Terror of the Catacombs

Catacomb Apocalypse

1993

Terror of the Catacombs je posledním dílem trojdílné Catacomb Fantasy (první díl The Catacomb Abyss, druhý Curse of the Catacombs). Hlavním úkolem je opět zastavení nepřítele jménem Nemesis.

Z hlediska herních principů se příliš nezměnilo. Jako v předchozích dílech, i zde jsou na výběr dva stupně obtížnosti, základní kouzlo fireball je možné sesílat nepřetržitě, hráč také nachází pokročilejší verze základního kouzla (bolt, nuke) a léčivé lektvary. Stále je možné vylepšit základní verzi crystal ball pomocí nalezených drahokamů nebo zastavit čas nalezením speciálních přesýpacích hodin.

Na rozdíl od předchozích dvou dílů je ovšem Terror of the Catacombs mixem mezi sci-fi a fantasy. Mezi nové nepřátele patří různé typy robotů, jednotlivé úrovně nebo jejich části se jmenují např. computer core. Převratnou novinkou je hub systém. V jedné úrovni je nutné se teleportovat do čtyř dalších úrovní a v nich najít čtyři důležité klíče. Tyto úrovně je možné opustit za účelem návratu do hubu až po nalezení daného klíče a východu, ovšem je možné se do nich teleportovat v libovolném pořadí a dokonce opakovaně. Samotná úroveň, tvořící hub, se při každém návratu restartuje (obnoví se v ní předměty a nepřátelé).

Poslední a pro mě nejslabší díl trilogie. Vždy se mi u "Catacomb" líbila ta atmosféra, názvy jednotlivých lokací, celkově jejich design. První díl byl takto nejzdařilejší a i druhý docela záživný. Napotřetí to už ale není ono.

To co mi docela vadilo byla kombinace sci-fi a fantasy prvků. Celkově tento díl ztratil tu jednolitou atmosféru jako v prvním díle (hřbitov, mauzoleum, kanály), namísto toho se to tu hemží ruznorodým prostředím a nepřáteli - atmosféra ta tam.........

Úrovně nabraly na složitosti a spletitosti, bohužel už ne na zábavnosti. Absence nových herních prvků, či jakkékoli jiné změny zkrátka celou tuto epizodu potápí. 40%

Užijte si spíše první díl - Pokud tedy neprojíždíte celé série jako já.

Pro: Katakomby

Proti: Absence nových věcí, přeplácanost, spletitost lokací, atmosféra v tahu.