Curse of the Catacombs

Catacomb Armageddon

1993

Hra velice podobná svému předchůdci, 3D akci The Catacomb Abyss. Opět se ujímáte role mága, jehož cílem je projít všemi úrovněmi a porazit zlého čaroděje jménem Nemesis.

Proti nepřátelům můžete použít nejrůznější schopnosti, jako např. metání ohnivých koulí, které lze použít i na rozbití některých stěn. Během putování lze ale najít i další zbraně, stejně jako svitky, klíče nebo hojivé lahvičky. Velkým pomocníkem jsou i speciální gemy, které na určitý čas zobrazí blízké nepřátele na radaru.

Kromě spousty nových úrovní je ve hře i několik nových nepřátel jako např. mírumilovní králíci, kteří se z ničeho nic dokáží proměnit na krvelačné bestie nebo zlé stromy, které lze i zapálit.

Hra byla stejně jako její předchůdce nejprve vydána jako shareware pod názvem Catacomb Armageddon, komerční produkt nese název Curse of the Catacombs.

Curse of the Catacombs je téměř totožná s předchozím dílem. Změnily se pouze levely a jednotliví nepřátelé. Nutno však dodat, že někteří byli opravdu originální, někdy i docela zábavní.

Princip hry je totožný - projít lokací, najít klíče, pobít každého kdo stojí v cestě. Různorodí nepřátele však celkově tento postup ztěžují. To co mě trochu mrzelo, že design jednotlivých levelů nebyl tak různorodý, jako v předchozím díle. Je to zkrátka klasická bludišťovka, v tomto případě ještě docela hratelná.
Lepší než třetí díl, ovšem na první nemá. 55%

Pro: Různorodí nepřátelé

Proti: Stereotypní prostředí, žádné pořádné inovace.