Pěkný, sympatický kousek a zároveň lákadlo na druhou sérii Life is Strange. Je pravda, že díky konci sám o sobě neobstojí, ale jako ochutnávka více než dobré. Mě to třeba zabralo dvě hodinky, ale jsem si vědoma, že jsem se "poflakovala", částečně kvůli atmosféře, částečně kvůli tomu, že jsem třeba některé věci musela projít vícekrát, než mi došlo řešení.
Celý styl LiS zůstal zachován, jen malá změna ohledně dialogů, která mi přišla k lepšímu. Líbilo se mi, jaké zajímavé prvky do hry přinesla mysl malého kluka plná fantazie a jsem poměrně zvědavá, kam dál ho zavede. Zábava, ale i pár emocionálních momentů jsou zaručeny.
Ako fanúšik série Life is Strange som bol veľmi potešený, keď som sa dozvedel, že mi francúzske štúdio Dontnod skráti čakanie na druhú sériu. O to viac, že to bude zadarmo.

Life is Strange je hra, vďaka ktorej si moja žena (nie je hráčka) sadla vedľa mňa a hltala celý príbeh so mnou. Mal som radosť, že sa to zopakuje. The Awesome Adventures of Captain Spirit obsahuje síce iba jednu časť s jedným krátkym príbehom, ale vzhľadom na cenovku sa to nedá hre moc vyčítať. Na druhej strane si môže človek povedať, že hra, ktorá bude zadarmo asi nebude moc kvalitná. Opak je pravdou. Fanúšikovia LiS nebudú sklamaný.

Hlavným hrdinom je tentokrát 8 ročný Chris, ktorý žije s otcom. O mamu prišiel pri autonehode a jeho otec to neznáša práve najlepšie. Prišiel o prácu a väčšinu času trávi pred televízorom s fľaškou v ruke. Možno práve preto si Chris vytvoril svojho vlastného hrdinu a uteká do svojho vymysleného sveta. Tentokrát si môžete upraviť aj vzhľad Vašej postavy. Dej sa odohráva jedno zimné poobedie v prostredí Vášho domu a dvora. Pozadie príbehu odhaľujete pomocou hľadania dokumentov a dopisov. Vďaka Chrisovej fantázií sa v hre môže auto zmeniť na kozmickú loď, bojler na príšeru alebo snehuliak na úhlavného nepriateľa, takže sa nudy bát nemusíte. Napriek tomu by som uvítal v hre viacej postáv, ktoré by mohli ešte vylepšiť príbeh.

The Awesome Adventures of Captain Spirit by som odporúčal vyskúšať každému. Pre fanúšikov Life is Strange a TellTaleoviek je to povinnosť a pre ostatných je to úplne iný zážitok, na aký nie sú zvyknutý. Príbeh síce nie je výnimočný a dĺžka je naozaj krátka, ale hru si užijete, vychutnáte príbeh ako sa patrí a zabavíte. A to všetko zadarmo.

Pro: spracovanie, cena, life is strange štýl, sympatický hlavný hrdina

Proti: dĺžka (odpustiteľné vzhľadom na cenu)

Úžasné dobrodružství Kapitána Spirita je asi hodinu a půl dlouhou hratelnou upoutávkou na druhý díl Live is Strange. Je k dispozici zdarma, proto jsem neváhal si jej vyzkoušet.

Chris si rád hraje na super hrdinu Kapitána Spirita a mně se líbí, jak tvůrci toto hraní zpracovali. Třeba první okamžiky ukázky jeho super schopnosti telekineze, kdy silou vůle zvedá hračku letadla a kdy se nakonec ukáže, že hračku zvedá pomocí ruky mimo původní záběr. Následné scény ukazují malého kluka, který využívá všeho možného ve svém okolí pro své hry a fantazijní souboje se super padouchy. My pak vidíme scény jak v reálném světě, tak v Chrisově fantazii.

