Tak třetí kapitola a zatím docela dobrý. Příběh a hlavně zasazení jsou fajn, vedlejších úkolů není přehnaně moc a většina je zajímavá. Strategická část sice nevypadá nejlépe, ale hraní a taktické možnosti baví. Výběr ze slušného množství postav možná až moc široký, budu se muset už nějak vyprofilovat a nesnažit se levelovat všechny.
Hrál jsem chvíli to demo a přijde mi to docela dobrý.

Souboják je takový jednoduchý, což mi vyhovuje. Jen zadáte na koho utočit a spamujete skilly jednotlivých postav. Super je, že není tahový, takže se to nezdržuje vypočíváním AI jak v jiných SRPG. Možná kdybych si dal těžkou obtížnost, tak to bude větší výzva, ale o to osobně nestojím. Graficky je to teda dost zastaralé, ale ten styl postav to vynahrazuje. V cutscénách to vypadá dobře, když jste mimo bojiště v third-person pohledu, tak taky. Strategická část však nevypadá nejlíp, ale nijak zvlášť mi to nevadí teda.

Otázka, zda to nebude stereotypní a příběh bude za něco stát, minimálně postavy mě zatím totiž nějak nezaujaly. Ale snad to i koupím, pokud to v recenzích vyloženě nesejmou.
@Charllize (12.03.2022 21:28): Není to asi taková bída, jak se zprvu zdálo no. Ovšem četl jsem i názory, že je to repetetivní a frustrující následkem nutného grindu. Časem si to možná pořídím, pokud tomu dropne cenovka. 1,3k jim za to nedám. :D
@Fritol (12.03.2022 21:25): Já zas koukal ze se ten Monark lidem nakonec docela líbí. Vlastně jedine výtky co slyším je malá variabilita nepratel, trochu budget a ze to blbě běží na základní ps4.
Jinak jakoze ok :)
Nejzajímavější hra z nedávného State of Play. Po recenzích Monarku to teda nechci hypovat, ale snad si je Squeenix pohlídá.