Zajímavosti

Easter eggy

Na rozcestí nedaleko od vesnice Silbach, kousek od domu mága Bodowina, lze narazit na barda Terryho, který hráči zahraje tesknou baladu. Znalcům módů bude text této balady jistě povědomý, původně totiž pochází z polské modifikace Mroczne Tajemnice (Temná tajemství) pro první Gothic.

Text balady:

Głos harfy nadaje jej czcigodny ton donośny jak kościelny dzwon.
Do serca modlitwy śle kapłanki głos gdy rosa opada na wrzos.
Każdego poranka gdy słońce znów lśni, to magia uderza do drzwi.
Jej moc wszechobecna wciąż otacza nas gdy słońce przyświeca nam blask.
Po zmroku do duchów zwracamy się, co mogą powiedzieć któż wie.
Czy prawdę poznamy przyszłości swej ślad czy tylko odpowie nam wiatr.
Przez mgły widzę wyspę jak z dziecinnych snów jakże chciałbym zobaczyć ją znów.
Te wieże strzeliste wśród chmur nikną gdzieś skąd boska dochodzi mnie pieśń.
Na Archolosu jsou rozeseta různá NPC hrající na flétnu. Kromě klasické main theme lze celkem narazit na dalších 21 známých písniček a populárních tracků. Po nalezení vlastní flétny si je Marvin může i sám zahrát.

Kompletní seznam:

Christopher Tin - Baba Yetu
Europe - Final Countdown
Elton John - Can You Feel the Love Tonight
Epic Sax Guy
Tony Igy - Astronomia (Coffin Dance)
Cypis - Gdzie jest biały węgorz
Fable - Oakvale
Pokemon GO theme
Během plnění úkolu "Last batch of stuff" můžete prodat jointy Roscovi. Během rozhovoru řekne "You had my curiosity, now you have my attention." Stejnou větu pronese i Leonardo DiCaprio ve filmu Django Unchained.
John Mirra, 30.06.2023, zdroj: Vlastní
Beinard, popravčí ve městě, parafrázuje při rozhovoru Otisův monolog z filmu Asterix a Obelix: Mise Kleopatra.

Monolog už na Youtube není, tak aspoň přepis:
 „Víte, já se nedomnívám, že jsou dobrá a špatná postavení. Kdybych já měl na tomto místě shrnout svůj život, řekl bych, že ho poznamenala především setkání s lidmi, kteří mi podali ruku možná ve chvíli, kdy jsem nemohl, kdy jsem byl opuštěný a je na výsost kuriózní pomyslet, že osoby určují náhody, setkání, protože když člověk na něco aspiruje, na něco dokonalého, krásného, může se stát, že nenajde jaksi vhodný protějšek, řekl bych zrcadlo, které mu pomůže kupředu. To ale naštěstí není můj případ, jak jsem říkal, protože já naopak, já jsem mohl a skládám za to dík životu, děkuji životu, opěvuji život, obtančuji život, jsem pln lásky. A když mi dnes tolik lidí říká: ‚Ale kde se v tobě bere všechna ta lidskost?’ Odpovídám zcela prostě. Říkám jim, že je to láska, to, co mě pohání, abych se pustil do technického oříšku. Avšak zítra, kdož ví, zítra možná abych se dal do služeb společenství, abych učinil dar, dar, dar, dar sebe sama.”
John Mirra, 01.07.2023, zdroj: Vlastní
Narozdíl od předchozích Gothiců, hrdina již není bezejmenný - jmenuje se Marvin, což je samozřejmě odkaz na gothicovskou cheatovací konzoli, kterou vyvoláte napsáním tohoto jména.
John Mirra, 23.06.2023, zdroj: Vlastní
V bažině můžete najít mluvícího kostlivce jménem Fane. Je s ním spojený úkol Eternal Rest, ve kterém se mu snažíte dopomoci k věčnému odpočinku.
Kostlivec Fane mohl být váš společník (či váš původ) ve hře Divinity: Original Sin II.