A nebylo by to Life is Strange, kdyby do příběhu nezasahoval i nějaký problém, zde v podobě truchlícího a v alkoholu se utápějícího otce, který se nedokáže přenést přes úmrtí jeho ženy, Chrisovy matky. Závěrečná scéna je opět velmi emotivní a přináší jedno velké překvapení.

Také musím pochválit hlavní hudební motiv, který se velmi dobře poslouchá a ke Chrisovi perfektně sedí.

Za mě hra splnila přesně to, pro co byla vytvořena. Navnadila mě zase na nový příběh a hlavně ke koupi druhého Life is Strange již v době vydání.
Frantíci z Dontnod Entertainment nám nabídli chutný, nenáročný vzorek zdarma, (předkrm chcete-li) po jehož zakousnutí fanoušci life is strange budou cítít tu dobře známou chuť. Stejný grafický a hudební styl, kvalitní namluvení a mnoho interaktivního klikání.

Chris je milý klučina a rozhodně mi ani na okamžik nepřišel protivný, což se u mladších hrdinů může a většinou stává. Otázkou však je, kdo bude vlastně hlavním protagonistou plnohodnotného pokračování? Bude jeden či více? Bude to hoch či dívka? Odtajní se některé záhady z prvního dílu a bude dvojka na jedničku vůbec nějak navazovat? To se dozvíme za několik měsíců. Jediná věc, která mi přišla zvláštní byla latence monitoru. Hra sice jako běží 60fps, ale přesto jsem ten pocit neměl. To je asi jediná výtka, kterou bych měl.

Nyní však neexistuje vůbec žádný důvod proč si Spirita nevyzkoušet. Nic za to nedáte...možná tak tu hodku při průzkumu vašeho virtuálního domku.

Když jsme se s přítelkyní rozhodovali, co budeme hrát v nově nastalé době temna, rozhodli jsme se pro druhou sezonu Life is Strange. To by však nešlo bez dohrání tohoto prequelu (nebo jak to lépe nazvat).

Kapitán Spirit vypadá, zní a ovládá se téměř stejně jako první Life is Strange. Grafika je jednoduchá, hudba podmanivá, dabing parádní a hratelnost .. no, ta je přesně taková, jakou jsme čekali, ne? Co už jsem tolik nečekal, byla atmosféra. Nevím proč, ale ke hře jsem přistupoval jako k vcelku veselému, pozitivně laděnému počinu. Prvních pár minut to tak i působilo. Malý klučík, který si prostě jenom hraje na superhrdinu, pluje na vlnách fantazie a užívá si svých zdánlivě bezstarostných let. Co já se v jeho věku podobným způsobem nablbnul. Zkrátka dokonalá idylka, dokud … po mně nezačal řvát Chrisův táta, abych se už konečně dostavil k jídlu . V ten moment jsem zavětřil, že vše nebude tak růžové, jak se zdá.

Dontnod to ani příliš růžově neumí, což je ale fajn. Když chci vidět vysmáté postavičky, pustím si pixarovku. Nicméně zrovna tohle téma mi vždy celkem vadilo (rodič alkoholik, dítě chudák). Přestože Chrisův otec není ztělesněním ideálu dokonalého táty, chvílemi jsem s tím chlapem dokázal soucítit. Poslední scénou si to u mě ale celkem pohnojil, takže když přišla sousedka na výzvědy, tak jsem se s jeho pochlastáváním příliš netajil. Dosáhl jsem tak špatného konce. Někdo to označuje jako selhání argumentačních schopností, ale já jsem zkrátka chtěl, aby ta hra takhle dopadla.

Nicméně mě mrzí, že jsem hru dohrál jenom tak napůl. Nevědomky jsem spustil závěrečnou sekvenci, aniž bych věděl, že už se nebudu moct vrátit k plnění dalších úkolů v okolí domu. Znovu už se mi to hrát nechtělo, tak jsem 100% splnění sledoval pouze na YouTube. Každopádně je "Kapitán Spirit" moc příjemnou odbočkou a zároveň přípravou na následující herní počin. Pokud se chystáte zahrát si Life is Strange 2, měla by být tato hra vaší první volbou (nejpozději před zapnutím druhé epizody).

