@Sasakr (28.12.2023 23:03): Kompetitivní Tetris scéna se shodla, že NES Tetris je best Tetris :-) Taky asi spousta lidí nehraje přímo na NESu, ale na klonech. Písmena už jsou dávno vyřešená, např. CTWC se hraje na upravené ROM, která ukazuje správně i víc než milion bodů. Relativně nedávno s objevením nového způsobu ovládání se hráčům podařilo hrát dlouho po dosažení levelu 29, tj. kill screen (1 frame = 1 řádek), ale až teď se někomu podařilo ručně (žádný TAS) dostat se až do stavu, kdy hra crashne. Nevím, kdy přesně se to stane, ale asi to nebude moc náhodné a bude to vždycky kolem toho místa jako ve videu. Tohle ale na mě teď vyskočilo na YT (ještě jsem neviděl):
@TombSpirit (28.12.2023 18:53): Co vede malýho špunta, že hraje Tetris na 40 let starý konzoli :-D Neskutečný. Takže jestli to chápu správně, ve hře lze udělat 999 řad, pak naskočí písmena a u F11 hra crashne, což se asi vědělo z nějakejch TAS? A reálně se to nikomu nepovedlo, až teď?
Tetris !!! Hra která byla, je a bude legendou. Koncept hry je tak jednoduchý, až je primitivní. Ovšem díky různým změnám stylu a hudby je to prostě boží. Pro ty co tetris hrají mám pár žhavých typů: hra na mobil Qadrap Pop, Tetris dvou barev ( oranžová a žlutá ) ve které stačí dostat 5 kostiček stejné barvy da křížku, a na závěr podivně pojatá ukrajinská hra S.T.A.C.K.E.R. (čti STEKR) která je něco mezi tetrisem a S.T.A.L.K.E.R., jinak řečeno musíte k sobě skládat kostky které mají ve hře roli předmětů takže když vám spadne předmět rozzuřený pes musíte spojit celou úrovenˇ předmětů útočná puška by jste se ho zbavili.
Koukám že i Google to má dneska jako logo. Ten datum 6.června 1984 prý odkazuje k první hratelné verzi (což možná ještě ani nebyla PC verze). V těch datumech je hokej, takže se setkáte s rozpětím 1984-1986 jako rok vzniku Tetrisu (asi to souvisí i s problémy okolo autorských práv). Tetris Holding LLC jsou podle všeho stejní lidé jako The Tetris Company (tj. Pajitnov a spol.).
Skutečně lze dohrát ten původní Tetris až do konce? Myslím tím v rámci běžných hráčských schopností.
Na tetrisoidnich digi hrach ze stanku stravil nejeden clovek hodiny na zachode, tak se vysokym hodnocenim nedivim :)
teda, rochu me zaskakujou ty vysoky hodnoceni, moc neverim ze ta hra nekoho bavila az tolik :)
Kam se hrabou graficky zastaralé hry jako Crysis nebo Call of Duty 4 :D Tetris je prostě king xD Takhle pěknou grafiku nejde udělat ani na CryEnginu2 a to vyhlazování...no prostě paráda :D (bráno jako sranda xD vsak kdy vyšel Tetris to ani nepamatuju, ale na tu dobu to musel být král a ocích nejakých hráčů legenda :D