umožní dostat se do dalších detailně vybavených hradních sálů a místností. Různě po hradu jsou roztroušeny záznamy od předchozích obyvatel. Z těchto záznamů můžete postupně vyluštit, jaká tajemství hrad skrývá. Pečlivější průzkum odhalí vstup do několika tajných místností a průchodů, jež vás mohou přivést k vzácnějším, po hradě roztroušeným předmětům.

Je hrad opravdu tak tichý, jak se na začátku zdá? Odkud vychází záhadný rádiový signál? Je něco na vesnických báchorkách o tajemných světlech a zvláštních vědeckých experimentech předešlého majitele hradu? A co se s ním stalo, že před lety přestal do vesnice chodit pro zásoby? Na tyto i další otázky se při průchodu hrou budete snažit nalézt odpovědi.

Po 16 hodinách jsem to dal. Sběratelské předměty mám možná z 80%. Ale některé rébusy netuším, proč tak fungují, ani po řešení ve videonávodu... :-D