Pro: Příjemná grafika, hudba i prostředí; hra se nebojí závažných témat

Proti: Technické zpracování nepatří mezi příliš zdařilé

Spracovanie ako life is strange.

Zo zaciatku som si myslel ze to bude nieco pre 10-13 rocne deti, ale opak ma prekvapil vie si to uputat aj pozornost dospelych.

Na scene je velmi vela predmetov ktore sa daju preskumat, no to sa mi moc nechcelo viac som sa venoval hlavnej linke aj ked ta moc dlha nieje, skor vela casu stravite behanim po dome.

Herna doba je tak na maximalne 1 hodinu.

Za vyskusanie zdarma to ale urcite stalo, nelutujem to..

Pro: grafika, spracovanie ako life is strange, interaktivny film

Proti: vela predmetov ktore sa Vam nechce prehladvat, niekedy velmi jednoduche moznosti interaktivneho filmu

Krátká hříčka, která mě jako fandu prvního dílu Life is Strange příliš neuspokojila. Svým způsobem se ale je jedná spíše o hratelný teaser na jeho druhý díl. Narozdíl od prvního dílu LiS chybí ve hře mechanika přetáčení času. Tu nahrazuje supersíla Kapitána Spirita, které si však nakonec příliš neužijete. Hra se skládá z několika miniquestů, které se svým způsobem plní samy. Přesto je krátký návrat do světa LiS příjemným zážitkem. Pravdou je, že necelé dvě hodiny strávené v kůži malého Chrise, utekly jako voda. Naivní pohled malého klučiny na svět byl asi to nejpříjemnější na celé hře. Rychlý konec mě však poměrně nemile zaskočil, ale zase o to víc mám chuť se pustit do druhého dílu.

Jelikož je hra zdarma, může Vás na dvě hodiny (pokud rádi vyzobáváte všechny možnosti) zabavit. Jinak nemá žádnou přidanou hodnotu, která by z ní dělala hru, kterou si prostě musíte zahrát.

Pro: svět LiS; zdarma, naivita

Proti: herní doba

Na první pohled tato hra zaujme svou překrásnou grafikou. Vypadá prostě báječně a hudební doprovod se také povedl. Podtrhuje melancholickou atmosféru hry.
Ze začátku hry jsem byla trochu ztracená a nevěděla co vlastně dělat. Důvodem však může být, že moc nehraji adventury. Příběh mě samozřejmě dojal, ale přišlo mi, že až příliš hraje na city. Spoiler Dítě, které se musí vyrovnávat se ztrátou rodiče a ještě s tím, že to jeho druhý rodič nezvládl a propadl alkoholu, mi nepřijde zas moc originální. spoler. Naopak představivost Chrisfe a způsob její prezentace se mi líbila. Po prvním dohrání mě hra motivovala ke snaze získat nějaký lepší konec. Po tom, co jsem hru dohrála potřetí a k lepšímu konci jsem se nedostala, jsem googlila a žádný takový konec jsem nenašla, což je trochu zklamání.
Hra stojí za vyzkoušení. A nejen pro to, že je zdarma.
TAAOCS je adventurka moderního střihu, která vychází z universa Life is strange, jež tedy ještě nemám probádaný, ale tato jednohubka sleduje jedno dopoledne malého kluka, který žije sám se svým otcem, se kterým sdíli jistou temnou minulost. Aby unikl tvrdé realitě všedních dnů, pomáhá si svou vlastní dětskou představivostí, kdy se stává "superhrdinou" se super schopnostmi.

V rámci Herní výzvy 2018

""4. Hru nezastavíš!""

Pro: Grafický vizuál, představivost malého kluka

Proti: jednoduchost "puzzlů", pohyb